17.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava aj v druhom jarnom zápase bodovala naplno

4.liga SZ 2018/2019, 17.kolo (17. 3. 2019)

OFK BANÍK LEHOTA POD VTÁČNIKOM - SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička (60.Kubica D.) - Pecha, Horeš (K), Sivák, Lopušan - Marček, Flamík (77.Kubica P.), Vlado – Vávra (77.Zelenay), Rapavý, Copko (88.Karika)

Zostava OFK Baník Lehota pod Vtáčnikom: Zhukuliak, Filho (66.Sobota), Kamden, Roháč, Kohút, Xia, Grigorio (79.Rybár), Belanec, Gális, Benčat, Kodaj

Na zápas 17. kola vycestovali hráči Spartaka Myjava do Lehoty pod Vtáčnikom, kde ich čakal súper, ktorý dokázal v minulom kole zdolať Jaslovské Bohunice. V príjemnom jarnom počasí mali lepší úvod domáci. V 7. min. sa dostali do vážnej príležitosti, keď z ľavej strany poslal center pred bránu Filho a Benčat hlavičkoval tesne vedľa. V nasledujúcich minútach skúšali strelecké šťastie Grigorio a Gális. Potom sa k slovu dostali kopaničiari a v 12. min. sa po ideálnej Marčekovej prihrávke ocitol zoči-voči domácemu brankárovi Copko, ale prekonať ho nedokázal. Všetko si Copko vynahradil o tri minúty neskôr, keď na otvorenie zápasového skóre využil dlhý pas a pohotovo rozvlnil sieť – 0:1. Radosť z vedenia však netrvala dlho, v 17. min. využil defenzívne zaváhanie Myjavčanov na strelenie vyrovnávajúceho gólu Kodaj – 1:1. Napriek inkasovanému gólu to boli hráči Spartaka, kto dominoval na trávniku. V 18. min. hlavičkoval po rohovom kope Rapavý. O dve minúty vystrelil zo strednej vzdialenosti Vávra. V 25. min. našiel výborný Lopušanov center v pokutom území Copka, v dobrej pozícií hlavičkoval tesne nad bránu. Po polhodine hry mieril presnejšie Vávra, ale nedôrazná strela nenarobila Zhukuliakovi problémy. V záverečnej desaťminútovke bola hra poznačená ošetrovaním brankárov na oboch stranách a z hry sa vytratila plynulosť.

Myjavčania mohli ísť do vedenia krátko po zmene strán, v 51. min. sa skóre ešte nemenilo. O päť minút neskôr však už áno. K realizácií priameho kopu sa postavil Horeš a utešenou strelou do „šibenice“ potešil myjavských fanúšikov – 1:2. Po hodine hry nastala zmena na brankárskom poste, keď zraneného Solničku musel vystriedať Kubica. Spartakovci hru kontrolovali, do zakončenia sa dostali Rapavý a Vávra. V samom závere sa snažili ešte domáci streliť vyrovnávajúci gól. Najbližšie k nemu boli v 85. min., ale lopta bránu minula a ani skrumáž o minútu neskôr nič na výsledku nezmenila. Myjava tak bodovala naplno aj v druhom jarnom zápase, keď zdolala Lehotu pod Vtáčnikom 2:1.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Bolo to veľmi dôležité víťazstvo. Vedeli sme, že Lehota potrápi každého súpera z horných priečok. Trochu nás prekvapili rozostavením s piatimi hráčmi vzadu. Od začiatku bolo vidieť, že budú čakať na brejky, čo sa im raz aj podarilo. My sme dobíjali bránu. Záver bol trochu hektický. Domáci chceli aspoň niečo zo zápasu dostať. Mrzia nás šance, ktoré sme mali premeniť, ale ako som povedal, je to veľmi dôležité víťazstvo a chalanov treba pochváliť. Terén bol ťažký, mäkký. Prvýkrát sme hrali na takom, dva dni tu pršalo. Po každej stránke sme s výsledkom spokojní.“

Góly: 17.Kodaj – 15.Copko, 56.Horeš
ŽK: 45.Roháč – 79.Pecha