9.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Myjava v Častkovciach nebodovala

4.liga SZ 2018/2019, 9.kolo (30. 9. 2018)

OK ČASTKOVCE - SPARTAK MYJAVA 2 : 1 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Kubica (45.Solnička) – Lopušan, Toman (90.Fukna), Sivák, Kočica – Zelenay (62.Jánošík), Marček (K), Flamík, Vlado, Karika (70.Pecha) – Jorík (81.Zmeko)

Zostava OK Častkovce: Kišac, Takáč, Sarr, Mišura, Kurín, Kováčik (46.Halás), Kvasnička, Adamec, Madro (K) (90.Kolarovič), Fako (81.Bakši), Husár (81.Mizerák)

Zápas 9. kola IV.ligy SZ odohrali futbalisti Spartaka Myjava na pôde lídra tabuľky z Častkoviec. Trénerovi Hudecovi chýbala pre zdravotné problémy trojica Vávra, Rapavý, Tomič a jednozápasový trest si za červenú kartu odpykával Horeš. Už v úvodnej minúte musel Kubica reagovať na kontru domáceho tímu, včas vybehol proti Husárovi, ktorý ho tak nedokázal prestreliť. Naopak, v 8. min. sa z úvodného gólu radovali kopaničiari. Najskôr potiahol loptu po pravej strane Vlado, ktorého prihrávka Joríka v pokutovom území ešte nenašla, ale následne sa zmocnil lopty na ľavej strane Marček a jeho prihrávku Jorík upratal k žrdi – 0:1. Ďalšie minúty priniesli územnú prevahu Častkoviec, ale bez vypracovania vážnej príležitosti. Pribúdali tvrdé zákroky a po jednom z nich uvidel žltú kartu bývalý hráč Myjavy Kvasnička. V 20. min. sa Častkovčania snažili viackrát neúspešne prekonať Kubicu po rohovom kope. Potom sa spartakovci dostali do rýchleho protiútoku, ale taktiež bez úspešného vyústenia. O štyri minúty prihral Marček Lopušanovi, ktorý však zo strednej vzdialenosti mieril privysoko. V 39. min. vystrelil zvnútra šestnástky Fako, Kubica bol pripravený. Záver prvého dejstva hry priniesol dramatické okamihy. V 41. min. urobili domáci hráči chybu v rozohrávke na vlastnej polovici ihriska, do sľubnej príležitosti sa dostal Jorík, ale namiesto strely sa rozhodol ešte prihrať Marčekovi, ktorého zakončenie z otočky nebolo presné. Minútu pred koncom riadnej hracej doby si myjavský brankár poradil s priamym kopom. V nadstavenom čase najskôr pohrozili Myjavčania, Jorík na Zelenayovu prihrávku nedosiahol. Na opačnej strane ihriska vytesnil Kubica mimo brány krížnu strelu Kováčika. Potom ale musel pre zranenie striedať a okamžite bol v permanencii aj Solnička, ktorý sa po niekoľkých sekundách na trávniku uviedol reflexívnym zákrokom.

Po zmene strán mali loptu na kopačkách viac myjavskí hráči. V 49. min. zahral priamy kop Flamík a zasahovať musel Kišac. Výrazným spôsobom sa do deja stretnutia zapísala 55. minúta. Jorík bol v pokutovom území faulovaný Kvasničkom. Arbiter nariadil pokutový kop a Kvasnička po druhej žltej uvidel kartu červenú. K realizácií penalty sa postavil Marček, ale domáci brankár smer lopty vystihol a za svoj chrbát ju nepustil. Po hodine hry napriahol z priameho kopu Flamík a len tesne minul bránu. O dve minúty zahrávali priamy kop aj domáci hráči a so šťastím vyrovnali. Lopta z kopačky Kurína trafila jedného z hráčov v múre, zmenila tak smer a skončila v bráne – 1:1. V rovnakom čase musel zísť z trávnika pre zranenie ďalší myjavský hráč – Zelenay. Kopaničiari sa v zostávajúcom čase napriek číselnej prevahe nevedeli dostať do vyložených streleckých príležitostí. Naopak, v 77. min. zostal v šestnástke nepokrytý Madro, ktorý strelou k žrdi poslal svoj tím do vedenia – 2:1. V závere ešte skúšali Myjavčania nakopávať lopty pred domácu bránu. V jednej takejto situácií sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Vlado, ale Kišac včas zasiahol. Tesne pred koncom zápasu bol hrubo faulovaný Toman a bol už tretím Myjavčanom, ktorý pre zranenie duel nedohral.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Mali sme dobre rozbehnutý zápas, šli sme do vedenia. Súper bol dobrý, to treba povedať. Rozhodujúcim momentom bola nepremenená jedenástka. Mali sme ísť do vedenia 2:0. Súper mal o hráča menej a šťastným gólom z priameho kopu vyrovnal. Záver bol taký, že sme chceli zápas vyhrať, ale nebola v tom kvalita tento raz. Domáci použili všetky možné prostriedky. Teraz nemyslím na rozhodcu, ale hrá sa niekedy aj tvrdo, aj tvrdšie. Doplatili sme na to zraneniami hráčov. Bohužiaľ, niekedy je táto súťaž aj takáto, čo som v prípade Častkoviec osobne prekvapený. Ale musíme sa vedieť vyrovnať aj s takýmto vývojom. Domáci boli vyhecovaní a my sme ten zápas nezvládli.“

Góly: 62.Kurín, 77.Madro - 8.Jorík
ŽK: 16.Kvasnička, 84.Bakši, 88.Madro – 11.Flamík, 78.Jorík
ČK: 55.Kvasnička (po 2. ŽK)