SC 2017/2018, 1. kolo (22. 7. 2017)

OŠK PODOLIE - SPARTAK MYJAVA 0 : 3 (0 : 2)

Zostava Myjavy: Solnička, Pecha, Horeš, Sivák Pa., Matušica, Vávra, Flamík, Marček (74. Čobrda), Jastráb, Copko (65. Toman), Jorík

Zostava Podolia: Palkech, Ohrablo, Gúčik, Červeňanský R., Pyšný (82. Augustín), Gajdošík, Červeňanský M. (K), Balcír, Uhlík (70. Bartek), Drexler, Prosňanský

Do novej sezóny 2017/2018 vstúpili hráči Spartaka Myjava oficiálne dnešný duelom 1. kola Slovnaft Cupu, v ktorom im žreb prisúdil tím OŠK Podolie. Zápas sa hral na ihrisku súpera a Myjavčania si v ňom prakticky už od úvodu udržiavali hernú prevahu, ktorú dokázali napokon premeniť na bodový zisk. Zaslúžil sa oň predovšetkým Dávid Copko, ktorý už v prvej a tretej minúte stretnutia preveril pozornosť gólmana z Podolia. Hráči v čierno-bielych dresoch síce už v prvej štyridsaťpäť minútovke ovládli ihrisko, no stále im chýbala vyložená šanca, po ktorej by sa rozvlnila sieť za Palkechovým chrbtom. Napnúť tú spartakovskú chcel v 17. minúte strelou k bližšej žrdi Drexler, ale Solnička si s loptou poradil. Potom v 27. minúte skúšal šťastie strelou do stredu brány Marček. Ten ešte úspešný nebol, no potom prišla 35. minúta. Flamík poslal loptu na pravú stranu ihriska Jastrábovi, ten ju šikovne prihral pred bránu Copkovi a Myjava viedla v pohárovom zápase 1 : 0. Druhý presný zásah spartakovcov prišiel o štyri minúty neskôr. Vávra vyslal center pred svätyňu Podolia, kde bol dobre postavený Copko a hlavičkou zvýšil náskok svojho tímu na 2 : 0. Tretí gól sa ešte pokúšal pridať v 43. minúte z hranice šestnástky Jorík, no jeho pokusu chýbal potrebný dôraz. Po prvom dejstve sa tak tímy rozišli na prestávku s dvojgólovým náskokom Spartaka.
     V druhom polčase začalo šancí na strane kopaničiarov pribúdať. Hneď v 46. minúte pekne prešiel cez obranu Jastráb, ale jeho finálna prihrávka pred bránou adresáta nenašla. V nasledujúcej minúte po rohovom kope pálil medzi tri žrde kapitán Horeš, ktorého strela bola zblokovaná. V 49. minúte sa po závare pred Solničkom pokúšali čosi s výsledkom urobiť aj futbalisti z Podolia, no neúspešne. V 53. minúte Flamík vysunul Jastrába, od neho lopta putovala k Vávrovi, ktorý nezakončil ideálne. V 56. minúte sa ocitol v šanci v súperovej šestnástke Jorík, ktorý však v poslednej chvíli prišiel do kontaktu s domácim obrancom a nepresadil sa. Zato lopta od neho prešla k Copkovi a ten zavŕšil svoj hetrik v dueli, keď upravil skóre na 3 : 0 pre Myjavu. V ďalšej minúte nevyšiel sólo nájazd na Palkecha Marčekovi. No po jeho šanci akcia pokračovala a na jej konci stál opäť Copko, ktorý prinútil gólmana Podolia k zákroku. Obaja si za tento moment vyslúžili potlesk divákov. V 63. minúte mieril nad bránu Jastráb, v 66. minúte na druhej strane ihriska vyrážal Balcírovu strelu Solnička. Rovnako nad brvnom skončil aj Vávrov pokus spoza šestnástky v 84. minúte, ktorý v podstate uzavrel prehliadku gólových príležitostí v tomto stretnutí a Spartak Myjava zdolal tím OŠK Podolie 3 : 0. Myjavčania teda postupujú do 2. kola slovenskej pohárovej súťaže, ktoré by mali podľa predbežných informácii odohrať počas druhého augustového týždňa.

Peter Vavák, tréner Spartaka Myjava: "Počas celého zápasu sme mali hru pod kontrolou. Chvíľu trvalo, kým sme dokázali prekonať súperovho brankára. Nakoniec sa nám to po pekných akciách trikrát podarilo. Najmä vďaka strelecky dobre disponovanému Copkovi. Mužstvo ukázalo niekoľko dobrých vecí, na ktorých počas tréningov pracujeme a dúfam, že sa to bude stále zlepšovať."

Góly: 35., 39., 56. Copko