29. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjavčania po zaváhaní v Borčiciach opäť trojbodoví

4.liga SZ 2016/2017, 29.kolo (27. 5. 2017)

SPARTAK MYJAVA - TJ PARTIZÁN DOMANIŽA 3 : 0 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Bruško, Sivák Pa., Horeš (K), Toman – Vávra, Flamík, Marček, Pecha (79. Pekník) – Holiš (58. Copko), Jorík (70. Jastráb)

Zostava Domaniže: Zdurienčík – Haviar, Šterdas, Braciník, Kvaššay (K) – Košút, Augustín – Blažek (46. Fapšo), Kardoš (60. Svitek), Lednický –Sadecký (66. Masničák)

Spartak Myjava dnes v rámci 29. kola IV. ligy severozápad privítal na domácom trávniku súpera z druhej polovice tabuľky, tím TJ Partizán Domaniža. Kopaničiari po minulotýždňovej štvorgólovej nádielke v Borčiciach túžili pred myjavským publikom bodovať a vrátiť sa do prvej trojky aktuálnej tabuľky.

Duel štvrtého tímu so štrnástym sa hral v takmer letnom počasí a pred diváckou kulisou 251 návštevníkov.Ako prví pohrozili domáci. Šancu otvoriť skóre mal v 5. minúte stretnutia Holiš, no Zdurienčík bol pohotový a stav sa zatiaľ nemenil. Streleckú šťastenu pokúšali v 13. minúte aj Jorík, ktorého strela len tesne minula bránu Domaniže a Pecha, proti ktorému si Zdurienčík pripísal na konto úspešný zákrok. Vzápätí v 14. minúte na druhej strane natiahol Solničku peknou strelou Augustín. O tri minúty neskôr po rohovom kope mohol poslať Myjavu do vedenia Toman, no nikým nekrytý pri zadnej žrdi priestor troch žrdí minul.Prišla však 20. minúta, v ktorej Vávra naservíroval Pechovi v šestnástke vydarenú prihrávku a ten sa už nemýlil. Myjava – Domaniža 1 : 0. Spartakovci po prvom góle naďalej na súpera tlačili a hra pokračovala najmä na polovici Partizána. V 26. minúte zakončoval k žrdi Holiš, no gólman Domaniže bol proti. Zaujímavá situácia nastala v ďalšej minúte duelu. Peter Solnička bol vybehnutý ďaleko v poli, myjavská svätyňa opustená, čo sa hostia pokúsili využiť ďalekonosnou strelou. Tá – našťastie pre Myjavčanov – skončila napokon mimo siete.V 37. minúte sa do šance znova dostal Štefan Holiš, ale ani tento raz sa naňho šťastie neusmialo a lopta skončila nad brvnom. V nasledujúcom okamihu vystihol správny okamih na prihrávku Marček, poslal loptu voľnému Pechovi a ten pridal svoj druhý gól v stretnutí. Myjava – Domaniža 2 : 0. Pekným futbalovým momentom boli tri strely na bránu hostí v 44. minúte v podaní Marčeka a Pechu. Síce sa sieť za Zdurienčíkovým chrbtom nenapla, ale oko diváka to istotne potešilo. Boli to zároveň posledné zakončenia v prvom polčase a súperi sa po nich rozišli na prestávku.

Do druhého dejstva nastúpili tímy s jednou zmenou v zostave na strane hostí, keď Blažeka nahradil na trávniku Fapšo. A opäť si ako prví vypracovali šancu domáci, keď v 52. minúte dvakrát zakončoval Pecha, túžiaci po hetriku. Tento raz neúspešne. Naopak, na druhej strane ihriska mohol o minútu znížiť rozdiel skóre v sólo nájazde najlepší strelec Partizána Sádecký, ale nechal vyniknúť Solničku, ktorý jeho šancu zmaril. Neubehlo veľa času a sieť Domaniže sa opäť rozvlnila po strele Erika, ale v tomto prípade Vávru, ktorý zvýšil náskok kopaničiarov na 3 : 0. Ten istý hráč nevyužil tutovku v 56. minúte a bránu zblízka prekopol. Rovnako si počínal v 77. minúte aj Pecha,hoci z väčšej vzdialenosti. V 83. minúte získal po súboji v pokutovom území hostí loptu Toman a skúsil to strelou po zemi, ktorá minula žrď. O päť minút na to Copko v útočnej akcii prihral pred bránu dobre postavenému Marčekovi, ktorého dorážka doslova o milimetre minula brvno. Vzájomné meranie síl Myjavy a Domaniže sa tak po záverečnom hvizde hlavného arbitra Škadru skončilo víťazstvom Spartaka 3 : 0 a o týždeň čierno-bieli vycestujú do Šimonovian, s ktorými odohrajú duel v nedeľu 4. júna 2017 o 17.00 h.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„V dnešnom zápase sme jednoznačne ukázali, že naša kvalita je úplne niekde inde ako súperova. Chalanov musím pochváliť. Makali, dreli. Škoda, že sme nedali viac gólov pre divákov. Sme mladé mužstvo, učíme sa, pracujeme na tom. Dnes bolo vidieť nasadenie, srdiečko, takže chalanov som pochválil.“

Góly: 20. a 37. Pecha, 54. Vávra
ŽK: 49. Sivák Pa.