10. kolo - 4. liga SZ 2017/2018: Prvé víťazstvo na pôde súpera

4.liga SZ 2017/2018, 10.kolo (15. 10. 2017)

OŠK TRENČIANSKE STANKOVCE - SPARTAK MYJAVA 0 : 2 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Kubica – Kočica (90.Čobrda), Marček, Horeš (K), Pecha – Sivák Pe., Flamík, Kvasnička (59.Sivák Pa.), Vávra (69.Jánošík) – Copko (79.Matušica), Jorík

Zostava OŠK Trenčianske Stankovce: Zemanovič, Antošík, Blaško, Kvasnica, Repa, Hrubý (75.Polek), Hazda, Biras, Koprivňanský (30.Poruban, 73.Chudý), Ďuráči, Ančic (K)

V 10. kole vycestovali futbalisti Spartaka Myjava do Trenčianskych Stankoviec, kde v príjemnom jesennom počasí chceli zabojovať o prvé víťazstvo na súperovom trávniku v aktuálnom ročníku IV. ligy. V úvodnej fáze duelu boli kopaničiari dominantnejším tímom, prvá vážnejšia situácia pred bránou súpera sa črtala v 14. min., na prihrávku Copka však Vávra pred bránou nedosiahol. O tri minúty zahrával Horeš priamy kop a jeden z brániacich hráčov tečoval loptu tesne mimo brány. Po následnom rohovom kope hlavičkoval Marček, bránu však minul. Postupom času začali byť aj domáci hráči aktívnejší, v 19. min. našla krížna prihrávka Hazdu, ktorý zakončil akciu strelou tesne nad bránu. O dve minúty musel zasahovať Kubica pri strele Birasa. V 24. min. skončil ďalekonosný pokus Antošíka nad myjavskou bránou. Z diaľky skúšal šťastie aj Copko na opačnej strane ihriska, ale mieril privysoko. V 29. min. šla Birasova strela z hranice pokutového územia mimo priestoru troch žrdí. Najvážnejšiu situáciu musel Kubica v prvom dejstve riešiť v 42. min., keď vytesnil nad bránu Porubanovu hlavičku smerujúcu pod brvno. V samom závere I. polčasu ešte vyrazil Hazdovu strelu a pred dobiehajúcim Hrubým stihol loptu odpratať do bezpečia Pecha.

Po zmene strán ako prvý mieril na bránu Jorík, Zemanovič bol pozorný. Potom mali domáci hráči dve veľké príležitosti na skórovanie. Najskôr po chybe v defenzíve kopaničiarov zlyhal v 50. min. v koncovke Repa. O minútu sa po priťuknutí ocitol zoči-voči Kubicovi Hazda, myjavský brankár vyšiel zo súboja víťazne. V 54. min. zakončoval opäť Repa, mieril iba do stredu brány. V 56. min. sa dokázali spartakovci gólovo presadiť, Copko prebral prihrávku v pokutovom území, zbavil sa protihráča a rozvlnil sieť. Trenčianske Stankovce – Myjava 0 : 1. Hneď o minútu dokázali Myjavčania gólovo udrieť po druhý raz, keď chybu v defenzíve dokázal využiť Vávra, ktorý umiestnil loptu k žrdi. Trenčianske Stankovce – Myjava 0 : 2. Po hodine hry preveril Zemanoviča v domácej bráne Copko. Potom mierili vedľa brány Antošík a na opačnej strane Jorík. V 77. min. po kombinácii Stankovčanov rozvlnil bočnú sieť Hazda. V 83. min. videli prítomní diváci pekný futbalový moment, keď Jorík sklepol loptu Pavlovi Sivákovi, ktorý ju prudko napálil do brvna. Skorigovať výsledok mohli domáci hráči v 88. min., ale pri strele striedajúceho Poleka sa blysol reflexívnym zákrokom Kubica. Bodku za stretnutím potom dala krížna strela z kopačky Joríka. Myjavčania tak brali všetky tri body po výhre 2 : 0.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava: „V predchádzajúcich dvoch zápasoch vonku sme boli lepším mužstvom, ale získali sme iba jeden bod. Paradoxne v tomto zápase boli lepší domáci, ktorí si vypracovali viac gólových šancí. My sme ale dve z troch našich využili a zvíťazili.“

Góly: 56.Copko, 57.Vávra
ŽK: 16.Kvasnica - 40.Pecha