21.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: V súboji o prvé miesto triumfovala Myjava

4.liga SZ 2018/2019, 21.kolo (14. 4. 2019)

FC SLOVAN HLOHOVEC - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička - Lopušan, Sivák, Horeš (K), Toman – Vávra (80.Karika), Marček, Kubica P. (60.Rapavý), Pecha (35.Flamík) - Copko – Jorík

Zostava FC Slovan Hlohovec: Horváth, Cholp (67.Liso), Mesároš, Domasta, Čulák, Blaško (K), Andrássy, Veľký, Janík, Barborík, Krajinčák

Súperom Spartaka Myjava v 21. kole 4.ligy bol Hlohovec, ktorý doposiaľ nazbieral rovnaký počet bodov. Tréner Ladislav Hudec nemohol počítať so zraneným Jurajom Vladom. Úvodná desaťminútovka stretnutia bola zoznamovacia. Potom už Myjavčania, ktorých prišla podporiť početná skupina fanúšikov, získali na trávniku prevahu a v 11. min. mohli ísť do vedenia, ale Pecha trafil hornú konštrukciu brány. O chvíľu bol vo vyloženej šanci Jorík, ale ani jemu sa otvoriť skóre nepodarilo. V 15. min. Copko z uhla preloboval brankára a situáciu riešil odkopom jeden z domácich obrancov. Hlohovčania sa zamerali prevažne na defenzívu a zdržiavanie hry. V 23. min. však dostali možnosť zahrávať priamy kop a Veľký povymetal pavučiny v rohu brány – 1:0. Ďalší strelecký pokus sa zrodil v 35. min., Pecha mieril zo strednej vzdialenosti presne, ale úspešný zákrok si pripísal Horváth. V tej istej minúte došlo aj k prvému striedaniu. Tréner kopaničiarov sa rozhodol urobiť zmenu v rozostavení a na trávniku tak Pechu nahradil Flamík. V 37. min. hlavičkoval Marček pod brvno, gólman reflexívne zasiahol. O ďalšie dve minúty bol Marček v úlohe prihrávajúceho, posunul loptu proti nohe Lopušana, ten však bránu minul. Do kabín sa tak tímy rozišli za stavu 1:0 pre Hlohovec.

Od úvodných okamihov druhého polčasu bolo jasné, že spartakovci túžia otočiť výsledok vo svoj prospech. Copko sa hneď v 46. min. ocitol v jasnej šanci, ale zakončenie z jeho kopačky bolo zblokované mimo brány. Ten istý hráč mohol o päť minút rozvlniť sieť, rozhodol sa ešte prihrávať a jeden z domácich hráčov upratal loptu do bezpečia. Potom sa dvakrát dostal k slovu Jorík. Prvý strelecký pokus skončil zblokovaný, hlavičkové zakončenie bránu minulo. V 60. min. sa Myjavčania dočkali, keď dôležitý vyrovnávajúci gól strelil Marček - 1:1. Potom sa po prvý raz osmelili v druhom dejstve aj domáci hráči, Solnička bol pri Blaškovej šanci pozorný. V krátkom časovom slede dokázali kopaničiari otočiť skóre, keď si lopta z kopačky Tomana našla v 63. min. hlavu Joríka, ktorý sa nemýlil – 1:2. O štyri minúty vyslal prudký projektil zo strednej vzdialenosti Flamík, zasahoval Horváth. Na opačnej strane ihriska mal v 73. min. prácu Solnička, keď hlavou pred ním zmenil smer lopty Janík. V 77. min. skúsil vystreliť zo strednej vzdialenosti Copko, odrazenú loptu zatočil Vávra, medzi tri žrde sa nevošla. Na druhej strane vystrelil do stredu brány Veľký. Zápas gradoval a Myjavčania chceli vsietiť tretí gól, ktorý by rozhodol o výsledku. Veľmi blízko k nemu boli v 81. min., kedy potiahol loptu Copko, prihral Marčekovi, ktorý ešte vyzval k zakončeniu Kariku, ale prekonaného brankára zastúpil jeden z obrancov a loptu do siete nepustil. V samom závere to Hlohovčania skúšali nakopávanými loptami a 90. min. dostali po zákroku pred pokutovým územím do daru penaltu. Domasta si postavil loptu na biely bod, ale Solnička vystihol stranu a stal sa hrdinom okamihu. Myjava tak zvíťazila 2:1 a v tabuľke si vytvorila pred svojim súperom trojbodový náskok.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Bolo to veľmi dôležité víťazstvo, ale stálo nás kopec nervov. Začali sme nie laxne, ale tu sa nepodávali lopty, ktoré boli zakopávané. Brankár išiel pomaly minútu za ňou. Nevedeli sme sa dostať do rytmu. To nie je ospravedlnenie, mali sme to zvládnuť. Ešte aj dostaneme hlúpy gól po blbej chybe. Cez polčas som povedal, že takto sa hrať nedá. Otočili sme to morálno-vôľovými vlastnosťami, v určitých fázach jednoznačnou kvalitou. Šanca na 3:1, ktorú mal Kiko Karika, to musíme dať. Lebo potom súper začne robiť to, čo v Jaslovských Bohuniciach. Začnú to nakopávať hore a trasieme sa až do poslednej fázy. Mali sme trochu prečítaného toho hráča, ako kopal jedenástky. Chvalabohu, že to kopol po tej strane a Soldo si ju počkal. Vďakabohu za tri body, ale musíme takéto zápasy jednoznačne lepšie zvládať.“

Góly: 23.Veľký - 60.Marček, 63.Jorík
ŽK: 47.Barborík, 85.Domasta – 72.Lopušan, 90.Toman, 90.Rapavý