18.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava na jar naďalej stopercentná

4.liga SZ 2018/2019, 18.kolo (22. 3. 2019)

SPARTAK MYJAVA - OŠK TRENČIANSKE STANKOVCE 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica D. – Pecha (77.Zelenay), Horeš (K), Sivák, Lopušan – Marček, Flamík (71.Kubica P.), Vlado (84.Karika) – Vávra (54.Toman), Rapavý (81.Zmeko), Copko

Zostava OŠK Trenčianske Stankovce: Zemanovič, Antošík, Držík, Kvasnica, Maník (28.Stano), Nosek (42.Čibík), Škvarka (68.Biras), Ďanovský (K), Repa (81.Žiška), Ďuráči, Vaško

Po výhre v Lehote pod Vtáčnikom sa futbalisti Spartaka Myjava predstavili opäť na domácej pôde. Ich súperom bol deviaty tím tabuľky Trenčianske Stankovce, proti ktorému chceli Myjavčania predĺžiť domácu víťaznú sériu.

Po úvodnej zoznamovacej desaťminútovke sa v 12. min. zrodila prvá veľká príležitosť v zápase. Vávrovu strelu reflexívne vyrazil Zemanovič. V 15. min. preveril Kubicu v domácej bráne Škvarka. Prevahu mali myjavskí hráči, v 16. min. narobila brankárovi Stankoviec problémy Lopušanova strela. O dve minúty sa už menilo skóre duelu, odrazená lopta sa dostala k Copkovi, ktorý ju pohotovo poslal do siete – 1:0. V 28. min. po mnohých súbojoch v pokutovom území zakončoval Copko a v 31. min. hostia v poslednej chvíli hasili pred Marčekom. V rozmedzí 35. a 40. minúty kopaničiari viackrát pohrozili, hlavička Rapavého len tesne minula cieľ.

Hneď v úvode druhého dejstva strelili Myjavčania druhý gól, pre postavenie mimo hry však platiť nemohol. Potom sa v 53. minúte sa ocitol po výbornej Marčekovej prihrávke zoči-voči brankárovi hostí Copko, prekonať sa mu ho nepodarilo a Rapavého zakončenie šlo mimo brány. Na opačnej strane ihriska skúšal strelecké šťastie Repa, mieril privysoko. S postupom času sa na trávniku čoraz viac bojovalo a pri finálnych fázach akcii Myjavy alebo pri štandardných situáciách potvrdzovali Stankovčania, že v defenzívnej činnosti bývajú dôslední. V 78. min. sa spartakovci dostali k zakončeniu, hlavička kapitána Horeša nebola presná. Výhodu zahrávania priameho kopu mali v 85. min. hostia. Ďuráči poslal loptu nad bránu. O minútu neskôr sa mohla kopať penalta v prospech domáceho tímu, píšťalka rozhodcu zostala nemá. Myjava napokon potvrdila úlohu favorita a zdolala Trenčianske Stankovce tesne 1:0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: "Dnes to bol klasický zápas s povinnosťou vyhrať. Podarilo sa nám dať gól, i keď som si myslel, že to bude ľahšie. Najmä v prvom polčase. Treba rešpektovať aj súpera, ktorý sa chytil. Mohli sme lepšie využiť šance, ktoré sme mali v prvom dejstve. Ale treba povedať, že chalani boli zodpovední. Nedovolili súperovi vypracovať si vyloženú šancu, v defenzíve, dá sa povedať, boli 100%-ní. Až na malé chyby. Tento duel bol najmä o psychike, máme pred sebou pauzu a aj preto sme dnes chceli vyhrať. Záver je taký, že chceli sme vyhrať, trochu to bolelo, ťažko sme bojovali, ale máme dôležité tri body."

Gól: 18.Copko
ŽK: 84.Zelenay, 87.Copko - 79.Repa, 87.Čibík