Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 10. týždni 2019

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 13. 3. 2019 - Prehľad výsledkov staršieho dorastu a starších žiakov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U 19

Spartak Myjava - SK Líšeň Brno 3:3 (0:2)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Nálepa), Kodaj, Brezina, Sekerka - Tomka, Bóor (Pszota), Allina (Liška), Kusý - Gálik, Cintula, Karika

Zhodnotenie zápasu:

     Posledný prípravný zápas v zimnej príprave sme odohrali za daždivého počasia s mužstvom, ktoré nám v letnej príprave „nadelilo“ šesť gólov. Aj v tomto zápase sme začali zle, náš slabší úvod výborne hrajúci hostia využili na dvojgólové vedenie. Až po inkasovaní druhého gólu sme sa zobudili, zlepšili sme pohyb, spresnili prihrávky a v útočnej fáze sme boli nebezpečnejší. Do konca polčasu sme si vytvorili štyri výborné príležitosti na skórovanie /Gálik, Kusý, Karika, Tomka/, no výborne chytajúceho brankára hostí sme neprekonali.

     Do druhého polčasu sme išli so zámerom otočiť zápas v náš prospech, čo sa nám aj podarilo. Od úvodu sme sa snažili vytvoriť na hráčov hostí tlak pri zakladaní útokov a dostávať sa do zakončenia. Znížiť sa podarilo Kusému, keď využil nedorozumenie brankára s hráčom hostí. O vyrovnanie sa postaral Tomka po peknej akcii viacerých hráčov. Tretí gól vsietil Karika, keď využil výborne zahratú štandardnú situáciu Kusého s Dubovským. Celý druhý polčas sme boli lepším mužstvom, vytvárali si príležitosti na zvýšenie skóre, no v koncovke sme zlyhali. Najmä šance Kariku, Brezinu a Lišku boli z kategórie vyložených. Nepremenenie týchto príležitostí sa nám vypomstilo v úplnom závere zápasu, keď sa podarilo hosťom vyrovnať šťastlivým gólom. Výborný zápas z oboch strán sa nakoniec skončil asi zaslúženou remízou. My sme zaspali úvod a záver zápasu, načo si budeme musieť v majstrovských zápasoch dať pozor.

Góly Myjavy: Kusý, Tomka, Karika

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - ČFK Nitra 1:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Mihaljevič (Černák), Jankových, Vávra, Foltýn - Plaskoň, Durec S., Mošovský, Vesperín, Jobb - Gulán

Zhodnotenie zápasu:

     Prvý zápas odvetnej časti súťaže sme chceli zvládnuť herne aj výsledkovo, čo sa nám však nepodarilo. Súperovi stačilo mať na rozhodujúcich postoch troch mimoriadne fyzicky zdatných hráčov, svojou jednoduchou hrou bez medzihry dostali loptu na jedného z nich, ktorý sa pohyboval na hrote útoku a výrazne zamestnával našich obrancov. Vzhľadom na uvoľnenú strednú zónu sme sa veľakrát dostali v tomto priestore k prečísleniu súpera, ale nedokázali sme si kvalitnou prihrávkou pripraviť možnosti na priame ohrozenie brány. Aj keď sme išli po góle Erika Gulána v 18. min. do vedenia, do polčasu sme po nezvládnutých osobných súbojoch a dôraze súperovho vysunutého útočníka inkasovali vyrovnávajúci gól.

     Ani v druhom polčase sa obraz hry nemenil. Súper sa naďalej snažil o nakopávané lopty na našu polovicu, osobné súboje sme prehrávali a keď sme vyrobili chybu pri rozohrávke, hneď sme boli potrestaní z priameho kopu v 46. min. Napriek dostatku času na zmenu skóre sme sa už do konca zápasu gólovo nepresadili.

Gól Myjavy: Gulán