MYJAVA, 19. 3. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves Bratislava 4:1 (3:1)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Repta), Kodaj, Sekerka, Osuský - Tomka, Bóor (Kunka), Allina (Cintula), Kusý - Gálik, Liška (Nálepa)

Zhodnotenie zápasu:

V prvom zápase jarnej časti sme chceli nadviazať na výborné výkony a výsledky z prípravy. Podarilo sa nám to splniť len čiastočne a to výsledkovo. Čo sa týka samotnej hry, s tou spokojní nie sme. S prvým polčasom môžeme byť ako tak ešte spokojní, no druhý polčas bol z našej strany slabý. Naši niektorí hráči podali podpriemerné výkony, zápas si budeme musieť poriadne rozanalyzovať a v ďalšom zápase predviesť iný futbal ako dnes.

Góly Myjavy: Kusý, Tomka, Liška, Cintula

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FKM Karlova Ves Bratislava 4:3 (3:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Kravárik, Kolník, Halabrín, Bartoš (Kolárik) - Mareček (Kročian), Adamovic, Adásek, Vajaš (Nešták), Jankových - Kováč (Krahulec)

Naše prvé jarné stretnutie sme odohrali so súperom, ktorý sa nachádzal na 6.mieste v tabuľke a prvý zápas sme s ním vyhrali 2:0. Začali sme výborne, keď už v 3.min. dal náš prvý gól Kravárik po dobre zahranom rohu Jankovýcha. Ďalší gól pridal Kováč po výbornej prihrávke, ktorú znova dával Jankových. Hra sa nám darila, a čo bolo hlavné, boli sme efektívni. Polčas uzavrel po tečovanej strele Vajaš - 3:0.

Druhý polčas začal podobne ako prvý a to naším gólom Jankovýcha z pokutového kopu. Zápas sme mali plne pod kontrolou a vyzeralo to, že to bude len otázka skóre. Potom nastal nepochopiteľný zlom a zbytočná strata koncentrácie, ktorá bola aj potrestaná. Dva góly sme si strelili prakticky sami po našich obrovských chybách v obrane a tretí nemal tiež od toho ďaleko. Čo je veľká škoda, pretože v momente, keď sme mali súpera prevalcovať, sme prestali absolútne hrať a zápas skoro stratili. Z druhého polčasu sa je treba poučiť a urobiť všetko preto, aby sa to neopakovalo. Je treba povedať, že aj napriek tomu sme to dokázali ustáť a zvíťazili.

Góly Myjavy: Kravárik, Kováč, Vajaš, Jankových

STARŠÍ ŽIACI U15

MŠO Štúrovo - Spartak Myjava 2:3 (1:1)

Zostava Myjavy: Hodúl - Mihaljevič, Jankových, Vávra, Foltýn - Plaskoň (Mošovský), Durec S.(Černák), Vesperín, Jobb - Gulán - Durec M. (Mišík)

S cieľom zlepšiť výkon po nezvládnutom prvom domácom zápase sme vycestovali k súperovi zo Štúrova. Dôležitý vstup do zápasu sme zvládli, po peknej kombinačnej akci Samo Durec v 6. min. zakončoval do prázdnej brány. Do 15. min. zápasu sme sa ocitli v ďalších dvoch 100%-tných príležitostiach (Plaskoň J., Durec M.), ktoré by pri ich úspešnom zakončení znamenali pokoj do ďalšieho priebehu. Nestalo sa a súper do polčasu z pokutového kopu vyrovnal.

Druhý polčas bol veľmi dramatický s úspešným koncom pre naše družstvo. Súper síce v 39. min. z priameho kopu išiel do vedenia, my sme však po presných strelách Erika Gulána v 55. a 62. min. zápas otočili.

Góly: Gulán 2, Durec S.