1.kolo - SC 2018/2019: Myjava končí v pohári už v prvom kole

SC 2018/2019, 1.kolo (29. 7. 2018)

TJ DRUŽSTEVNÍK RADIMOV - SPARTAK MYJAVA 0 : 0 - 4 : 2 PK

Zostava Myjavy: Solnička – Kočica, Sivák, Horeš (K), Toman – Jánošík (54.Zelenay), Marček, Flamík, Pecha (69.Jastráb) – Jorík, Vávra (80.Karika)

Zostava Radimova: Kotvan, Urbánek P. (23.Jozef), Krempa, Frůhauf (65.Ravas), Bzdúšek, Hrubša, Černek, Križánek, Drápal, Kessl (72.Urbánek J.), Božek (K)

Úvodný majstrovský zápas sezóny 2018/2019 odohrali Myjavčania v Radimove v rámci 1. kola pohárovej súťaže Slovnaft Cup. Už pred samotným duelom bolo jasné, že v prípade postupu čakal na víťaza v ďalšom kole atraktívny súper – Nové Mesto nad Váhom.

Kopaničiari na trávniku v prvom polčase od úvodu dominovali a už v 5. min. mohol po Vávrovej prihrávke otvoriť skóre duelu Jorík, ale Kotvan dokázal loptu zasiahnuť. V 19. min. sa k hlavičkovému zakončeniu dostal Marček a lopta len tesne minula svoj cieľ. Domáci hráči sa spoliehali na nakopávané lopty, pričom nebezpečný bol hlavne Černek. Jeho strela z 28. min. bola zblokovaná. O minútu mohol prevahu spartakovcov pretaviť na gól Marček, ale spoza pokutového územia bránu minul. V závere prvého polčasu bol v šestnástke domáceho tímu faulovaný Jorík, no hlavný arbiter nechal pokračovať v hre. V nadstavenom čase videlo približne 350 prítomných divákov ešte hlavičkové zakončenie jedného z domácich hráčov.

Po zmene strán mali spartakovci síce hernú prevahu, ale do vyložených gólových príležitostí sa nedostávali. V 64. min. napriahol z pravej strany domáci Kessl a zasahovať musel Solnička. O dve minúty hlavičkoval po autovom vhadzovaní do priestoru brány Marček. Ešte nebezpečnejšia bola prudká strela Flamíka zo 70. min., ale pozorne chytajúci Kotvan si pripísal ďalší úspešný zákrok. V nasledujúcej päťminútovke ešte preverili domáceho gólmana Jastráb a Jorík, ale skóre sa nemenilo. Zápas sa tak skončil bezgólovou remízou 0:0 a o postupujúcom musel rozhodnúť penaltový rozstrel. V ňom boli úspešnejší hráči Radimova, ktorí zvíťazili 4:2. Spartak Myjava tak vypadol zo Slovnaft Cupu už v prvom kole.

Ladislav Hudec, tréner Spartaka Myjava
„Mrzí ma vypadnutie z pohára, pretože v prvom polčase sme jasne dominovali a mali sme vyhrávať 4:1. Otázkou je, čo sa stalo v druhom polčase. Chceli sme pokračovať v hre z I.polčasu, ale tá už taká nebola. Vystriedali sme, ale striedajúci hráči do toho nič nepriniesli. Druhý polčas už nebol taký kvalitný, aj keď sme mali nejaké šance. Súper sa snažil zdržovať, aby dospel k jedenástkam, čo sa mu aj podarilo. Domáci brankár nás vychytal. Aj v priebehu hry pochytal neskutočné veci a v jedenástkach sa mu šťastie priklonilo. Chceli sme postúpiť, ale na to treba hrať 90 minút a jedenásti, nie len niektorí. Na tom musíme pracovať počas týždňa pred prvým zápasom 4. ligy.“