Prípravný zápas (29. 7. 2017)

FC ROHOŽNÍK - SPARTAK MYJAVA 4 : 1 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička, Kočica, Flamík, Jastráb (46. Jorík), Vávra, Pecha (75. Jastráb), Toman, Matušica, Horeš (K), Marček, Copko (75. Čerešňa)

Zostava FC Rohožník: Adamovič (71. Karovič), Škuta, Zajíc, Kalanka, Nemec, Benca, Privrel, Uhrinec, Lorinczi, Havlík R. (17. Horváth), Kadera (70. Skoták)

Myjavčania dnes odohrali ďalší prípravný zápas pred štartom nového súťažného ročníka IV. ligy severozápad 2017/2018. Vycestovali naň na Záhorie, kde dopoludnia o 11.00 h nastúpili proti tímu III. ligy, FC Rohožník. Ten za búrlivého povzbudzovania domáceho fanklubu hneď v úvode stretnutia kopaničiarom ukázal, aký vie byť tri roky prakticky nezmenený káder s postupovými ambíciami zohratý. Stačili totiž len dve minúty od úvodného hvizdu hlavného arbitra a sieť sa za Solničkovým chrbtom dvakrát rozvlnila. Najskôr sa presadil Kadera a po ňom Lörinci. Treba dodať, že oba góly idú na vrub myjavskej obrany, ktorá úvod duelu nezachytila. Aj v ďalších minútach prvého polčasu boli domáci hráči v svetlozelených dresoch rýchlejší a lepšie kombinovali. Akcie spartakovcov zväčša končili už v strede poľa. No s pribúdajúcim odohraným časom narastala aj chuť Spartaka čosi urobiť s výsledkom. Napríklad v 23. minúte predviedli čierno-bieli peknú akciu, na konci ktorej prítomní diváci videli Marčekov presný center a Vávrovu hlavičku mieriacu tesne nad brvno. Na druhej strane ihriska v 27. minúte opečiatkoval konštrukciu brány hlavičkou Benca a veľkú gólovú šancu musel myjavský gólman riešiť aj v 34. minúte. O dve minúty na to mohol znížiť na 2 : 1 Copko, ku ktorému sa lopta dostala po obrannom zákroku v domácej šestnástke, no brankár Adamovič bol proti. Rohožníčania boli pri chuti a v 42. minúte znova zazvonila spojnica myjavskej svätyne po Horváthovej hlavičke. V 45. minúte ešte Copko vyzval Adamoviča k zákroku, keď pri zahrávaní priameho kopu mieril k vzdialenejšej žrdi a súperi sa rozišli na prestávku.
     Do druhého dejstva nastúpili spartakovci s jednou zmenou v zostave, keď Jastrába nahradil na trávniku Jorík. A scenár z prvej polovice hry sa opakoval. Prvú strelu na svoju bránu Solnička ešte vyrazil, no lopta sa dostala ku Kaderovi, ktorého myjavská obrana prehliadla a strelec prvého gólu zápasu pridal na svoje konto v 46. minúte aj druhý. Rohožník – Myjava 3 : 0. No a v 52. minúte sa do streleckej listiny zapísal aj Pelikán a cementári už viedli nad kopaničiarmi 4 : 0. Hostia sa pokúšali chytiť v 58. minúte Vávrovým pokusom. Neúspešne. V 65. minúte vznikla v myjavskej šestnástke ďalšia nebezpečná situácia, našťastie dobre postavený Uhrinec centrovanú loptu zblízka za Solničkov chrbát neposlal. V 70. minúte sa konečne dočkali aj spartakovci, keď výsledok na 4 : 1 skorigoval Jorík. V 79. minúte myjavský brankár vychytal Uhrinca a v 84. minúte po Flamíkovom rohovom kope hlavičkoval tesne nad bránu Rohožníka striedajúci Čerešňa. Za zmienku ešte stojí príležitosť domácich v 87. minúte. Solnička bol po zákroku vybehnutý, lopta sa dostala k jednému z domácich hráčov a následnú strelu musela riešiť obrana hostí, ktorá piaty gól do myjavskej siete nepustila. Zápas sa tak skončil jednoznačným víťazstvom Rohožníka, ktorý zdolal Spartak Myjava 4 : 1.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava„Veľmi zle sme dnes vstúpili do oboch polčasov. Naša defenzíva bola katastrofálna a súper nám jasne ukázal naše slabé stránky. Po vlastných chybách sme dostali štyri góly. Čo nás môže aspoň trochu tešiť je, že sme sa vedeli presadiť natrénovanými vecami, z ktorých vznikali gólové šance. Keby sme ich premenili, mohla to byť remíza. Teraz vieme, na čom treba ďalej pracovať a kde je asi najväčšia slabina nášho mužstva.“

Góly: 2. Kadera, Lörinci; 46. Kadera, 52. Pelikán – 70. Jorík
ŽK: 33. Kalanka
Návštevnosť: 100 divákov

autor textu: M. Hrin