8.kolo - 4. liga SZ 2018/2019: Spartak Myjava zdolal Prečín 4 : 2

4.liga SZ 2018/2019, 8.kolo (21. 9. 2018)

SPARTAK MYJAVA - TJ PARTIZÁN PREČÍN 4 : 2 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica – Pecha (63. Fukna), Horeš (K), Sivák (77. Jastráb), Kočica (72. Jánošík) – Lopušan, Marček, Flamík, Vlado, Karika (72. Zelenay) – Rapavý (39. Jorík)

Zostava TJ Partizán Prečín: Opat, Vrábel (85. Herco), Strapko, Pauer (K), Rosina, Orávik, Michalec (89. Sádecký), Čelko, Valient (72. Kresáň), Hybben, Gajdošík

V rámci 8. kola IV. ligy severozápad pricestoval na myjavské kopanice tím z 13. priečky tabuľky, Partizán Prečín. Myjavský Spartak, ktorý v predošlom dueli zakopol s Domanižou, mal v úmysle si pred domácim publikom napraviť reputáciu spred týždňa a získať ďalšie ligové body. Hostia z Považia sa zasa chceli pokúsiť zvrátiť nepriaznivú bilanciu z posledných dvoch vzájomných duelov s kopaničiarmi, ktorým podľahli najskôr v septembri 2017 0 : 3 a potom v apríli tohto roka 0 : 1.

V úvodných minútach stretnutia sa hra prelievala v svižnom tempe zo strany na stranu, no výraznejšie ohrozenie brány na jednej či druhej strane diváci nevideli. Až v 12. minúte si centrovanú loptu v pokutovom území Prečína dobre spracoval Vlado a bez zaváhania poslal svoj tím do vedenia. Myjava – Prečín 1 : 0. O dve minúty na to si na loptu na opačnej strane ihriska siahol aj Kubica, ale strela z uhla myjavskému gólmanovi problémy nenarobila. V 18. minúte už mohli kopaničiari viesť o dva góly. Rapavý však minul odkrytú Opatovu svätyňu a skóre sa nemenilo. V tej istej minúte sa do peknej šance dostali aj hostia. Tento raz nevyužil svoju príležitosť Valient mieriaci vedľa žrde. Prišla však 20. minúta, v ktorej si odrazenú loptu za pokutovým územím pristavil Flamík, zacielil a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste, vrátane prečínskeho brankára. Myjava – Prečín 2 : 0. V 26. minúte sa znova dopredu dral Rapavý. Pohral sa s obranou, no nevyužil správny moment na zakončenie a tesne pred Opatom o možnosť pridať tretí myjavský gól prišiel. Potom si domáci dobre rozohranú partiu skomplikovali. V 34. minúte totiž vystavil rozbehnutému Hybbenovi pred myjavskou šestnástkou nedovoleným spôsobom stopku myjavský kapitán Horeš a hlavný arbiter Kiš vytiahol červenú kartu. V 45. minúte si vypracoval tutovku aktívny Pecha. Ani tá však medzi troma žrďami neskončila a súperi sa rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom Spartaka.

Do druhého polčasu nastúpili tímy bez zmien v zostavách a ako prví v ňom pohrozili Myjavčania. Karikovu hlavičku v 48. minúte smerujúcu pod brvno však dokázal Opat vytesniť mimo brány. V 50. minúte zasa skúšal rozvlniť sito Pecha, ale ani on sa nepresadil. Krátko na to sa v praxi ukázalo známe tvrdenie nedáš – dostaneš, keď v 54. minúte dorazil Kubicovu vypadnutú loptu do siete Orávik. Myjava – Prečín 2 : 1. V 58. minúte už bolo vyrovnané. Myjavského gólmana prekonal ten istý hráč, Orávik a všetko začalo prakticky odznova. Hostí vidina bodov samozrejme naštartovala a začali sa viac tlačiť dopredu. Spartakovci si napriek tomu síce dokázali vytvoriť šance, ale premeniť ich na gólové ovocie nedokázali. Ich streleckým pokusom totiž chýbala presnosť. Chlieb sa napokon lámal v 84. minúte. Po nedovolenom zákroku v šestnástke partizánov ukázal hlavný rozhodca na biely bod a skúsený Marček pokutový kop bezpečne premenil. Myjava – Prečín 3 : 2. No a v 90. minúte si ešte vychutnal dobrú prihrávku od Vlada Zelenay a zvýšil na konečných 4 : 2 pre Myjavu.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
: „Výborne rozbehnutý zápas sme si pokazili zbytočným vylúčením. Ale beriem to tak, že to sa vo futbale stáva. Následne sme sa trochu trápili. Boli sme príliš pasívni, hoci nás bolo o jedného menej. Súper zaslúžene vyrovnal, pretože bol dobrý na lopte. Potom sme už potrebovali zariskovať. Povedal som si, že či už máme bod alebo žiaden, je to jedno a vyšlo to. Striedajúci hráči predsa len boli čerstvejší a urobili kus dobrej roboty. Takže vďaka za tie tri ťažko vybojované body, chvalabohu.“

Góly: 12. Vlado, 20. Flamík, 84. Marček (PK), 90. Zelenay – 54. a 58. Orávik
ŽK: ŽK: 67. Kočica, 70. Vlado – 82. Čelko
ČK: 34.Horeš