Myjava naďalej na víťaznej vlne, zdolala aj Neded

Prípravný zápas (24. 2. 2018)

SPARTAK MYJAVA - FC NEDED 6 : 1 (2 : 1)

Zostava Myjavy: Kubica – Pecha, Horeš, Marček, Matušica – Toman (63.Fukna), Sivák, Flamík, Vávra (70.Šarudi) – Copko, Jorík (63.Jánošík)

Zostava Nededu: Wagner, Ambruš, Szalay, Chalány, Kalmár. G., Kovács, Gábriš, Szöcs, Kalmár L., Kunovský, Guemache

Predposledný prípravný duel odohrali Myjavčania s tímom FC Neded, ktorý hrá 4.ligu JV. V mrazivom počasí sa ako prvý dostal do zakončenia Kunovský. Otvoriť skóre mohol o dve minúty na opačnej strane hlavičkou Vávra, ale nezamieril presne. V 11. min. tesne minul domácu bránu strelou zo strednej vzdialenosti Szöcs. Výraznejšiu príležitosť si ale opäť vypracovali kopaničiari, Marček v 16. min. z vnútra pokutového územia mieril privysoko. V 27. min. musel zasahovať Kubica pri zakončení Szöcsa. V 33. min. sa už skóre duelu menilo, Copkova prihrávka našla v šestnástke Joríka, ktorý sa nemýlil – 1:0. O štyri minúty sa podarilo hosťujúcemu tímu vyrovnať, keď namieril presne strelecky aktívny Szöcs – 1:1. Dve minúty pred koncom prvého polčasu zahral hráč Nededu nedovolene rukou v pokutovom území a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten s prehľadom premenil kapitán Myjavčanov Horeš – 2:1. Bodku sa prvým dejstvom hry dal prienik Vávru, s jeho strelou si Wagner poradil.

Po zmene strán spartakovci ovládli hru a v 50. min. zasahoval brankár hostí pri strele Siváka. Už o minútu ale lovil loptu zo siete, keď loptu z kopačky Copka usmernil do sita jeden z brániacich hráčov – 3:1. O zníženie sa pokúšal v 61. min. Guemache, Kubica bol pripravený. Oku lahodiacu kombináciu predviedli kopaničiari v 67. min., na jej konci bol Vávra, ktorý sa zblízka nemýlil – 4:1. Myjavčania spečatili víťazstvo v záverečnej desaťminútovke ďalšími dvoma gólmi. Najskôr v 83. min. zahral priamy kop Copko a vo vnútri pokutového územia sa presadil Pecha – 5:1. A o dve minúty uzavrel gólový účet duelu striedajúci Šarudi. Myjava tak zdolal Neded vysoko 6:1.

Daniel Kvasnica, asistent trénera Spartaka Myjava
: „Odohrali sme zápas s jedným z najkvalitnejších súperov v príprave. Hodnotenie zápasu by som rozdelil na dva polčasy. V prvom polčase hráči úplne neplnili to, čo by sme chceli a zlyhala aj efektivita. V druhom polčase sme odstránili chyby, ktoré sme robili v prvom a už to bolo lepšie. Aj čo sa týka efektivity, aj herného prejavu. S výsledkom som spokojný. Škoda zranenia Dávida Copka v závere zápasu.“

Góly: 33.Jorík, 43.Horeš (z penalty), 51.vlastný, 67.Vávra, 83.Pecha, 85.Šarudi – 37.Szöcs