Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší dorastenci si poradili s Prostějovom

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Prípravný zápas (3. 3. 2019)

Spartak Myjava - 1. SK Prostějov 5 : 2 (3 : 1)

Zostava Myjavy: Samul - Sekerka, Kodaj, Nálepa (Pszota), Repta (Dubovský), Tomka (Osuský), Bóor (Karika), Allina, Kusý, Gálik, Liška

 

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - 1. SK Prostějov 5 : 2 (3 : 1)

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Zápas sa začal s tridsaťminútovým oneskorením pre problémy hostí s autobusom. Proti našim chlapcom nastúpil zatiaľ najkvalitnejší súper v zimnej príprave. Od začiatku sa hral z oboch strán výborný útočný futbal. Fyzicky zdatní hostia sa snažili nás napádať už pri zakladaní našich akcií, s čím sme si dokázali poradiť a dostávali sa po pekných kombináciách k zakončeniu. Do vedenia sme išli po dobre zahratej štandardnej situácií Kusým. Po našom úvodnom góle a niekoľkých nevyužitých príležitostiach / Liška, Tomka, Kodaj / sa podarilo hosťom vyrovnať. Do vedenia sme išli opäť my, keď krídelnú akciu zakončoval Allina a na rozdiel dvoch gólov zvyšoval Liška, keď využil nedorozumenie hostí pred pokutovým územím.

     Druhý polčas bol obdobný prvému, obe mužstvá sa snažili hrať futbal a tak sa bolo stále načo pozerať. Ďalší gól strelou z hranice pokutového územia vsietil Gálik. Po výborne zahratej štandardnej situácií sa strelecky presadil Karika, ktorý do tohto gólu „zahodil“ tri tutovky. Do konca zápasu sme ešte niekoľko dobrých príležitostí trestuhodne zahodili /Pszota, Kusý, Allina/. V závere sa podarilo hosťom po individuálnej chybe Kariku streliť gól a skorigovať výsledok zápasu.

Góly Myjavy: Kusý, Liška, Gálik, Allina, Karika 

autor textu: D. Dubovský