23.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava v Prečíne natiahla víťaznú sériu

4.liga SZ 2018/2019, 23.kolo (28. 4. 2019)

TJ PARTIZÁN PREČÍN - SPARTAK MYJAVA 0 : 2 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica D. - Toman, Horeš (K) (46.Kubica P.), Brezina, Lopušan (80.Kočica) - Flamík, Vlado (85.Zelenay), Marček – Vávra (61Pecha), Rapavý (66.Jorík), Copko

Zostava TJ Partizán Prečín: Opat, Sádecký, Vrábel (K), Lutišan, Pauer, Masaryk, Herco (54.Orávik), Hybben, Sviečka, Gajdošík, Hudek (78.Hedera)

Myjavčania vycestovali k súperovi, ktorý sa síce nachádza v spodnej časti tabuľky, ale v minulom kole dokázal doma zdolať druhý Hlohovec. Trénerovi Hudecovi chýbali pre zdravotné problémy Sivák a Karika. Kopaničiari na trávniku od úvodu potvrdzovali úlohu favorita. Herne dominovali a dostávali sa do šancí. Po Copkovej prihrávke v 9. min. trafil Rapavý do brvna, následne minul bránu Vlado. O štyri minúty bol opäť v úlohe prihrávajúceho Copko, Marček nedokázal loptu usmerniť do siete. V 19. min. hlavičkoval nepresne po rohovom kope Rapavý. Blízko k streleniu úvodného gólu bol v 20. min. Vlado, ktorý preloboval vybehnutého brankára, ale po druhý raz skončila lopta na hornej konštrukcii brány. Prešli dve minúty a Rapavý sa už spolu s niektorými spoluhráčmi radoval z gólu, ale arbiter neposúdil situáciu tak, že lopta prešla celým objemom za bránkovú čiaru. Po polhodine hry hlavičkoval nad bránu Brezina a pred koncom prvého polčasu po rýchlej kontre aj Copko.

Po prestávke ako prví pohrozili domáci, Vrábel po rohu hlavičkoval a diváci po tretí raz videli loptu na brvne. V 52. min. sa kopaničiari dočkali, Flamík zahral priamy kop, brankár neodhadol dobre odskok lopty na mokrom teréne a tá skončila v sieti – 0:1. V 58. min. vybehol včas Kubica voči Hybbenovi, ktorý zakončoval zvnútra pokutového územia. Po hodine hry Rapavý pätičkou vysunul Copka, na zadnú žrď si zbiehal Pecha, ktorý na prihrávku len tesne nedosiahol. V 66. min. poslal strelec úvodného gólu loptu tesne nad bránu. V 75. min. pridal upokojujúci druhý gól Spartaka striedajúci Jorík – 0:2. V záverečnej desaťminútovke sa zrodila ešte jedna veľká šanca, Pecha mohol prihrávať Joríkovi, rozhodol sa pre zakončenie a krížnou strelou bránu minul. Myjava natiahla jarnú víťaznú sériu a v tabuľke má už osembodový náskok pred najbližšími prenasledovateľmi.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Opäť sme o krôčik bližšie k nášmu cieľu. Zápas bol ťažký, lebo každý je proti nám dobre namotivovaný. Ale po prvom polčase sme mali vyhrávať minimálne 5:1. Keď poviem, že aj súper mal náznak niečoho. Musíme zlepšiť ofenzívnu fázu. My si šance urobíme, zápas mal byť uzavretý v prvom polčase. Pretože súper stále cíti šancu, keď je 1:0. Ale urobili sme to, čo sme chceli a chystáme sa na ďalší zápas, ktorý bude s Častkovcami, ktoré sú veľmi dobrým mužstvom. Verím, že aj ľudia nám prídu pomôcť vo väčšom počte.“

Góly: 52.Flamík, 75.Jorík
ŽK: 37.Lutišan, 40.Vrábel – 36.Horeš, 42.Lopušan