Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 17. týždni 2019

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 30. 4. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FK inter Bratislava 2:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Pszota), Kodaj, Nálepa, Repta (Osuský) - Tomka, Brezina (Bóor), Kunka, Karika - Gálik, Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu:

      Prvý domáci zápas v jarnej časti sme odohrali na hlavnej trávnatej ploche so susedom v tabuľke. Do zápasu sme išli s cieľom odčiniť zaváhanie z minulého kola, predviesť kvalitný výkon a pripísať si do tabuľky ďalšie tri body. Hostia sa predstavili ako technicky vyspelé mužstvo, ktoré prišlo hrať futbal. Pre fanúšikov sa hral oku lahodiaci futbal, obe mužstvá sa snažili o útočnú hru. Náš rozbeh bol pomalší, no postupne sme prebrali iniciatívu a dostávali sa do koncovky. Niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie sme nevyužili / Tomka, Karika, Liška /. Úvodný gól vsietil Kusý, keď dorazil brankárom vyrazenú strelu Gálika. V závere polčasu mali hostia príležitosť na vyrovnanie, no podržal nás brankár Samul.

     Druhý polčas bol z našej strany lepší ako prvý, od začiatku sme sa snažili streliť druhý gól a v pokoji dohrať zápas. To sa nám aj podarilo, keď peknú priamočiaru akciu po sklepnutí Lišku zakončil gólovo opäť Kusý. Po tomto góle sme ovládli hru, dobre sme kombinovali, prehrávali súpera v krídelných priestoroch a dostávali sa do zakončenia. Najmä príležitosti Kariku, Allinu, Tomku a Kunku volali po góle, no výbornými zákrokmi sa predviedol brankár hostí. Zaslúžené víťazstvo našich hráčov, keď najmä v druhom polčase sme predviedli hru, ktorá sa priblížila našim predstavám.          
 
Góly: Kusý 2

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FK Inter Bratislava 2:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Havlík N. - Mareček (Kolárik), Kravárik, Halabrín,Adamovic - Kročian (Vajaš), Adásek (Nešták), Kolník, Fedoráš, Jankových (Havlík T.) - Kováč (Bartoš)

Zhodnotenie zápasu:

     V ďalšo kole nadstavbovej časti sme sa stretli znova s kvalitným súperom, o ktorom sme vedeli, že bude futbalový a technicky výborne pripravený. Prvý polčas bol vyrovnaný, kde sa bojovalo hlavne o stred poľa. Inter bol nebezpečný hlavne zo štandardných situácií a v 22.min. sa mu podarilo po rohu otvoriť skóre zápasu. Nám sa podarilo vyrovnať asi o päť min. neskôr, keď sa presadil po tečovanej strele Kročian.

     Druhý polčas sme začali aktívnejšie, za čo nám bolo odmenou strelenie víťazného gólu, keď po štandardnej situácii z polovice ihriska prepadla lopta brankárovi pomedzi ruky až do siete. Šťastným strelcom bol Halabrín. Ku koncu zápasu sme mali ešte nejaké šance, kde hlavne Vajaš mohol zvýšiť skóre, ale v čistej šanci nedal. Toto stretnutie sme vyhrali vďaka väčšej túžbe po víťazstve veľkej ochote chalanov bojovať a behať, za čo patrí chalanom pochvala!

Góly: Kročian, Halabrín

STARŠÍ ŽIACI U15

Duslo Šaľa - Spartak Myjava 1:4 (0:3)

Zostava Myjavy: Zostava: Hodúl - Oravec, Jankových, Vávra, Černák (Miča) - Foltýn, Horniak, Jobb, Horniaček (Mošovský), Plaskoň. - Durec M.

Zhodnotenie zápasu:

     Do zápasu s posledným družstvom tabuľky sme vstúpili príliš opatrne, naša hra v jeho úvode postrádala presnosť a nasadenie. S pribúdajúcimi minútami sme však začali súpera prehrávať a vytvárať si príležitosti na skórovanie. Presadiť sme sa dokázali trikrát po góloch T. Horniaka, J. Plaskoňa a M. Durca. Polčasové skóre bolo reálnym vyjadrením pomeru síl na ihrisku.
 
     Do druhého polčasu vstúpil súper s aktivitou, za ktorú bol v jeho úvode odmenený znížením nepriaznivého skóre. Zrazu sme stratili istotu, súper nás agresívne dostupoval, nedokázal sa však dostať k priamemu ohrozeniu našej brány. Keď súperovi odišli fyzické sily, začali sme opäť kontrolovať priebeh hry a T. Horniak po peknej individuálnej akcii zavŕšil úspešne zvládnutý zápas.
 
Góly: Horniak 2, Plaskoň, Durec

MLADŠÍ ŽIACI U13

Duslo Šaľa - Spartak Myjava 5:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Sládek J. - Michalík, Pešta, Pešta, Sládek F. - Belanský, Mihálik, Batka, Kováč - Černák Š., Jankových
Striedali: Brna, Galbavý, Kulíšek, Sládek Š.

Zhodnotenie zápasu:

     V Šali sme videli kvalitný zápas mladších žiakov. Obe mužstvá sa snažili hrať futbal útočný bez zbytočného taktizovania so snahou dať čo najviac gólov. Prvý gól sme zaznamenali v 10. minúte, keď súperov útočník ťažil z ofsajdovej pozície. V 27. minúte sme inkasovali druhý gól, keď sme pri štandadtke nechali úplne nepokrytého hráča. Na tento gól sme reagovali najlepšie ako sa dalo a síce rýchlim kontaktným gólom, keď prihrávku Černáka zužitkoval Belanský. To, že sme prvý polčas hrali proti vetru a boli sme vyrovnaný súperom domácim hráčov, dávalo nádej na obrat v druhom polčase.

     Pochvala počas polčasovej prestávky spôsobila, že chlapci chceli za každú cenu otočiť skóre a začali zabúdať na zadné dvierka, čoho súper dokonale využil, keď sme postupne dostali gól v 13., neskôr v 16. a potom aj v poslednej minúte druhého polčasu. Treba len dúfať, že sa chlapci poučia, že futbal sa hrá zodpovedne celý zápas, nie iba polčas. Keď chceme byť úspešní, musíme sa pokúšať nielen gól streliť , ale aj sa snažiť, aby sme čo najmenej gólov inkasovali.

Gól: Belanský