34. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjava s tesnou prehrou v Holíči

4.liga SZ 2016/2017, 34.kolo (7. 6. 2017)

TJ ISKRA HOLÍČ - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Matušica, Sivák Pa., Čobrda (46.Oríšek), Toman – Jastráb (77.Fako), Flamík, Marček (K), Copko – Holiš, Jorík (72.Nikodem)

Zostava Holíča: Ravas - Milota T., Nečas M. (K), Privrel, Dubec, Uher, Španja, Nečas D., Konečný, Slovík, Milota S.

V druhom zápase tzv. anglického týždňa vycestovali kopaničiari do Holíča. Kým si oneskorene prichádzajúci diváci ešte hľadali optimálne miesto na tribúne, Jorík už spoza pokutového územia testoval v úvodnej minúte pozornosť brankára domácich. Po následnom rohovom kope zakončil do priestoru brány Marček. Na opačnej strane ihriska mieril v 3. min. Dubec privysoko. V 19. min. vystrelil zo strednej vzdialenosti k žrdi Marček, Ravas bol pozorný. Hráči Iskry vážne pohrozili po prvý raz v 24. min., kedy po rohovom kope musel zasahovať Kubica. O desať minúť najskôr vystrelil spoza šestnástky Flamík a o chvíľu už z vnútra pokutového územia Holiš, domáci gólman dvakrát úspešne zasiahol. O tri minúty prepadla lopta za obranu Myjavčanov a Uher využil príležitosť na otvorenie zápasového skóre. Holíč – Myjava 1 : 0. Spartakovci mohli vyrovnať v 37. min., no Holišova hlavička po rohovom kope šla nad bránu.

V úvode druhého dejstva hry mieril do priestoru brány Holiš, Ravas loptu za svoj chrbát nepustil. V 58. min. sa na pravej strane uvoľnil Jorík, prihral spätne Copkovi, ale trajektória jeho strely nebola kompatibilná s úmyslom umiestniť loptu do priestoru troch žrdí. Hráči Holíča sa sústredili hlavne na obranu a prehusťovali priestor pred pokutovým územím. V 68. im vyšla aj dlhá prihrávka na Uhera, ktorý sa ocitol v mikrosúboji zoči-voči Kubicovi, v ňom bol úspešnejší brankár spartakovcov. O dve minúty pretavili Myjavčania zahrávanie rohového kopu na ohrozenie brány Holíča, ale Holišova hlavička prešla ponad brvno. Poslednú príležitosť na vyrovnanie mali kopaničiari v 87. min., ale ani striedajúci Oríšek nezamieril presne. Myjava tak prehrala v Holíči 0 : 1.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Zápas ťažký, prvý polčas prehajdákaný. Podpriemerné výkony celej našej ofenzívy. Ťažko sa mi to hodnotí. Dnes sme chceli tri body, ale bohužiaľ to nevyšlo. V druhom polčase bola aspoň snaha, ale chýba nám kvalita smerom hore.“

Gól: 37.Uher
ŽK: 35.Čobrda