8. kolo - 4. liga SZ 2017/2018: Herná dominancia na víťazstvo nestačila

4.liga SZ 2017/2018, 8.kolo (1. 10. 2017)

MFK NOVÁ DUBNICA - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Pecha, Horeš (K), Marček, Kočica - Matušica (55.Jánošík), Kvasnička (85.Sivák Pa.), Flamík, Sivák Pe. - Copko, Vávra

Zostava Novej Dubnice: Zaťko, Tóth, Žifčák, Smolka, Pilný, Maník (K), Švikruha, Držík, Suchánek, Habšuda (25.Tadlánek), Turza (77.Pupiš)

Na zápas 8. kola 4. ligy vycestovali hráči Spartaka Myjava do Novej Dubnice, kde mali od úvodných minút na trávniku prevahu. V 2. min. poslal center do pokutového územia Matušica a Sivák hlavičkoval nad bránu. O 2 min. mieril do priestoru troch žrdí z priameho kopu Copko. V 7. min. najskôr pohrozil Turza, ktorý spoza šestnástky bránu minul a podobne skončil aj strelecký pokus Flamíka na opačnej strane ihriska. V 9. min. bol v sľubnej pozícií na zakončenie Sivák, rozhodol sa ešte prihrať Kvasničkovi, ktorého strela bola zblokovaná. V 14. min. si nabehol na center z ľavej strany Vávra, ale nezamieril presne. Novodubničania preverili Solničku v 21. min. prudkou strelou zo strednej vzdialenosti. Spartakovci boli naďalej aktívni, o chvíľu sa uvoľnil vo vnútri pokutového územia Vávra, ale jeho strelecký pokus dokázala domáca obrana zblokovať. V 24. min. sa po rohovom kope prezentoval dobrou strelou Horeš, zasahovať musel Zaťko. Strelecký výpočet prvého dejstva hry uzavrel v 37. min. Kvasnička, ktorý mieril privysoko. Do kabín sa tak tímy pobrali za bezgólového stavu 0 : 0.

Aj po zmene strán bol obraz hry podobný. V 57. min. si vymenil loptu Copko s Vávrom, zakončenie skončilo zblokované mimo priestoru brány. Rovnakí hráči mali prsty aj v akcii zo 60. min., Vávra sa ocitol v sľubnej pozícií, ale Zaťka neprekonal. Z ničoho nič mohli gólovo udrieť domáci hráči v 62. min., Švikruha sa rútil na Solničku, ale myjavský gólman predviedol reflexívny zákrok a loptu za svoj chrbát nepustil. V 68. min. našla dlhá Copkova prihrávka striedajúceho Jánošíka, no jeho zakončenie až na Zaťka neprešlo. V 71. min. poslal center pred bránu Kočica, Copko hlavičkoval z nebezpečnej pozície, ale iba do domáceho brankára. O minútu skúsil strelecké šťastie Vávra, zblokovanú loptu ešte dokázal sklzom zasiahnuť Marček, ale Zaťko včas vybehol a loptu ukryl do rukavíc. Vytúženého gólu sa kopaničiari dočkali v 76. min., keď sa hlavou dokázal po centri z pravej strany presadiť Vávra. Nová Dubnica – Myjava 0 : 1. V 84. min. vystrelil prudko Marček z hranice pokutového územia. Keď to už vyzeralo, že Myjavčania sa budú radovať z plného bodového zisku, vstúpil do deja zápasu hlavný arbiter a daroval domácemu tímu štyri minúty pred koncom stretnutia penaltu. Tú Pilný premenil a zápas sa tak skončil remízou 1 : 1.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava: „V zápase so súperom, ktorého sme mali poraziť, nám v prvom polčase najväčší problém robil nekvalitný terén. V druhom sme už jasne dominovali, no z viacerých šancí sme strelili iba jeden gól, čo dovolilo domácim vyrovnať z prísne nariadenej jedenástky.“

Góly: 86.Pilný (z penalty) – 76.Vávra