MYJAVA, 9. 4. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FC ŠTK 1914 Šamorín 3:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Kodaj, Sekerka, Repta (Osuský) - Tomka, Kunka (Brezina), Allina, Kusý (Nálepa) - Gálik, Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu:

Posledný zápas v základnej skupine sme odohrali na umelej tráve so súperom, ktorý postúpil do nadstavbovej časti hrajúcej o víťaza súťaže. Úvod zápasu nám vyšiel, keď už v tretej minúte po rýchlej krídelnej akcii a prihrávke Tomku vsietil úvodný gól Gálik. O ďalšie tri minúty už bolo vyrovnané, keď hostia využili našu chybnú rozohrávku pred naším pokutovým územím. Po vyrovnávajúcom góle sme zbytočne znervózneli, čo využívali rýchlonohí hostia a vypracovali si niekoľko nebezpečných situácií. Našťastie nás podržal brankár Samul niekoľkými výbornými zákrokmi. V závere polčasu sme dostali hostí pod tlak, no príležitosti na skórovanie sa nám nepodarilo premeniť / Tomka, Kusý, Liška, Allina /.

Druhý polčas sme sa od začiatku snažili dostať hostí pod tlak, no dobre hrajúci hostia organizovane bránili a využívali každú možnosť na ohrozenie našej brány. Najmä hráč hostí Méry bol pre našu defenzívu obzvlášť nebezpečný. I tak sme si vytvorili niekoľko dobrých streleckých príležitostí / Gálik, Tomka, Kusý /, no gól sa nám podarilo vsietiť až z pokutového kopu po faule na Allinu, ktorý premenil Tomka. V závere zápasu sa hostia snažili o vyrovnanie, vytvorili si niekoľko dobrých príležitostí, no výborne chytajúci brankár Samul nás dnes podržal. V nadstavenom čase sa presadil Brezina a uzavrel skóre zápasu. Kvalitný zápas so šťastnejším koncom pre nás.

Góly: Gálik, Tomka, Brezina

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FC ŠTK 1914 Šamorín 5:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Kolník, Kravárik, Halabrín,Adamovic (Havlík T.) - Kročian (Mareček), Adásek, Kolník (Nešták), Fedoráš, Jankových (Krahulec) - Kováč

V tomto zápase sme sa stretli so súperom, u ktorého sme prvý zápas prehrali 0:3. Vedeli sme, že to nebude ľahké. Prvý polčas bol pomerne vyrovnaný. Súper bol dobrý na lopte a slušne kombinoval v strede poľa. My sme však boli dôrazní a svojou bojovnosťou sa nám darilo ho "prehrávať". Prvý gól sa nám podarilo dať už v 4. min., po centri Jankovýcha dotlačil loptu do brány kapitán Kolník. Darila sa nám hra po stranách, a čo bolo hlavné, dodržiavali sme taktické pokyny.

Druhý polčas sme už prebrali absolútne kontrolu nad zápasom. Hneď v úvode po centri Adáska pridal náš druhý gól Kováč. Na 3:0 zvýšil po ďalšom peknom centri Jankovýcha hlavou Halabrín. O chvíľu nato nám vyšla ďalšia akcia, keď sa presadil Mareček po prihrávke Kováča. Náš posledný gól po peknej individuálnej akcií pridal Jankových. Súperovi sa podarilo v závere zápasu využiť našu chvíľkovú nekoncentráciu a znížil na konečných 5:1. Za predvedený kolektívny výkon treba určite chalanov pochváliť a veríme, že sa nám tento spôsob hry založený na obrovskej ochote pracovať pre tím podarí preniesť aj do ďalších zápasov.

Góly: Kolník, Kováč, Halabrín, Mareček, Jankových

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - PFK Piešťany 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Hodúl - Oravec, Jankových, Vávra, Mihaljevič - Miča., Mošovský, Jobb, Horniaček - Plaskoň, Mišík (Pešta)

Náročný zápas so súperom z predných priečok tabuľky sme zvládli na vlastnej polovici nasadením, bojovnosťou. Na súperovej sme však nedokázali byť nebezpeční. Ani súper sa nedokázal presadiť. Zápas bez veľkých príležitostí na skórovanie sa mohol zlomiť v 20. min. po prísne nariadenom pokutovom kope, brankár Hodúl vystihol smer strely a možnosť na zmenu skóre v prospech súpera odmietol. Zvyšok stretnutia sa odohrával väčšinou len medzi šestnástkami, preto je konečný výsledok spravodlivým vyjadrením pomeru síl na ihrisku.

Gól: -

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - PFK Piešťany 1:6 (0:2)

Zostava Myjavy: Sládek J. - Michalík, Jozefák, Mihálik, Kováč - Belanský, Jankových, Batka, Moravec - Černák Š., Bartiš
Striedali : Strejček, Halenár, Novák

Na zápas s Piešťanmi sme nastúpili z rôznych príčin v oklieštenej zostave. Dokonca za nás museli nastúpiť až štyria chlapci vekom patriacich do kategórie U11. Na ihrisku to však zo začiatku vôbec tak nevyzeralo. Dokonca sme si vypracovali aj dve šance, ktoré sme však nevyužili. Nedáš - dostaneš sa potvrdilo aj pri tomto zápase. Súperov útočník využil svoj fyzický fond a využil svoj nájazd v 18. minúte zápasu. Ako cez kopirák sme do polčasu inkasovali ešte raz a tak skončil 0:2.

V druhom polčase sa obraz hry nemenil. Opäť sme inkasovali, teraz už v 4. minúte. Ale chlapci neprestávali hrať a odmenou im bol gól Belanského. Postupne však chlapcom dochádzali sily a preto sme dostali aj štvrtý a v posledných dvoch minútach aj piaty a šiesty gól. Dnes sme síce prehrali aj s dosť vysokým skóre, ale musíme konštatovať, že to bolo spôsobené nie futbalovou kvalitou, ale fyzickou vyspelosťou starších hráčov.

Gól: Belanský