Prípravný zápas (17. 2. 2018)

SPARTAK MYJAVA - LOKOMOTÍVA DEVÍNSKA NOVÁ VES 10 : 1 (5 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha (56.Fukna), Horeš (59.Tomič), Marček, Matušica (46.Kočica) – Toman (56.Jánošík), Flamík, Sivák (46.Kvasnička), Zelenay – Vávra, Copko (59.Jorík)

Zostava Devínskej Novej Vsi: Šalamon, Miličevič, Lukáč, Šmahovský, Flaška, Staić (46.Novák), Beňa, Jurík, Kopin, Rudan, Barta

Zimná príprava futbalistov Spartaka Myjava sa blíži do svojej záverečnej fázy a ich siedmym súperom v poradí bol ôsmy tím 3.ligy Bratislava, Devínska Nová Ves. A boli to hostia, kto vstúpil lepšie do zápasu. Už v 7. min. prišla do pokutového územia prihrávka z ľavej strany, Jurík si prebral loptu a z otočky rozvlnil sieť – 0:1. Bol to vôbec prvý gól, ktorý kopaničiari v príprave inkasovali. Radosť hráčov z hlavného mesta však netrvala dlho. Už o tri minúty našla dlhá prihrávka nabehnutého Copka, ktorý si obhodil vybehnutého brankára a poslal loptu do siete – 1:1. Ubehli iba dve minúty a po Flamíkovej prihrávke sa Copko po druhý raz v stretnutí zapísal do listiny strelcov – 2:1. Už v ďalšej minúte pridali Myjavčania aj tretí gól, keď sa po rohovom kope lopta odrazila k Vávrovi, ktorú ju poslal pod brvno – 3:1. Aj v ďalších minútach duelu zamestnávali spartakovci brankára súperovho tímu. Ten musel po štvrtý raz loviť loptu zo siete v 21. min., kedy hlavičkoval presne Sivák – 4:1. Po polhodine hry zavŕšil hetrik Copko, ktorý umiestnil loptu do odkrytej brány – 5:1. Aj v zostávajúcom čase I. polčasu videli prítomní diváci ďalšie šance domáceho tímu, ale skóre sa už nemenilo.

Po zmene strán nenastala v hernom prejave oboch tímov žiadna zmena a domáci hráči si naďalej vypracovávali strelecké príležitosti. V 55. min. našiel gólman hostí svojim výkopom iba Kvasničku, ktorý sa prezentoval ukážkovým lobom takmer z polovice ihriska – 6:1. Potom prišli dva gólové okamihy Zelenaya, ktorý zvýšil náskok kopaničiarov už na 8:1. Z vnútra pokutového územia pridal v 73. min. deviaty presný zásah hráčov v čierno-bielych dresoch Marček – 9:1. Gólostroj Myjavčanov sa zastavil na čísle desať, keď v 77. min. bol na konci kombinačnej akcie Vávra - 10:1. Ten istý hráč ešte vo zvyšnom čase nastrelil brvno. Hráči Myjavy si tak opäť schuti zastrieľali a zdolali Devínsku Novú Ves 10:1.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „Mužstvo si schuti zastrieľalo s ďalším treťoligistom. Jedna vec nás ale dosť mrzí, a to zranenie Zelenaya v závere zápasu.“

Góly: 10., 12., 30.Copko, 13., 77.Vávra, 57., 63.Zelenay, 21.Sivák, 55.Kvasnička, 73.Marček
ŽK: 89.Barta