MYJAVA, 2. 4. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

ŠK 1923 Gabčíkovo - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Kodaj, Sekerka, Osuský (Repta) - Tomka, Bóor, Allina, Kusý - Cintula, Liška

Zhodnotenie zápasu:

Tento zápas sa veľmi ťažko hodnotí, pretože domácim hráčom pojem futbal a fair-play v tomto zápase nič nehovoril. Po celý zápas nás len okopávali, hrali zákerne, dohrávali súboje a dokonca niektoré zákroky smerovali do oblasti hlavy a krku, na čo doplatili naši hráči Kusý, Tomka, Cintula a Osuský. Posledne menovaného musela previesť RZP do Dunajskej Stredy na vyšetrenie, pretože po jednom takom faule do hlavy zostal poriadne otrasený. Páni rozhodcovia spolu s delegátom sa týmto zákernostiam len prizerali a nám sa vysmievali do tváre. Aj napriek takémuto priebehu sme sa snažili v tomto zápase vyhrať, no nevyužili sme niekoľko výborných príležitostí na skórovanie. Domácim sa podarilo skórovať tečovanou strelou spoza šestnástky, kde náš brankár nemal šancu zareagovať. Naším chlapcom nemáme čo vyčítať, snažili sa hrať futbal, no domáci spravili všetko čo sa dalo, aby náš porazili. Pán hlavný rozhodca Lévai to po skončení zápasu zhodnotil slovami „zápas dopadol tak ako mal“ a šťastnú cestu...

Góly: -

MLADŠÍ DORAST U17

ŠK 1923 Gabčíkovo - Spartak Myjava 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Kolník, Kravárik, Halabrín, Kolárik (Havlík T.) - Vajaš, Adamovic, Fedoráš, Adásek, Nešták - Kováč

V tomto zápase nás zastihla veľká maródka, kde sme vlastne mali iba jedného náhradníka schopného zasiahnuť do hry. Na zlom teréne a so súperom, od ktorého sa body vozia len veľmi ťažko, sme predviedli priemerný výkon, čo na výhru nestačilo. Stretnutie sa odohrávalo viac-menej medzi šestnástkami s minimom šancí. Do druhého polčasu sme hráčov nabádali, aby hrali jednoducho. Bolo jasné, že kto prvý využije chybu súpera, ten zápas vyhrá. Bohužiaľ pre nás, bolo to Gabčíkovo a po inkasovanom góle to už bolo ťažké. Domáci hráči hrali agresívne, čo rozhodca toleroval. Súper pridal ešte jeden gól a tak sa stretnutie skončilo výsledkom 2:0. Chlapcov za bojovnosť a prístup k zápasu treba pochváliť.

Góly: -

STARŠÍ ŽIACI U15

ŠKF Sereď - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Hodúl - Mihaljevič, Jankových, Vávra, Černák (Mišík) - Miča (Oravec), Mošovský, Jobb, Foltýn - Gulán, Durec S.

Zápas s lídrom súťaže sme odohrali na umelej tráve menších rozmerov, čomu zodpovedal aj samotný priebeh hry. Veľa osobných súbojov, málo času a priestoru na manévrovanie s loptou nedovolovalo ani jednému z mužstiev zapájanie viacerých hráčov do vedenia útočných akcií. Súper využíval na prechod na našu obrannú polovicu mimoriadne fyzicky vyspelého útočníka, ktorý bol však veľmi dobre dostupovaný naším stredným obrancom Jankovýchom. Za celý prvý polčas sme umožnili priame ohrozenie nášho brankára až v jeho poslednej minúte, brankár Hodúl nás však výborným zákrokom podržal. My sme sa tiež dokázali v prvom polčase dostať do predbránkového priestoru súpera, chýbala nám však presnosť v zakončení.

V druhom polčase pokračovala naša snaha nedovoliť súperovi priame ohrozenie našej brány, hrali sme veľmi obetavo a disciplinovane. Súper bol nebezpečný po štandardných situáciách, prevažne z rohových kopov. Naším najnebezpečným hráčom bol E. Gulán, a práve po jeho aktivite na súperovej polovici a chybe súperovho brankára strelil vedúci gól v 52. min. Mišík. Verili sme, že by sme mohli dotiahnuť zápas do víťazného konca, ale proti nám bola úplne posledná strela súpera v 70. min. zápasu, po ktorej sme si odniesli zo zápasu napokon len bod.

Gól: Mišík

MLADŠÍ ŽIACI U13

ŠKF Sereď - Spartak Myjava 0:17 (0:7)

Zostava Myjavy: Galbavý - Michalík, Jozefák, Mihálik, Parči - Belanský, Jankových, Batka, Horniaček - Černák Š., Kováč
Striedali : Sládek J., Kulíšek, Sládek Š., Pešta

Na zápas v Seredi sme nastúpili proti poslednému mužstvu súťaže. Chlapci ihneď od začiatku zápasu išli zodpovedne za víťazstvom. V prvom polčase sme dali sedem gólov, pričom náš brankár bol úplne bez dotyku s loptou. V druhom polčase sa nám podarilo vsietiť daľších 10 gólov, pričom súper našu bránku ohrozil dvakkrát, s čím si náš brankár poradil. Chlapcov treba pochváliť, že aj v čase, ked už bolo o víťazovi rozhodnuté, nepoľavili. Stále hrali koncentrovane, dopriali si a nezačali „sebčiť„ ako sa mnohokrát pri takýchto zápasoch stávalo v minulosti.

Góly: Černák 5, Horniaček 3, Jankových 3, Kováč 3, Belanský, Mihálik, Batka