Slovnaft Cup 2017/2018 - 4. kolo: Tesné víťazstvo Slovana na kopaniciach

Slovnaft Cup 2017/2018, 4. kolo (27. 9. 2017):
SPARTAK MYJAVA - ŠK SLOVAN BRATISLAVA 0 : 1 (0 : 1)

Kubica - Toman (5' Matušica), Sivák Pe., Horeš /K/, Kočica - Pecha, Flamík, Marček, Vávra (57' Jánošík) - Copko (69' Kvasnička) - Jorík.

Zostava Slovana:
Valach - Chouchoumis, Rundić, Kotula, Sekulić - De Kamps, Savićević (62' Holman) - Kubík, Damnjanović (81' Droppa), Oršula - Vittek (89' Mareš).

MYJAVA, 27. 9. 2017 - V stredu večer sa na myjavskom štadióne uskutočnil zaujímavý zápas 4. kola slovenskej pohárovej súťaže Slovnaft Cup 2017/2018, v ktorom domáci Spartak Myjava privítal súpera z Fortuna ligy, tím ŠK Slovan Bratislava. Ešte pred jeho začiatkom sa na východnom Slovensku zrodila senzácia, keď Medzev po Senici vyradil zo súťaže aj AS Trenčín tesným rozdielom 1 : 0. Podarilo sa prekvapiť skúsený prvoligový mančaft aj kopaničiarom účinkujúcim aktuálne v IV. lige?

Úvod stretnutia nebol pre Myjavčanov najlepší z toho dôvodu, že už v 3. minúte po Kubíkovej hlavičke, ktorá nesmerovala do priestoru myjavskej brány, musel byť ošetrovaný Jaroslav Toman, ktorý hlásil problém s kolenom. Nasledovalo vynútené striedanie a Tomana od 5. minúty nahradil na trávniku Matušica. Vzápätí diváci na tribúnach videli priamy kop Slovana a Kubica si prvýkrát siahol na loptu. V 11. minúte skúšal v pokutovom území Myjavy centrovanú loptu nadvihnúť hlavou Vittek, ale nepresne. Ďalekonosnou strelou to zasa skúšal o štyri minúty neskôr Savićević. Ani teraz sa skóre nemenilo. V 18. minúte sa na druhej strane dostal do zakončenia Vávra, tečovaná lopta síce pred Valachom poskočila, ale ten ju stihol bez problémov ukryť do náručia. V 23. minúte prudko vypálil De Kamps. Našťastie pre kopaničiarov, mieril tesne vedľa. Do dobrej pozície sa v 31. minúte dostal po Copkovej prihrávke Erik Vávra, ale rozbehnutý priestor troch žrdí minul. V 36. minúte sa rútil sám na Kubicu v šestnástke Kubík, myjavský gólman však dobre vyhodnotil situáciu, vybehol a loptu belasému útočníkovi odkopol. Následne si poradil aj so strelou po priamom kope hostí v 39. minúte duelu. Prišla však 43. minúta. Loptu preniesol na druhú stranu šestnástky Sekulić a tá sa dostala na kopačku Filipa Oršulu. Bývalý myjavský hráč vyslal strelu po zemi, Vittek loptu tečoval a poslal svoj tím do vedenia. Myjava - Slovan 0 : 1. Za tohto stavu sa napokon súperi rozišli do šatní na prestávku.

Do druhého dejstva nastúpili tímy bez zmien v zostavách. Domáci sa pokúsili po sérii rohových kopov Slovana zaútočiť v 62. minúte. Loptu vybojovol Copko a z hranice pokutového územia vyslal prihrávku nabiehajúcemu Joríkovi, ktorému sa loptu nepodarilo spracovať ideálne. Nebezpečne vyzerala potom strela hostí v 80. minúte, ktorá otestovala aj Kubicovu pozornosť, aj konštrukciu myjavskej svätyne. V 85. minúte sa kopaničiari pokúsili využiť chybu vybehnutého bratislavského brankára Valacha, ale v skrumáži sa Marček nestihol zorientovať tak, aby skóroval a čistá šanca zostala nevyužitá. V ďalšej minúte zasa pokúšal streleckú šťastenu Kočica a Valach musel opäť zasahovať. Bohužiaľ, do záverečného hvizdu sa už nepodarilo Myjave priebežný výsledok zvrátiť a Slovan na kopaniciach zvíťazil 1 : 0.

V každom prípade treba povedať, že hráči Myjavy podali v tomto pohárovom stretnutí s fortunaligovým tímom veľmi sympatický výkon a kto na štadión v Myjave v stredu večer prišiel, neľutoval. Chlapcom zo Spartaka patrí za to poďakovanie a potlesk. Sme jeden tím!

HLASY TRÉNEROV:

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava:
"Z môjho pohľadu to bol výborný zápas. Naši hráči podali super výkon. Boli sme Slovanu vyrovnaným súperom. Samozrejme, Slovan dominoval na lopte, ale myslím si, že inak to bolo vyrovnané. Slovan dal gól z tečovanej strely, my sme svoje šance nepremenili. Preto Slovan zaslúžene vyhral. Pred mojim mužstvom klobúk dole, hráči odviedli maximum."