Myjava s vysokým víťazstvom v úvodnom prípravnom zápase

Prípravný zápas (17. 1. 2018)

SPARTAK MYJAVA - TJ DRUŽSTEVNÍK VEĽKÉ KOSTOĽANY 7 : 0 (3 : 0)

Zostava Myjavy v I. polčase: Solnička – Fukna, Horeš, Marček, Kočica – Vávra, Jastráb, Flamík, Matušica – Copko, Zelenay

Zostava Myjavy v II. polčase: Kubica – Pecha, Sivák Pa., Marček, Tomič – Toman, Flamík, Kvasnička, Matušica – Jorík, Zelenay

Zostava Veľkých Kostolian: Jamrich, Mačica, Troják, Strečanský, Čeliga, Grigel, Beko, Dolinaj, Hlavatovič, Buchanec, Gábriš. Striedali: Janega, Janíček, Ajpek, Suliman, Virág, Bachnák

Prvý prípravný duel sa na myjavskej umelej tráve odohrával za vytrvalého sneženia a silného vetra. Po úvodnom oťukávaní sa na konci prvej štvrťhodiny ujali kopaničiari vedenia, keď Zelenay prihral Copkovi, ktorý umiestnenou strelou rozvlnil sieť – 1:0. Hostia preverili Solničku v 21. min., keď zo strednej vzdialenosti napriahol Buchanec. Aktívnejší boli naďalej Myjavčania. V 24. min. zahral priamy kop Jastráb a Jamrich loptu ukryl do rukavíc. O ďalšie dve minúty už vyznel rovnaký mikrosúboj v prospech domáceho hráča, keď úspešne využil Flamíkov rohový kop – 2:0. Po polhodine sa ku slovu dostali aj hráči Kostolian, Beko mieril iba do stredu brány. V 32. min. skončil tesne nad bránou priamy kop Horeša a s rovnakým výsledkom zakončil akciu na opačnej strane ihriska o tri minúty Grigel. V 38. min. našla dlhá prihrávka rozbehnutého Copka na ľavej strane, ktorý ponúkol gól Zelenayovi, ale včas stihol zasiahnuť Jamrich. Pri odrazenej lopte bol ale ako prvý Vávra, ktorý sa zblízka nemýlil – 3:0. Vo zvyšnej päťminútovke prvého dejstva videli prítomní diváci ešte krížnu Matušicovu strelu a pohotové zakončenie Vávru s reflexívnym zákrokom Jamricha.

Do druhého polčasu nastúpili spartakovci v takmer kompletne obmenenom zložení, ale naďalej s hernou dominanciou. V 56. min. využil chybu hosťujúcej defenzívy Marček – 4:0. V 63. min. mieril do priestoru domácej brány Suliman. Oveľa nebezpečnejšie ale bolo v tej istej minúte zakončenie Tomana na opačnej strane ihriska. Ten istý hráč poslal v 66. min. center do pokutového územia a Jorík hlavičkoval nad bránu. O štyri minúty sa už domáci útočník dokázal presadiť, keď využil kolmú prihrávku – 5:0. V 75. min. najskôr mieril k ľavej žrdi Toman a po rohovom kope Flamík pre zmenu k pravej, skóre sa po zásahoch brankára Veľkých Kostolian nemenilo. V 78. min. však rozdiel v skóre opäť narástol, po druhý raz gólovo udrel Jorík – 6:0. Najbližšie ku gólu boli hostia v 81. min., ale Kubica výborným zákrokom udržal čisté konto. Gólovú bodku za stretnutím dala 87. min., keď sa po štandardnej situácií dostala odrazená lopta k Tomičovi, ktorý ju poslal do sita – 7:0.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava
: „V úvodnom prípravnom zápase dostali príležitosť všetci hráči. V prvom polčase sa zostava viac podobala tej z jesennej časti súťaže, a preto bola v hre vidieť väčšia zohratosť a súhra. V druhom polčase prišli do hry ďalší hráči, úroveň hry poklesla. Hráči si po prvý raz v tomto roku zahrali a zápas splnil to, čo sme od neho očakávali.“

Góly: 70., 78.Jorík, 15.Copko, 26.Jastráb, 38.Vávra, 56.Marček, 87.Tomič