Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2018/2019 starších žiakov

U 17 Spartaka Myjava
MYJAVA, 21. 12. 2018 - Starší žiaci Spartaka Myjava U15 skončili po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka II. ligy ZsFZ na dvanástom mieste. Ako sa na uplynulé týždne pozerá vedenie realizačného tímu myjavských starších žiakov?

 

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 STARŠÍCH ŽIAKOV U15

Súpiska: Oravec Filip, Hodúl Ľubor, Mihaljevič Matúš, Jankových Tomáš, Vávra Patrik, Durec Samuel, Černák Alex, Plaskoň Juraj, Durec Martin, Jobb Jakub, Bies Vladimír, Mošovský Filip, Horniaček Tomáš, Miča Marek, Mihálik Christián, Mišík Tomáš, Gulán Erik, Handžiu Elber (ukončil činnosť v priebehu súťaže), Horák Alex (ukončil činnosť v priebehu súťaže), Drobný Jakub, Pribiš Samuel. 

Družstvo U15 sa po jesennej časti umiestnilo na dvanástom mieste so skóre 18:29.
O góly sa podelili:  Gulán E. - 5, Bies V. - 3, Plaskoň J. - 2, Jobb J. - 2, Mošovský F. - 2, Mihaljevič M. - 1, Durec S. - 1, Vávra P. - 1, Mihálik Ch. - 1.
 
     Prípravu na súťaž sme zahájili 9. júla v domácich podmienkach so štyrmi tréningovými jednotkami v týždennom cykle. Začínali sme s deviatimi hráčmi koncového ročníka 2004 (Oravec, Mihaljevič, Vávra, Durec S., Jobb, Mišík, Handžiu, Drobný, Pribiš), štyrmi hráčmi ročník 2005 (Hodúl, Jankových, Miča, Plaskoň ) a tromi ročníka 2006 (Mihálik, Černák, Horniaček). Prípravné obdobie trvalo 4 týždne, v ňom sme odohrali dva prípravné zápasy. Vzhľadom na úzkosť kádra sme sa snažili o jeho vhodné doplnenie. V priebehu augusta sa nám podarilo získať hráčov so Senice (Mošovský, Horák), v septembri sa vrátil do mužstva Vlado Bies po zranení, na hosťovanie sme získali z Turej Lúky Martina Durca a zo Spartaka Trnava Erika Gulána.

     V úvodných zápasoch sme doplácali na úzkosť kádra, skorá termínová listina nám neumožnila doplniť hráčsky káder. Práve v úvode súťaže sme narazili na herne, ale hlavne fyzicky najvyspelejšie družstvá súťaže. V zápasoch z ČFK Nitra, Sereďou, Komárnom, Piešťanmi sme nedokázali zvládať náročné osobné súboje, ktoré rozhodovali o úspešnosti konečného výsledku. K lepším výsledkom nás naštartovalo domáce víťazstvo so Šaľou, hráči začali veriť vo vlastné schopnosti a v nasledujúcich kolách dotiahli náročné zápasy do víťazného konca. Napriek dobre zvládnutej druhej polovici jesennej časti súťaže nás mrzia prehry v domácom prostredí s Považskou Bystricou a v Topoľčanoch.

     Pre jarnú časť súťaže, ktorá bude veľmi náročná, by sme chceli terajší hráčsky káder udržať, prípadne ešte vhodne doplniť o ofenzívne typy hráčov, nakoľko nás v jesennej časti trápila efektivita v zakončení. V samotnej príprave na jarnú časť súťaže chceme pracovať na zvyšovaní hernej výkonnosti hráčov. Keď budú napredovať hráči, budú pracovití, ctižiadostiví, veríme že budeme úspešní aj v majstrovských zápasoch.

 

                                              
Tréner: Kulíšek Peter
Asistent: Gašpar Ján, Hodúl Filip

zdroj: P. Kulíšek