Myjava jasne zdolala Topoľčany

Prípravný zápas (27. 1. 2018)

MFK TOPVAR TOPOĽČANY - SPARTAK MYJAVA 0 : 5 (0 : 5)

Zostava Myjavy v I. polčase: Solnička – Pecha, Horeš, Marček, Kočica – Vávra, Kvasnička, Jastráb, Zelenay – Copko, Jorík

Zostava Myjavy v II. polčase: Kubica – Fukna, Horeš, Sivák, Tomič – Toman, Flamík, Matušica, Jánošík – Zelenay, Copko

Na druhý zápas v rámci zimnej prípravy vycestovali Myjavčania do Topoľčian, ktoré sa nachádzajú na chvoste tabuľky 3.ligy Západ. Spartakovci od úvodu na ihrisku dominovali a skóre duelu sa po prvý raz menilo už v 6. min., keď sa presne trafil Zelenay – 0:1. V 11. min. našiel Vávra v pokutovom území Copka, ktorý hlavičkoval nad bránu. O dve minúty prihral Copko v pokutovom území voľnému Jastrábovi, ktorý strelou z jednej prekonal domáceho brankára – 0:2. O päť minút sa kopaničiari radovali z ďalšieho gólu v sieti súpera, tento raz sa presadil hlavou Jorík – 0:3. Už o minútu mohol zvýšiť vedenie spartakovcov Copko, jeden z brániacich hráčov odkopával loptu z bránkovej čiary. Štvrtý gól stretnutia padol v 29. min., kedy po chybe brankára zakončoval Zelenay a loptu do siete usmernil obranca Topoľčian – 0:4. V 35. min. bol vo výhodnej pozícií Marček, domáci gólman stihol loptu vyraziť nohou. Jedinú streleckú príležitosť mali domáci hráči v 38. min., ale prítomní diváci videli len nedôrazné zakončenie. O tri minúty sa na opačnej strane ihriska dostal do palebnej pozície Copko a aj keď brankár zmenil smer lopty, tá skončila napokon z jeho chrbtom – 0:5.

Do druhého dejstva nastúpili Myjavčania v novom zložení a po prvý raz pohrozili v 54. min., Horeš mieril nad bránu. V 64. min. sa na pravej strane uvoľnil Tomič, Zelenay jeho prihrávku jemne tečoval, ale lopta si cestu do siete nenašla. Podobne tomu bolo aj v 71. min. pri krížnej prihrávke z ľavej strany, kedy nezamieril medzi tri žrde Jánošík. V 77. min. sa k realizácii priameho kopu postavil Horeš, bránu však tesne minul. Päť minút pred koncom bol vo veľkej šanci po Copkovej prihrávke Zelenay, topoľčiansky brankár tentokrát jeho strelu za svoj chrbát nepustil.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „Dnešný prípravný zápas hodnotím ako nevydarený. Prvým negatívom bola nízka kvalitatívna úroveň súpera. Druhým negatívom bolo, že v kontexte s nízkou úrovňou došlo k zníženiu koncentrácie a nasadenia nášho mužstva, čo by sa v budúcnosti nemalo opakovať.“

Góly: 6.Zelenay, 13.Jastráb, 18.Jorík, 29.vlastný, 41.Copko