Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 18. týždni 2019

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 7. 5. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19

FC Petržalka - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul - Bóor, Kodaj, Nálepa, Sekerka - Dubovský (Cintula), Kunka (Osuský), Gálik, Kusý (Repta) - Allina (Liška), Karika

Zhodnotenie zápasu:

      Zápas na umelej tráve so súperom z čela tabuľky, ktorý sa od začiatku súťaže netají vysokými ambíciami - postupom do najvyššej dorasteneckej ligy. Od úvodu sa hral výborný futbal, o ktorý sa pričinili obe mužstvá. Domáci mali v úvode optickú prevahu, no do vážnejšieho ohrozenia našej brány sa dostali len raz. My sme sa snažili pozorne brániť a vyrážať do rýchlych protiútokov. Vytvorili sme si niekoľko zaujímavých príležitostí, no v rozhodujúcom momente sme vždy zaváhali. Hneď na začiatku musel pre zranenie odstúpiť náš hráč Kusý, čo nám narušilo naše zámery. Gól sme inkasovali po zbytočnom faule pred pokutovým územím a dobre zahratej štandardnej situácií.

     Druhý polčas sme od začiatku dostali domácich pod tlak a snažili sa o vyrovnávajúci gól. Zahrávali sme niekoľko rohových kopov, no zakončenie nám nevychádzalo podľa našich predstáv. Najväčšiu možnosť na skórovanie mal Karika, no výborným reflexom ho vychytal domáci brankár. V čase nášho najväčšieho náporu sme inkasovali gól z darovaného pokutového kopu, ktorý nás dostal do kolien a zápas si domáci už postrážili. Tretí gól sme inkasovali, keď sme sa snažili o skorigovanie výsledku a domáci využili naše zaváhanie v rozohrávke v strede poľa. Výsledok je pre nás krutý, pretože sme neboli horším mužstvom ako domáci. Zo štyroch striel na našu bránu sme inkasovali trikrát. Naopak, my sme nevyužili ani jednu príležitosť na skórovanie. Bez streleného gólu nemôžeme byť úspešní.          
 
Góly: -

MLADŠÍ DORAST U17

FC Petržalka - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Adamovic (Nešták), Kravárik, Halabrín, Kolárik (Mareček) - Jankových, Kolník (Krahulec), Fedoráš, Vajaš, Kročian (Kováč) - Bartoš

Zhodnotenie zápasu:

     Za stretnutím o druhé miesto v tabuľke sme vycestovali ku kvalitnému súperovi do Petržalky. Chceli sme hrať zo zabezpečenej obrany a byť dôrazní v osobných súbojoch. Čakali sme, že súper bude technický a rýchly v práci s loptou, čo sa aj potvrdilo. My sme sa, bohužiaľ, nedokázali priblížiť k výkonom z minulých zápasov, čo je škoda. Petržalčania nás dokázali dostať pod tlak, boli aktívnejší. Góly prišli v druhom polčase, keď sme dostali oba góly po individuálnych chybách. Je treba povedať, že v tomto zápase bol súper kvalitnejší, mal väčšiu túžbu po víťazstve a zaslúžene vyhral.

Góly: -

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - Lokomotíva Trnava 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Mihaljevič, Foltýn, Vávra, Černák - Plaskoň, Jobb, Mošovský (Horniaček), Vesperín, Durec - Mišík (Miča)

Zhodnotenie zápasu:

     V zápase s lídrom súťaže sme sa prvý polčas snažili v defenzívnej činnosti nedovoliť technickému súperovi ponúkať voľné priestory na možnú prípravu príležitostí na skórovanie. V útočnej činnosti sme sa pokúšali o rýchle protiútoky cez krídelných hráčov. Súperovi sa nepodarilo využiť náznaky šancí na úspešné prekonanie nášho brankára, naše útočné snahy stroskotali už na hranici šestnástky.

      V druhom polčase sa prejavila technická prevaha súpera, dokázal nás zatlačiť do hlbokej defenzívy, naše útočné aktivity boli len sporadické. Náročnosť súboja, v ktorom sme mali loptu na svojich kopačkách len na krátko, sa prejavila v závere zápasu, kde nám už dochádzali fyzické sily. Aj napriek prevahe si vyložené príležitosti na skórovanie súper nevytvoril, až na situáciu v samotnom závere, kde nás podržal brankár Oravec.

Góly: -

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - Lokomotíva trnava 0:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Galbavý - Michalík, Parči, Jozefák, Mihálik - Kováč, jankových, Batka, Kulíšek - Černák Š., Belanský
Striedali: Sládek J., Šturdík, Sládek F., Sládek Š.

Zhodnotenie zápasu:

     V zápase s Lokomotívou sme čakali veľkú kvalitu od súpera nakoľko sa nachádza na prvom mieste našej tabuľky. Aj tak naši chlapci išli do zápasu odhodlane pobiť sa o dobrý výsledok. Začali sme dobre, avšak v 4. minúte prešla pomedzi našu obranu vcelku ľahká lopta a súperov útočník nemal problém zoči-voči brankárovi skórovať. Aby toho nebolo málo, o minútu neskôr prekvapivá polostrela - polocenter skončil v našej bráne. Chlapcov tento smolný začiatok nezlomil a pokúšali sa aj oni ohrozovať súperovu bránu. Gól sa nám vsietiť nepodarilo, aj ked šance sme si vypracovali aj z kategórie vyložených. Súper taktiež už viacej neskóroval a tak môžme konštatovať, že o celkovom skóre rozhodla prvá päťminútovka. Vo zvyšnom čase, aj ked gól nepadol, môžeme hovoriť o kvalitnom zápase mladších žiakov z obidvoch strán. Chlapci si zaslúžia pochvalu.

Gól: -