Prípravný zápas (3. 2. 2018)

SPARTAK MYJAVA - FC ROHOŽNÍK 3 : 0 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica – Fukna (45.Kočica), Horeš, Sivák, Matušica (45.Jánošík, 73.Matušica) – Pecha, Flamík, Kvasnička, Zelenay (73.Fukna) – Vávra (85.Jastráb), Copko

Zostava Rohožníka: Adamovič, Ambra, Škuta, Horvát, Zajíc, Lőrinczi, Uhrinec, Kalanka, Špoták, Privrel, Filípek. Striedali: Havlík, Števík, Štepka, Pelikán

Štvrtým súperom Myjavy počas zimnej prípravy bol líder 3. ligy Bratislava z Rohožníka. V prvom polčase sa od úvodu dostávali oba tímy do príležitostí. Otvoriť skóre duelu mohol v 8. minúte z pokutového kopu Filípek, ale Kubica vystihol smer jeho strely a loptu za svoj chrbát nepustil. Tým dal priestor na začiatok akcie kopaničiarov, na konci ktorej odvracal loptu do bezpečia jeden z brániacich hráčov pred Zelenayom číhajúcim na zadnej žrdi. Už o dve minúty šli Myjavčania do prečíslenia troch proti dvom, ale vo finálnej fáze neuspeli. O chvíľu bol v sľubnej príležitosti na opačnej strane ihriska Špoták, z uhla bránu tesne minul. Po prvý raz v stretnutí sa do zakončenia dostal Vávra v 21. min., Adamovič reflexívnym zákrokom vyrazil loptu mimo brány. O dve minúty už hostia inkasovali. Copko zahral štandardnú situáciu z ľavej strany a Sivák hlavou usmernil loptu k žrdi – 1:0. Copko bol v úlohe prihrávajúceho aj pri druhom góle, keď v 27. min. našiel v pokutovom území Vávru, ktorý sa zblízka nemýlil – 2:0. Hráči Rohožníka mohli znížiť v 40. mín., ale Kubica zneškodnil oba strelecké pokusy smerujúce do priestoru brány.

Krátko po zmene strán pridal po Zelenayovej prihrávke svoj druhý gól v zápase Vávra a poslal Myjavu do trojgólového vedenia - 3:0. Sľubne sa črtala aj situácia v 57. min., Copkovu prihrávku pred bránu odpratala hosťujúca obrana do bezpečia. O dve minúty skúšal strelecké šťastie Števík, ale mieril nepresne. V 73. min. napriahol spoza pokutového územia Copko a zasahovať musel Havlík. Spartakovci zápas kontrolovali a na výsledku už nič nezmenili ani zakončenia Štepku a Špotáka zo záverečnej desaťminútovky.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „Uhrali sme dobrý výsledok s kvalitným súperom. Pre nás je najdôležitejšie, že sa v zápase objavili veci, ktoré sa učíme na tréningoch.“

Góly: 27., 51.Vávra, 23.Sivák Pa.
ŽK: 15.Kvasnička