24. kolo - 4. liga SZ 2016/2017: Myjava musela doťahovať, v Jaslovských Bohuniciach remizovala

4.liga SZ 2016/2017, 24.kolo (22. 4. 2017)

ŠK BLAVA 1928 JASLOVSKÉ BOHUNICE - SPARTAK MYJAVA 1 : 1 (1 : 0)

Zostava Myjavy: Solnička – Toman, Horeš (K), Sivák Pa., Kočica – Pecha, Marček, Flamík (62.Kubica), Vávra (65.Copko) – Jorík (90.Čobrda), Holiš

Zostava Jaslovských Bohuníc: Matejkovič – Meško, Jakubička, Lančarič, Koleno, Dobiš, Doka, Machovič (78.Halmo), Kunovský (83.Krajčovič), Poláček (K), Pavlík

Do zápasu v Jaslovských Bohuniciach vstúpili aktívnejšie myjavskí hráči. Ako prvý pohrozil po Marčekovom centri hlavičkou Pecha. O minútu priťukol Holiš do palebnej pozície Marčekovi, ktorý však z hranice pokutového územia neprestrelil hradbu tiel. Domáci kontrovali v 11. min., kedy skončila Machovičova tečovaná strela mimo brány. Rovnaký scenár sa zopakoval aj v 22. min. Hráči ŠK Blava boli blízko ku gólu v 23. min., po rohovom kope skončila Pavlíkova strela na žrdi Solničkovej brány. V rozmedzí 35. a 37. min. videlo približne 150 prítomných divákov nepresné zakončenie Dobiša na jednej a Holiša na druhej strane ihriska. Záver prvého dejstva priniesol viacero streleckých príležitostí. V 42. min. musel zasahovať Solnička pri Machovičovej umiestnenej strele. V 45. min. sa na pravom kraji uvoľnil Vávra, pred bránou našiel Holiša, ktorého strela z dobrej pozície skončila zblokovaná jedným z brániacich hráčov. O chvíľu na to sa dokázali gólovo presadiť domáci hráči, keď prihrávku z pravej strany usmernil za Solničkov chrbát Kunovský. Jaslovské Bohunice – Myjava 1 : 0. Séria bez inkasovaného gólu sa tak pre myjavského gólmana zastavila na čísle 579 minút.

Po zmene strán skúšal ako prvý strelecké šťastie Pavlík v 51. min., nemieril však presne. Po štandardnej situácií sa ocitol v 54. min. v dobrej pozícií hlavičkujúci Sivák, loptu ale do priestoru troch žrdí nenasmeroval. Presnejší bol o štyri minúty Jorík, zasiahnuť stihol Matejkovič. Domáci odpovedali o minútu, Pavlík bol vo vyloženej príležitosti, zakončil však nepresne. Snaha kopaničiarov o vyrovnanie bola do gólového vyústenia pretavená v 67. min., kedy sa k realizácií priameho kopu postavil Horeš a utešenou strelou rozvlnil sieť. Jaslovské Bohunice – Myjava 1 : 1. O desať minúť sa po druhý raz v stretnutí dostal pri štandardnej situácií k hlavičke Sivák, ale bránu tesne minul. V záverečnej desaťminútovke sa napriek snahe už žiadna výraznejšia šanca nezrodila a duel sa tak skončil remízou 1 : 1.

Vladimír Stančík, tréner Spartaka Myjava„Myslím si, že remíza dnes bola spravodlivá. V prvom polčase sme sa trochu báli ísť do väčšieho rizika, neboli sme dostatočne odvážni. Dostali sme hlúpy gól do šatne. V druhom polčase sme sa zlepšili a boli sme lepší, než domáci. Objektívne poviem za celý zápas, že prvý polčas bol vyrovnaný a v druhom sme boli lepším tímom. Ale na šance to bolo 2 : 2, takže nakoniec ten bod je asi zaslúžený pre obidve strany.“

Góly: 45.Kunovský – 68.Horeš
ŽK: 55.Machovič – 31.Vávra