Prípravný zápas (13. 2. 2018)

SPARTAK MYJAVA - FK SENICA U19 9 : 0 (4 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica – Pecha (62.Fukna), Horeš (46.Sivák), Marček (67.Tomič), Kočica (46.Matušica) – Toman, Flamík, Jastráb (46.Kvasnička), Zelenay (58.Jánošík) – Vávra (78.Šarudi), Copko

Zostava Senice U19: Goga, Prokaj, Mihál, Martišiak, Vida, Zula, Chovan, Majerčík, Matta, Laco, Galba

V poradí šiesty prípravný zápas odohrali hráči Myjavy na domácej umelej tráve s dorastencami FK Senica U19. Mladíci zo Záhoria si vypracovali prvú príležitosť v zápase, keď šiel v 7. min. Martišiak na Kubicu, ale úspešne zo súboja vyšiel myjavský brankár. Viac z hry mali domáci hráči, v 14. min. mieril tesne vedľa Vávra. O tri minúty opečiatkoval ten istý hráč žrď senickej brány. V 22. min. vystrelil Copko a úspešný zákrok si zapísal Goga. V 29. min. gólman hostí už lovil loptu zo siete, keď Jastráb najskôr hlavičkoval do žrde, ale po chvíli dostal šancu na reparát a tú využil – 1:0. O šesť minút pridali kopaničiari druhý gól, keď nájazd na brankára využil Copko - 2:0. V 38. min. spartakovci dobre napádali súpera ešte na jeho polovici, výsledkom čoho bol zisk lopty a následne aj druhý gól Copka, tento raz sa presadil strelou zo strednej vzdialenosti - 3:0. Domáci futbalisti pridali do polčasu ešte jeden gól, keď predviedol individuálny prienik Flamík a pre Vávru už nebol problém skórovať – 4:0.

Aj po zmene strán pokračovali Myjavčania v aktívnej hre a zaskočení hostia sa prakticky na nič nezmohli. Hetrik zavŕšil Copko v 55. min., keď využil kolmé vysunutie – 5:0. Onedlho sa do listiny strelcov zapísal aj Toman, ktorého krížna strela rozvlnila sieť – 6:0. Na 7:0 pre spartakovcov zvyšoval svojim druhým presným zásahom Vávra v 65. min. Peknú kombinačnú akciu videli prítomní diváci v 73. min., na jej konci bol štvrtý gól Copka v stretnutí – 8:0. O štyri minúty skončila na žrdi strela striedajúceho Jánošíka. Gólový výpočet sa zastavil na čísle deväť, keď v 79. min. preloboval brankára Senice Šarudi. Myjava tak deklasovala tím FK Senica U19 9:0.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „Po zápase s Podolím sme sa dnes stretli s futbalovo kvalitnejším, mladším a pohyblivým súperom. Naše mužstvo pristúpilo k zápasu koncentrovane, odhodlane a veľmi pozorne. Výsledkom bolo nečakane vysoké skóre na konci zápasu.

Góly: 35., 38., 55., 73.Copko, 41., 61.Vávra, 29.Jastráb, 56.Toman, 79.Šarudi