9. kolo - 4. liga SZ 2017/2018: V súboji s prvým tímom tabuľky sa proti sebe postavili bývalí kolegovia

4.liga SZ 2017/2018, 9.kolo (7. 10. 2017)

SPARTAK MYJAVA - OFK MALŽENICE 2 : 2 (2 : 1)

Zostava Myjavy: Solnička – Kočica, Marček, Horeš, Pecha – Sivák Pe. (81. Jánošík), Flamík, Kvasnička (90. Matušica), Vávra – Copko (71. Karika) – Jorík

Zostava Malženíc: Székely – Lulovič (K) (74. Herák), Milota, Lančarič, Kovársky – Barborík (64. Benkovský) – Rehák, Čmilanský, Balážik, Královič (86. Hlúch) – Juhász (83. Braniša)

V rámci 9. kola IV. ligy severozápad privítal Spartak Myjava na domácom štadióne aktuálne prvý tím tabuľky OFK Dynamo Malženice. Z doterajších štatistík vyplýva, že hostia pricestovali na kopanice bez prehry v aktuálnej sezóne a s najlepšou obranou v lige. Za zmienku takisto stojí fakt, že sa v stretnutí proti sebe postavili dvaja bývalí brankárski kolegovia, ktorí „drali“ myjavský trávnik ešte v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži. Peter Solnička v drese Myjavy a Matej Székely vo farbách Malženíc. Nuž a ktorý z nich bol po zápase šťastnejší?

Ako prví sa o otvorenie skóre snažili v 2. minúte hostia. Šťastie skúšal Královič, Solnička si však s jeho strelou poradil. V 5. minúte na druhej strane ihriska predviedli peknú kombináciu Copko s Vávrom, druhý menovaný zakončil a Székely musel loptu ukryť do náručia. O dve minúty neskôr vybojoval v šestnástke loptu Jorík, poslal ju Copkovi a ten sa nemýlil. Myjava – Malženice 1 : 0. V 12. minúte sa priebežný stav menil opäť. Královič po útočnej akcii priťukol loptu Balážikovi a ten sám pred Solničkom rozvlnil sieť za jeho chrbtom. Myjava – Malženice 1 : 1. Potom znova udreli kopaničiari. V šestnástke Malženíc zužitkoval hlavičkovú prihrávku Jorík a v 18. minúte opäť poslal svoj tím do vedenia. Myjava – Malženice 2 : 1. V 24. minúte zahrával po faule priamy kop takmer z polovice ihriska domáci kapitán Horeš a Székely musel loptu vyrážať nad brvno. Po následnom rohovom kope hlavičkoval vedľa žrde Jorík. Ďalším pekným futbalovým momentom stretnutia bola akcia spartakovcov v 33. minúte. Po vydarenom prechode do útoku vyslal Vávra center pred malženickú svätyňu, ten zachytil Copko a pokúsil sa hlavou zvýšiť náskok Myjavy. Síce neúspešne, ale s potleskom divákov na tribúnach. V 44. minúte musela v skrumáži pred Solničkom zapracovať domáca obrana a výborným zákrokom sa o pár sekúnd neskôr blysol aj myjavský gólman. Skóre sa tak nemenilo a prvý polčas sa skončil jednogólovým náskokom Spartaka.

Do druhého dejstva lepšie vstúpili hostia. Hneď v 48. minúte išli po rohovom kope Myjavy do kontry, domáca obrana pozabudla na dobre postaveného kapitána Dynama a ten zblízka pohodlne vyrovnal na 2 : 2. V 55. minúte už ležal Székely prekonaný na zemi, ale Malženičanov pri zakončení Petra Siváka zachránila konštrukcia brány. Solnička si na loptu zasa siahol v 66. minúte po Královičovej strele. Od 71. minúty absolvoval svoj debut v myjavskom „áčku“ dorastenec Kristián Karika, ktorý na trávniku nahradil strelca prvého gólu Dávida Copka. Napriek celkovým siedmim zmenám v zostavách tímov sa už sito ani na jednej strane nerozvlnilo a Myjava si napokon body s Malženicami podelila po remíze 2 : 2.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava: „Do zápasu s prvým mužstvom súťaže sme vstúpili dobre. Mali sme hernú a územnú prevahu, čo vyvrcholilo úvodným gólom. Súperovi sa podarilo po kolmej prihrávke a chybe v zadných radoch vyrovnať. Na to sme dokázali zareagovať ďalším gólom a do šatne sme išli s náskokom jedného gólu. Do druhého polčasu sme vstúpili zle a po našej štandardnej situácií a rýchlom protiútoku súpera sme dostali gól. V ďalšej časti zápasu sme mali územnú prevahu a niekoľko gólových šancí, či už Sivák alebo Jorík. Tie sme nevyužili a preto sa zápas skončil asi zaslúženou deľbou bodov.“

Góly: 7. Copko, 18. Jorík – 12. Balážik, 48. Lulovič
ŽK: 30. Flamík, 38. Jorík – 30. Balážik, 57. Barborík, 88. Čmilanský