MYJAVA, 26. 3. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

FK Rača Bratislava - Spartak Myjava 0:7 (0:4)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský (Pszota), Kodaj, Brezina, Sekerka - Tomka (Nálepa), Kunka (Bóor), Karika, Kusý (Repta) - Gálik (Cintula), Liška (Allina)

Zhodnotenie zápasu:

Zaslúžené víťazstvo našich hráčov, keď domácich prevýšili vo všetkých herných činnostiach. Víťazstvo mohlo byť i vyššie, no niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie sme zahodili. Najmä šance Kusého, Tomku, Kariku a Kunku volali po góle. Domácich sme za celý zápas pustili len do jednej nebezpečnej situácie, no tú vyriešil náš brankár Hučko. Pochvala pre chalanov za predvedený výkon.

Góly: Kusý 2, Karika 2, Tomka, Liška, Cintula

MLADŠÍ DORAST U17

FK Rača Bratislava - Spartak Myjava 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Havlík N. - Kravárik, Kolník, Halabrín, Kolárik - Mareček (Kročian), Adamovic, Fedoráš, Adásek (Nešták), Jankových - Kováč

Náš ďalší zápas sme odohrali u súpera, ktorý sa nachádza na poslednom mieste tabuľky. Po štyroch mesiacoch sme sa ocitli prvýkrát na prírodnej tráve, čo bol pre nás problém. Dlho nám trvalo, kým sme si zvykli na odskok lopty a aj iný pohyb. Súper bol odhodlaný bojovať a jeho hra bola založená hlavne na obrane. Do prehustenej obrany sa nám presadzovalo ťažko. Napriek tomu sme si dokázali vytvoriť niekoľko veľkých šancí, ktoré mali skončiť určite gólom. Za zmienku stoja najmä tutovky Adamovica, Fedoráša, či Kováča. Čím dlhšie sa súperovi darilo držať bezgólový stav, tým sa nám hralo ťažšie. A tak sa, bohužiaľ pre nás, skončil zápas bezgólovou remízou.

Góly: -

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - OFK Trebatice 0:3 (0:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Černák, Jankových, Vávra, Foltýn - Durec S., Horniaček (Mišík), Jobb, Miča - Gulán - Durec M.

Absenciu štyroch hráčov sme v tomto zápase nedokázali nahradiť v takej kvalite, aby sme dokázali súboj zvládnuť. Hneď na začiatku sme si zápas skomplikovali ľahkou chybou v strednom pásme a inkasovali sme v 3. min. po presnej strele súpera pod brvno. V ďalšom priebehu prvého polčasu sme neboli horším tímom na ihrisku, ale bez väčšieho nebezpečenstva pre súperovho brankára. Ak sme sa dostali k náznakom príležitostí, zakončenie sme technicky nezvládli.

V druhom polčas sme inkasovali hneď v 38. min. z pokutového kopu. V 42. min. tretíkrát a bolo po zápase. V obidvoch prípadoch nezvládli naši hráči defenzívne činnosti na pravej strane obrany. Aspoň o korekciu výsledku sme sa pokúšali strelami zo strednej vzdialenosti, ktorým však chýbala presnosť. Súperovi stačil priemerný výkon, aby si odviezol všetky tri body.

Góly: -

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - OFK Trebatice 3:1 (3:1)

Zostava Myjavy: Galbavý - Michalík, Batka, Mihálik, Jozefák - Belanský, Jankových, Moravec, Pešta - Černák Š., Sládek Jakub
Striedali : Brna, Kulíšek, Šturdík, Sládek Filip

V treťom majstrovskom zápase sme chceli konečne bodovať. Na zápas išli chlapci nabudení a už v druhej minúte sa presadil v šestnástke súpera Černák. O minútu pridal náš druhý gól Pešta. Takže úvod zápasu bol z našej strany vynikajúci. Potom sme mali v zápase prevahu, avšak chlapci boli v rozhodujúcich situáciách zbrklí a nedokázali pridať ďalšie góly. Naopak, po nevinnej akcii súpera a lufte nášho obrancu išiel súper sám na bránu a skorigoval na 2:1 Našťastie o minútu po vynikajúcom sóle upravil Pešta na 3:1. Tak skončil aj polčas.

V druhom polčase sme mali hru pod kontrolou a aj keď nás súper dvakrát ohrozil, náš brankár si so strelami poradil. A keďže aj naši ofenzívni hráči neboli dôrazní v zakončení, v druhom polčase gól nepadol a my sme si pripísali zaslúžené víťazstvo.