MYJAVA, 23. 4. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

FC Vion Zlaté Moravce - Spartak Myjava 5:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Nálepa), Kodaj, Sekerka, Osuský (Pszota) - Tomka, Brezina, Allina (Kunka), Kusý (Repta) - Gálik, Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu:

V tomto zápase sme podali najslabší výkon sezóny. Domáci hráči nás prevýšili vo všetkých herných činnostiach, i keď niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie sme mali aj my /Brezina, Osuský, Gálik, Nálepa, Repta/. Naši hráči v tomto zápase urobili veľké množstvo individuálnych chýb, čo s chuťou hrajúci domáci dokázali využiť. Na ihrisku sme pôsobili unaveným dojmom, prehrávali sme osobné súboje, kazili jednoduché prihrávky a domácim „vytvárali strelecké príležitosti“. Zápas si dôkladne rozanalyzujeme a budeme sa snažiť v ďalších zápasoch minimalizovať chyby, ktorých sme sa dopúšťali v tomto zápase.

Góly: -

MLADŠÍ DORAST U17

FC Vion Zlaté Moravce - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Mareček, Kravárik, Halabrín, Adamovic - Kročian (Horniak), Adásek, Fedoráš, Vajaš (Havlík T.), Jankových - Kováč (Krahulec)

V tomto zápase sme sa stretli so súperom, ktorý mal veľkú kvalitu, čo dokazoval aj na ihrisku. Vedeli sme o kvalitách súpera a tak sme chceli hrať hlavne zo zabezpečenej obrany, byť dôrazní v súbojoch a trpezlivo vyčkávať na našu šancu. Čo sa nám aj veľkú časť stretnutia darilo. Zadané úlohy chalani plnili do bodky. Súper mal síce územnú prevahu, ale vyložené šance si nevytváral. Naše príležitosti prišli hlavne v druhom polčase, ale Kováč a ani Jankových na našu škodu nepremenili. Moravciam sa podarilo po rohovom kope loptu dotlačiť do brány 5 minút pred koncom za inak výborne chytajúceho Vdoviaka. Zápas vo vysokom tempe a veľmi dobrej kvalite tak nakoniec dokázali strhnúť na svoju stranu domáci. Je treba povedať, že pri troške šťastia mohol výsledok vyzerať inak. Ale čo je podstatné chalani zápas odjazdili a odmakali od prvého hráča do posledného za čo im patrí veľká pochvala.

Góly

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - FKC Komárno 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Mihaljevič, Jankových, Vávra, Černák (Mošovský) - Foltýn, Horniak, Jobb, Horniaček (Miča), Durec S. - Durec M.

Prvý polčas sme hrali pozorne v obrane, súpera sme do vážnejších príležitostí nepustili a mali sme niekoľko možností na skórovanie. Pri samostnaných nájazdoch Filipa Foltýna chýbalo nášmu strelcovi šťastie, ktoré prialo hosťujúcemu brankárovi. Priame ohrozenie našej brány prišlo po strele zo štandardnej situácie, brankár Oravec bol na mieste. V druhom polčase sa obraz hry príliš nemenil, prevažne sa odohrávala medzi šestnástkami s minimom príležitostí na jednej či druhej strane. Hostia pohrozili strelou zo strednej vzdialenosti, ktorá skončila na žrdi. Keď to už vyzeralo na deľbu bodov, nezvládol v 66. min. zápasu odkop súperov brankár a dôsledne hrajúci Tomáš Horniak pohodlne skóroval do opustenej brány. Vyrovnaný zápas so šťastným koncom pre nás.

Gól: Horniak

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - KFC Komárno 1:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Galbavý - Michalík, Pešta, Moravec, Parči - Belanský, Mihálik, Batka, Kováč - Černák Š., Jankových
Striedali: Sládek J., Sládek F., Sládek Š.

V 22. kole nás čakal súper z 2. priečky priebežnej tabuľky. Zápas mal od začiatku veľmi dobrú úroveň z oboch strán. Hostia z Komárna ukázali, že nie nadarmo sú tak vysoko a naši chlapci zase ukázali bojovné srdiečko. Gól sme inkasovali po nepokrytí hráča v našom pokutovom území. Do polčasu naša snaha o strelenie gólu neviedla k úspechu, preto sme po prvom polčase prehrávali 0:1

Čo sa nám nepodarilo v prvom polčase, sa nám podarilo v druhom, keď po faule na Mihálika premenil pokutový kop Pešta. Vyrovnaná hra dávala nádej na dobrý výsledok, o ktorý sme však prišli, keď sa jedenásť minút pred koncom štyria chlapci uhli strele spoza šestnástky najlepšiemu strelcovi celej súťaže a tak sme prehrali 1:2. I keď sme zápas výsledkovo nezvládli, môžeme hovoriť o dobrom výkone našich chlapcov.

Gól: Pešta