Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší dorastenci remizovali s Kroměřížom

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Prípravný zápas (17. 2. 2019)

Spartak Myjava - SK Hanácka Slávia Kroměřiž 3 : 3 (1 : 2)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský, Kodaj, Nálepa (Sekerka), Repta (Osuský) - Tomka, Kunka (Bóor), Allina, Kusý - Gálik, Cintula (Liška)

 

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - SK Hanácka Slávia Kroměřiž 3 : 3 (1 : 2)

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Až v piatom prípravnom zápase v zimnej príprave sme narazili na súpera, ktorý nás prinútil hrať po celých 90 minút zápasu. Vo výbornom zápase sa obe mužstvá snažili hrať útočný futbal, čo sa muselo páčiť každému z prítomných. Skóre zápasu otvorili hostia, keď využili naše chybné založenie útoku a po následnom faule využili štandardnú situáciu z hranice pokutového územia. Snažili sme sa o vyrovnanie, no obrana hostí nás do vážnejšej príležitosti nepúšťala. Naopak, po rýchlej akcii sme opäť zle vyhodnotili situáciu v našom pokutovom území a inkasovali sme po druhýkrát. Znížiť sa nám podarilo po peknej krídelnej akcii Kusého a zakončení Tomku. Druhý polčas sme sa snažili dostať súpera pod tlak, čo sa nám v niektorých fázach aj darilo, výsledkom čoho bol vyrovnávajúci gól Kusého, ktorý premenil pokutový kop po ruke obrancu hostí. Obe mužstvá sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a tak bolo na ihrisku stále rušno. V záverečných desiatich minútach najprv hostia strelili svoj tretí gól po našom nedôraznom bránení, no o pár minút sme opäť vyrovnali Cintulom, ktorý sa najlepšie zorientoval pred bránou hostí. V samom závere sme mohli strhnúť zápas na našu stranu, no vyložené príležitosti Reptu, Tomku a Cintulu zostali nevyužité. Napokon sa zápas skončil zaslúženou remízou, keď hostia mali viac z hry v prvom polčase, naopak, nám patril polčas druhý. Dnešný zápas nám ukázal u niektorých hráčov podcenenie situácii v defenzívnej činnosti, na čom budeme musieť popracovať, pretože sme inkasovali „lacné“ góly, čo sa nám môže v majstrovských zápasoch vypomstiť.

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský, Kodaj, Nálepa (Sekerka), Repta (Osuský) - Tomka, Kunka (Bóor), Allina, Kusý - Gálik, Cintula (Liška)

Góly Myjavy: Tomka, Cintula, Kusý /11m/ 

autor textu: D. Dubovský