30. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjava stratila dvojgólové vedenie a v Šimonovanoch prehrala

4.liga SZ 2016/2017, 30.kolo (4. 6. 2017)

ŠK SLOVAN ŠIMONOVANY-PARTIZÁNSKE - SPARTAK MYJAVA 3 : 2 (1 : 2)

Zostava Myjavy: Solnička – Matušica (80.Fako), Sivák Pa., Horeš (K), Toman – Vávra (55.Jastráb), Flamík, Marček, Pecha – Holiš, Copko (63.Jorík)

Zostava Šimonovian: Greguš - Varga, Sobota (90.Bielych), Oršula Mi., Rybanský, Laurinec (90.Geleta), Chrenko, Žembera, Oršula Ma., Kodaj, Gális (63.Žiak)

V 30. kole 4.ligy vycestovali Myjavčania do Šimonovian – Partizánskeho a už v 3. min. sa radovali z gólového zásahu, keď Copko poslal pred bránu center z pravej strany a Holiš usmernil loptu pod brvno. Šimonovany – Myjava 0:1. Na opačnej strane ihriska preveril v 6. min. Solničkovu pozornosť Laurinec. V 13. min. sa kopaničiari dostali už do dvojgólového vedenia. Tomanova strela bola ešte zblokovaná, ale Flamíkova tečovaná zapadla za chrbát domáceho brankára. Šimonovany – Myjava 0:2. O päť minút bol v pokutovom území nedovolene atakovaný Sobota a z nariadenej penalty sa presadil Rybanský. Šimonovany – Myjava 1:2. V 20. min. potiahol loptu po pravej strane Vávra, ale jeho prihrávka pred bránu nenašla spoluhráčov. Spartakovci pokračovali v aktívnej hre, v 21. min. našiel Tomanov center Holiša, ktorý zakončil nad bránu. Ďalšie vážne príležitosti prišli v závere prvého dejstva. Najskôr pohrozili domáci hráči po rohovom kope v 41. min., Oršula hlavičkoval vedľa brány. O chvíľu videlo 150 prítomných divákov, medzi ktorými nechýbal ani bývalý kapitán Myjavčanov Štefan Pekár, veľkú príležitosť Flamíka, no nájazd na Greguša na gól nepretavil. Brankár Šimonovian si o minútu poradil aj so zakončením Marčeka pri štandardnej situácii.

Po zmene strán bola v 49. min. hlavným arbitrom nariadená druhá penalta v stretnutí a Rybanský sa ani tento raz nepomýlil. Šimonovany – Myjava 2:2. Dlhé minúty sa potom bojovalo viac v strede poľa bez výraznejších príležitostí na jednej, či druhej strane. V 74. min. hráči domáceho tímu pohrozili, Sobotova strela do siete neprešla. O minútu otestoval Horeš z priameho kopu domáceho brankára. O výhre Šimonovian rozhodla 79. min., kedy po rýchlom prechode do útoku zakončoval Rybanský do opustenej brány. Šimonovany – Myjava 3:2. Záverečná snaha Myjavy o vyrovnanie úspešná nebola a z výhry sa tak tešil domáci tím.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Začali sme veľmi dobre, viedli sme 2:0. Potom sme domácich postavili zbytočnou penaltou na nohy. Hráčov som upozorňoval, aby sa dobre obuli. Hrali v lisovaných kopačkách na takomto ihrisku, čo je zlé. Došlo k pošmyknutiu a bola z toho penalta na 2:1. Potom sme mali tri šance, malo byť 5:1 a bol by to úplne iný zápas. V druhom polčase bola zasa penalta a potom nemohúcnosť. Každopádne, keby sme dnes stratili čo len bod, bolo by to hanbou. To, že sme stratili tri body, je veľká ostuda. Za ten priebeh, aký bol, je to neospravedlniteľné.“

Góly: 17., 49., 79.Rybanský (2 z PK) - 3.Holiš, 13.Flamík
ŽK: Oršula Ma., Žembera - Copko, Horeš, Pecha, Jastráb, Sivák