12. kolo - 4. liga SZ 2017/2018: Myjava vonku opäť bodovala naplno

4.liga SZ 2017/2018, 12.kolo (29. 10. 2017)

TJ PARTIZÁN DOMANIŽA - SPARTAK MYJAVA 1 : 3 (1 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha, Horeš (K), Sivák Pa., Kočica – Vávra (90.Čobrda), Flamík, Kvasnička (77.Jastráb), Matušica (46.Karika) – Jorík, Copko

Zostava TJ Partizán Domaniža: Kubiš, Petrík, Šterdas, Valient, Kvaššay, Košút, Augustín (81.Svitek), Haviar (79.Lednický), Kordiš, Sádecký, Svoboda (K)

Zápas v Domaniži sa hral v nepríjemnom jesennom počasí. Prítomní diváci videli v úvode najskôr hlavičkové zakončenia Kočicu na jednej a Svobodu na opačnej strane ihriska. V 8. min. otestoval Solničkovu pozornosť zo strednej vzdialenosti Kordiš a o chvíľu mieril z podobnej pozície nad bránu Vávra. V 14. min. vnikol do pokutového územia Copko a po zákroku na myjavského hráča v číslom 7 nariadil arbiter pokutovú kop. K jeho realizácií sa postavil kapitán Horeš a bezpečne ho premenil. Domaniža – Myjava 0 : 1. O tri minúty mieril na pripraveného Kubiša Matušica. V 22. min. mohol zvýšiť vedenie kopaničiarov Copko, po kolmej prihrávke sa ocitol zoči-voči Kubišovi, ale víťazne vyšiel zo súboja domáci gólman. Myjavčania boli nebezpečnejší, v 29. min. našiel center pred bránou Joríka, reflexívne stihol zareagovať Kubiš . Po polhodine hry si Copko dobre prebral dlhú prihrávku, prudko vystrelil spoza pokutového územia a opečiatkoval brvno. V 37. min. Domaniža vyrovnala, keď krížny center našiel Svobodu, ktorý poslal loptu do odkrytej brány. Domaniža – Myjava 1 : 1. Štyri minúty pred koncom prvého dejstva sa ešte k hlavičkovému zakončeniu dostal Jorík, no bránu tesne minul.

Do druhého polčasu nastúpili spartakovci s jednou zmenou v zostave, keď Matušicu nahradil Karika. Hneď v 46. min. sa k zakončeniu dostal Flamík, jeho zatočená strela šla tesne mimo brány. V 55. min. sa po peknej akcii ocitol vo vyloženej šanci Svoboda, ktorého strelu dokázal pred bránkovou čiarou zachytiť Horeš. Na opačnej strane mal gól na kopačke v 60. min. Copko, ale nezamieril presne. Potom prišli nepresné zakončenia hráčov Domaniže, najskôr v 65. min. hlavičkoval Kvaššay a v 70. min. vystrelil z hranice šestnástky Kordiš. O tri minúty sa po rohu Horeša dostal k hlavičke striedajúci Karika, bránu tesne minul. V 79. min. bol ten istý hráč zapojený v gólovej akcii Myjavy, keď posunul loptu do pravej strany na Copka, ten chirurgicky presnou prihrávkou našiel pred bránou Vávru, pre ktorého už nebol problém dostať loptu do siete. Domaniža – Myjava 1 : 2. O tri minúty si Copko narazil s Joríkom, ale zakončil vedľa. Päť minút pred koncom riadnej hracej doby sa striedajúci Jastráb ešte zastreľoval, keď zo strednej vzdialenosti mieril tesne nad bránu, ale v 89. min. z podobnej pozície už umiestnil loptu k žrdi a spečatil tak výhru Myjavy na konečných 3 : 1.

Góly: 37.Svoboda - 15.Horeš (z penalty), 79.Vávra, 89.Jastráb
ŽK: 35.Kvaššay