Myjava si v príprave poradila s lídrom tretej ligy

Prípravný zápas (23. 2. 2019)

SPARTAK MYJAVA - MŠK PÚCHOV 4 : 1 (3 : 1)

Zostava Spartaka Myjava: Solnička (46. Kubica), Flamík (61. Brezina), Sivák, Copko (61. Fukna), Pecha (46. Vávra), Vlado, Toman (61. Kubica Pa.), Rapavý (46. Jorík), Lopušan, Horeš (K) (61. Zelenay), Marček (61. Karika)

Zostava MŠK Púchov: Strelčík, Riška, Haviar (46. Svorada), Tlacháč (67. Marman), Michlík, Kopiš, Pilát, Martinko (46. Pavlovič), Pilný, Vanák, Martinček

Spartak Myjava odohral v poslednú februárovú sobotu popoludní zaujímavý prípravný duel na domácej umelej tráve s aktuálnym lídrom TIPOS III. ligy západ, tímom MŠK Púchov. Ten vedie po jesennej časti tabuľku súťaže s dvojbodovým náskokom pred Malženicami.
     Stretnutie sa konalo v mrazivom počasí, no tí, ktorí prišli domácich hráčov do myjavského športového areálu podporiť, sa určite mali na čo počas deväťdesiatich minút pozerať. Zápas sa od úvodného hvizdu hral v svižnom tempe a obaja súperi na umelom trávniku ukazovali, aké sú ich silné stránky. Ako prví pohrozili už v 5. minúte spartakovci, kedy Pecha hľadal presnou prihrávkou pred bránou nabiehajúceho Copka. Tomu však prudšia strela na kopačku nesadla a zakončenie ohrozujúce Strelčíkovu bránu sa nekonalo. Potom zabrali Púchovčania dobre kombinujúci v strede poľa. Na myjavskú obranu však účinný recept nenašli a Solnička mal medzi troma žrďami pokoj. V 17. minúte sa Marčekovi podarilo preštrikovať zľava cez súperovu defenzívu a otvoril skóre stretnutia. Myjava - Púchov 1 : 0. Peknú akciu predviedli domáci futbalisti o štyri minúty neskôr. No gólman červeno-čiernych správne vyhodnotil situáciu, vybehol a zmaril šancu na druhý myjavský gól. Ten však na seba nenechal dlho čakať. V 25. minúte vyslal loptu na druhú stranu šestnástky súpera Flamík a dobre postavený Copko rozvlnil sieť za Strelčíkovým chrbtom. Myjava - Púchov 2 : 0. V 31. minúte ukázali kus futbalového umenia hostia, ale predsa, obranný val Spartaka fungoval spoľahlivo a domáci brankár si starosti robiť nemusel. Správny moment využil až v 40. minúte aktívny Michlík, ktorý strelou z väčšej vzdialenosti znížil na rozdiel jedného gólu. Myjava - Púchov 2 : 1. Kopaničiari sa ale nezľakli a ešte pred prestávkou, v 44. minúte, pridal tretí gól po Copkovej prihrávke Vlado. Súperi sa tak rozišli na prestávku za stavu 3 : 1 pre Myjavu.
      Do druhého dejstva vstúpili Myjavčania s dvoma zmenami v zostave a bol to práve striedajúci Vávra, ktorý začal robiť Púchovčanom nemalé problémy. Po prvý raz vypálil na svätyňu súpera v 51. minúte, gólman ho však stihol vychytať. Na druhej strane ihriska hostia kontrovali hneď v nasledujúcej minúte. Vyzvali Kubicu k zákroku, ale lopta napokon tesne minula žrď. Zvýšiť náskok skúšal v 73. minúte opäť Vávra. Brankár strelu vyrazil na rohový kop. A ten istý hráč sa blysol v 80. minúte individuálnou akciou korunovanou gólom, ktorým zavŕšil skóre stretnutia na konečných 4 : 1 pre Myjavu.
     O týždeň, v nedeľu 3. marca 2019 o 14.00 h čaká Spartak generálka na jarnú časť IV. ligy severozápad, v ktorej na hlavnej hracej ploche privíta ďalšieho treťoligistu, ŠK LR Crystal Lednické Rovne.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava: „Mám z tohto zápasu dobrý pocit. Púchov je veľmi dobrý na lopte. Mali sme s nimi čo robiť, ale takticky sme sa s tým vedeli veľmi dobre vysporiadať. A hrozili sme z brejkov, čo sme aj chceli a to sa mi páčilo. Samozrejme, bolo tam viacero situácii, ktoré sme mohli lepšou predfinálnou fázou zvládnuť ešte o čosi lepšie, ale myslím, že to bol jeden z najlepších zápasov, čo sa týka prípravy. No musíme brať do úvahy, že je to stále len príprava. Dávame šancu chalanom, ktorí hrávajú menej, aby sme vedeli, že všetci v tíme budú pripravení na to, čo nás čaká na jar.“

Góly: 17. Marček, 25. Copko, 44. Vlado, 80. Vávra - 40. Michlík
ŽK: bez kariet