25. kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava opäť bližšie k postupovému cieľu

4. liga SZ 2018/2019, 25. kolo (11. 5. 2019)

FC BANÍK PRIEVIDZA - SPARTAK MYJAVA 1 : 4 (0 : 2)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička, Flamík, Sivák, Vávra (76. Karika), Copko, Kubica P. (61. Kočica), Toman (67. Pecha), Rapavý (61. Jorík), Lopušan (85. Šarudi), Horeš (K), Marček

Zostava Baníka Prievidza: Bolfík, Zimmer, Adamček (30. Šlabjar Ma.), Filkorn Mi., Krčík D., Krčík A., Šlabjar D., Lenhard (46. Viktory), Jánošík (K) (46. Šifalovič, 78. Svitok), Krasko (70. Filkorn Ma.), Spevár

Líder tabuľky Spartak Myjava vycestoval v rámci 25. kola IV. ligy severozápad do Prievidze, kde v sobotu 11. mája 2019 popoludní odohral zápas s domácim tímom FC Baník. Ten sa pred stretnutím nachádzal na 10. priečke a zaujímavosťou je, že v jarnej časti súťaže v posledných šiestich kolách len zbieral body a neprehral. Ale kopaničiari v baníckom kraji nenechali nič na náhodu a od začiatku stretnutia dávali najavo, že sem prišli body dolovať.

Prvé ohrozenie brány Prievidze zaznamenali diváci na práve rekonštruovanom štadióne v 6. minúte, kedy myjavský kapitán Horeš po Vávrovom rohovom kope hlavičkou opečiatkoval brvno Bolfíkovej svätyne. V 11. minúte si zo strany k pokutovému územiu nabehol Copko, ale jeho pekný center nestihol Vávra zachytiť a spracovať. Potom prišla 14. minúta a ďalší Vávrom zahrávaný rohový kop. Lopta sa dostala k Rapavému a ten sa zblízka nemýlil. Prievidza – Myjava 0 : 1. Prievidzský gólman mal prácu aj v 24. minúte, kedy vyrážal na roh Rapavého strelu. O päť minút neskôr vznikla v šestnástke Baníka skrumáž, v ktorej sa spartakovci pokúšali viackrát rozvlniť sieť za Bolfíkovým chrbtom. No neúspešne. V 35. minúte na opačnej strane ihriska musel Solnička vyrážať vysokú loptu, aby neprepadla za bránkovú čiaru. Myjavčania svoju hernú dominanciu v poli dokázali pretaviť do druhého úspešného zásahu v 39. minúte. Úspešným strelcom bol aktívny Vávra. Ten istý hráč sa v 41. minúte pohral s obranou domácich a vyslal prihrávku Rapavému. Ten však letiacu loptu nedokázal zachytiť a usmerniť medzi tri žrde. Prvý polčas sa tak skončil dvojgólovým náskokom Myjavy.

Do druhého dejstva vstúpili Prievidžania s dvomi zmenami v zostave, no aktívnejší boli stále hostia. Bolfík v 52. minúte vychytal akciu dua Vávra – Lopušan a o dve minúty na to rozbehnutý Copko v čistej šanci netrafil bránu. Prvá výraznejšia strelecká príležitosť Prievidze sa zrodila v 56. minúte, kedy Solničkove reflexy preveril Filkorn. V 58. minúte musel myjavský brankár zasa likvidovať strelu Dávida Šlabjara. V 59. minúte vyslal loptu krížom cez trávnik Copkovi Vávra a myjavský útočník dokázal priestor odkrytej brány využiť. Prievidza – Myjava 0 : 3. No myjavskí fanúšikovia, ktorí do Prievidze vycestovali v slušnom počte, sa ešte nestihli ani doradovať a sieť sa napla znova. Ale tá myjavská. Priebežný stav na 1 : 3 totiž korigoval v 60. minúte Filkorn. V 64. minúte mierili opäť presne domáci futbalisti. Ale do vlastnej siete. Nešťastným strelcom bol Spevár a Myjava už viedla nad Prievidzou 4 : 1. Za zmienku ešte stojí Krčíkov priamy kop v 80. minúte stretnutia. Lopta po ňom prešla tesne ponad hráčov v múre a zazvonila na brvne. Do konca zápasu sa už nič mimoriadne na trávniku neudialo a Spartak Myjava prerušil sériu FC Baníka Prievidza výhrou 4 : 1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Pred stretnutím sme si jasne povedali, že náš vytúžený cieľ sa blíži, preto je dôležité tento zápas zvládnuť a ideálne by boli tri body. My nepodceňujeme ani jedného súpera. Vieme, že Prievidza je mužstvo zložené z mladých chlapcov a v niektorých momentoch viditeľne ožila. Ale myslím, že tá kvalita bola na našej strane a držíme sa tej dôslednosti, ktorá nás dostala tam, kde momentálne sme. Inak to bol pekný zápas, sme radi, že sme ho zvládli a že sme zase o krok bližšie k postupu. Takisto musím poďakovať našim fanúšikom, ktorí sa dali dokopy a prišli nás do Prievidze podporiť. Všetkých v kabíne nás to teší.“

ŽK: 57. Viktory
Góly: 14. Rapavý, 39. Vávra, 59. Copko – 60. Filkorn Mi., 64. Spevár (vlastný gól)
Rozhodovali: Oselský – Cabaj, Černej
Návštevnosť: 242 divákov

autor textu: M. Hrin