Prípravný zápas (3. 3. 2019)

SPARTAK MYJAVA - LR CRYSTAL LEDNICKÉ ROVNE 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46.Kubica D.) – Pecha (61.Zelenay), Horeš (K), Sivák (61.Karika), Lopušan – Flamík, Marček (61.Brezina), Vlado – Vávra (61.Kubica P.), Rapavý (46.Jorík), Copko (46.Toman)

Zostava LR Crystal Lednické Rovne: Bačík (21.Cúcik), Golej (55.Riečičiar), Híreš, Púček, Červený, Krištof (55.Lipták), Chmelík, Buček, Pišta (55.Novotný), Ambróz, Svorada (59.Detko)

Generálku pred začiatkom jarnej časti 4.ligy SZ obstaral duel s Lednickými Rovňami. Ešte pred úvodným výkopom si prítomní minútou ticha uctili bývalého správcu telovýchovných zariadení Spartaka Myjava a trávnikára Ivana Plevu, ktorý zomrel vo veku 79 rokov.

V zápase sa do prvej šance dostali domáci futbalisti, keď Rapavý ponúkol v 10. min. gól Vávrovi, ten však zblízka bránu prestrelil. Na opačnej strane ihriska musel zasahovať v 14. min. Solnička pri Chmelíkovej strele. V 20. min. poslal Copko prihrávku pred bránu a hosťujúci Červený usmernil loptu do vlastnej siete – 1:0. O štyri minúty sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Svorada. Nebezpečnejší boli v záverečnej štvrťhodine prvého dejstva Myjavčania. V 34. min potiahol loptu Marček, Copko hľadal prihrávkou Rapavého, ktorého strela však v sieti neskončila. Mimo priestor brány smerovala aj hlavička Siváka a krížna strela Vávru.

V úvode druhého polčasu mohli spartakovci navýšiť vedenie, chýbala však presnosť v zakončení. Najskôr skončila mimo brány Vávrova strela, neskôr rozvlnil Lopušan bočnú sieť a medzi tri žrde sa nezmestila ani Vladova krížna strela. V 57. min. mohol byť stav stretnutia vyrovnaný, Chmelík po peknej kombinačnej akcii bránu minul. Zaujímavý futbalový moment videli prítomní diváci v 73. min., Patrik Kubica našiel dlhým pasom Zelenaya, ktorý pohotovo vystrelil a zasahovať musel striedajúci brankár Cúcik. O tri minúty bol v dobre pozícií hosťujúci Detko, Denis Kubica mu neumožnil skórovať. Gól už nepadol ani pri zvyšných náznakoch šancí a Myjava tak v poslednom prípravnom stretnutí pred začiatkom jarnej časti sezóny zdolala Lednické Rovne tesne 1:0.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Sme radi, že sme v poslednom zápase pred majstrovskými duelmi boli opäť na tráve, pretože to je veľký rozdiel po troch mesiacoch. Stále to opakujem, ale je to pravda. Zasa bol dobrý súper z vyššej súťaže, ktorý dobre držal loptu. Mali sme čo robiť, aby sme sa k nej dostali. Naši hráči, napríklad Copko a ďalší, kazili ľahké prihrávky. Veľa lôpt sme strácali a tým pádom sme sa nemohli dostať do lepších situácií. Vychádza to aj z terénu, ale nesmieme sa len na to vyhovárať a musíme sa dobre pripraviť na Partizánske.“

Gól: 20.Červený (vl.)
ŽK: bez kariet