Druhá výhra Myjavy počas siedmich dní, poradila si so Slovanom B

28.04.2024

Posledným, tretím zápasom Spartaka Myjava v "anglickom" týždni aktuálneho ročníka MONACObet ligy 2023/2024 bol duel 27. kola s rezervou Slovana Bratislava. Stretnutie súperi odohrali v nedeľu 28. apríla 2024 dopoludnia na štadióne na Pasienkoch.

A hneď v prvej minúte pomerne nenápadnou strelou po autovom vhadzovaní natiahol Mikoláša v bráne Castellano. O dve minúty neskôr zasa strieľal k vzdialenejšej žrdi Čurik, ale nemieril presne. V 6. minúte mohol vytvoriť zaujímavú príležitosť na zakončenie spoluhráčom Sylla, loptu si však pri šestnástke nedokázal dobre spracovať a nič z toho nebolo. Svoje malé pochybenie napravil už v 8. minúte, keď Šimeček v strede poľa otvoril ofenzívnu akciu, prihral Castellanovi, ten loptu v bránkovisku priťukol práve Syllovi a Myjava viedla 1 : 0. Potom v 14. minúte po rohovom kope a viacerých súbojoch v pokutovom území domácich pálil nad priestor troch žrdí Bedecs. V 27. minúte sa po vydarenej akcii pokúšal hlavičkou zblízka vyrovnať Isaac. Neúspešne. V 35. minúte na opačnej strane trávnika hľadal v dobrej pozícií spoluhráča pred bránkovou čiarou Śimeček. Jeho sľubný center zostal nevyužitý. V 40. minúte gólman Slovana len tak tak vytlačil na roh do siete smerujúci loptu z kopačky Sowa. V samom závere prvého dejstva sa po odkope od brány Spartaka dostal v strede poľa k lopte Sylla, prešprintoval súperovu polovicu ihriska, prekonal vybiehajúceho Mikoláša a uzavrel priebežný stav duelu pred prestávkou na 2 : 0 pre Myjavu.

V druhom polčase ako prví pohrozili belasí a už v 47. minúte preveril zblízka Žákechove reflexy Isaac. O dve minúty neskôr už mal ten istý hráč viac šťastia a po zužitkovaní Mišovičovej prihrávky predsa len prekonal myjavského brankára. Slovan B – Myjava 1 : 2. V 62. minúte Sylla v protiútoku prekonal zasahujúceho brankára Slovana, snažil sa z uhla prihrať na do pokutového územia, ale vhodného adresáta na gólové zakončenie nenašiel. Okolo 70. minúty mali domáci k dispozícií niekoľko nebezpečných štandardných situácií, z ktorých – našťastie pre kopaničiarov – vyrovnanie nevyťažili. Potom v 79. minúte vybojoval loptu v strede ihriska Sylla, rozbehol sa k bráne Slovana a po zákroku naňho v šestnástke domácich ukázal hlavný arbiter na biely bod. Pokutový kop v 80. minúte premenil Castellano a Spartak znova viedol o dva góly. Do konca stretnutia sa už stav nezmenil a Myjava si tak zaknihovala druhú výhru za posledných sedem dní.

Volodymyr Vasylyev, asistent trénera Spartaka Myjava: "Prvý polčas nám dnes vyšiel. Boli sme aktívni, nebezpeční a snažili sa čím skôr otvoriť skóre. Mali sme na to dosť príležitostí. Na krajoch sme dobre kombinovali a posielali loptu do pokutového územia. Z toho sme aj strelili gól. Z hernej dominancie sme napokon vyťažili aj druhý presný zásah a hoci sme na prestávku išli za stavu 2 : 0 pre nás, povedali sme si v kabíne, že to nesmieme v žiadnom prípade podceniť. Aby to nedopadlo ako napríklad s Petržalkou. Takže sme pokračovali s jasným úmyslom nepoľaviť a ideálne pridať ďalší gól. Súper bol ale aktívnejší, my sme opäť prestali dostupovať k hráčom a keď nám strelili gól, dostali nás pod tlak. Striedaním sme mužstvo na ihrisku doplnili a začali opäť lepšie plniť svoje úlohy. Myslím, že sme vyhrali zaslúžene a veľká vďaka patrí aj našim fanúšikom, ktorí nás podržali. Spravíme všetko preto, aby sme na tento výkon nadviazali aj doma s Malženicami a urobili našim priaznivcom radosť. Našim cieľom je dohrať túto sezónu na pozitívnej vlne."

• zostava ŠK Slovan Bratislava B: Mikoláš, Šalkovič (81. Ferleťák), Szalma (46. Hornyák), Marušin, Tóth (K), Marko, Koseček (46. Maroš), Kušnír, Mišovič, Božik (75. Murár), Isaac (85. Balko)
  • zostava Spartaka Myjava: Žákech, Sylla, Šimeček (64. Flamík), Cisár (K), Halabrín G., Castellano, Čurik (78. Boledovič), Bedecs, Kousal (64. Vlasov), Čongrády (19. Sow – 78. Copko), Prachar
  • góly: 8. a 45. Sylla, 80. Castellano (PK) – 49. Isaac
  • ŽK: 38. Marko – 82. Boledovič
  • rozhodovali: Gregorec – Železňák, Šandrik
  • návštevnosť: 133 divákov