Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2018/2019 staršieho dorastu

U 17 Spartaka Myjava
MYJAVA, 22. 11. 2018 - Starší dorast Spartaka Myjava U19 skončil po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka II. ligy ZsFZ sk. A na druhom mieste a na prvú Dubnicu nad Váhom stráca jeden bod. A ako sa na uplynulé týždne pozerá vedenie realizačného tímu myjavských starších dorastencov?

 

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 STARŠIEHO DORASTU U19

Súpiska: Samul Michal, Hučko Adrián, Smetana Adam – brankári, Dubovský Dalibor, Brezina Martin, Nálepa Pavol, Šturdík Stanislav, Osuský Ján, Pszota Igor, Kunka Marko, Repta Adam, Liška Lukáš, Cintula Jakub, Tomka Marek, Kusý Alex, Bóor Richard, Gálik Slavomír, Allina Patrik, Kodaj Lukáš, Sidamonidze Georgi. Do mužov bol preradený Karika Kristián, ktorý odohral za nás 5 zápasov. 

Družstvo U17 sa po jesennej časti umiestnilo na druhom mieste so skóre 54:14
O góly sa podelili:  Tomka - 11, Kusý - 6, Gálik - 6, Allina - 5, Liška - 4, Cintula - 4, Šturdík - 3, Karika - 3, Brezina - 2, Sidamonidze - 2, Osuský - 2, Pszota - 2, Kunka - 1, Dubovský - 1, Nálepa - 1, vlastný - 1 
 
     Starší dorast U19 pod vedením trénerov Dalibora Dubovského a Jána Dugu začal letné prípravné obdobie 10. 7. 2018 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve a po každom tréningu bolo k dispozícií kúpalisko na regeneráciu. Do prípravy sa zapojilo 22 hráčov, z toho boli traja brankári. Príprava neprebiehala podľa našich predstáv, pretože mužstvo trénovalo nekompletné. Niektorí hráči absolvovali brigády, dovolenky a autoškolu.
 
     V prípravnom období bolo naplánovaných šesť zápasov. Všetky zápasy sme odohrali na súperových ihriskách s bilanciou 4 výhry a dve prehry so skóre 21 : 14. V týchto zápasoch dostávali všetci hráči rovnakú príležitosť, kde nás mali presvedčiť o svojej výkonnosti. V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým sme sa chceli prezentovať i v majstrovských zápasoch. Na záver prípravy sme uzatvorili káder na 20 hráčov.

     Vzhľadom k tomu, že sa zmenil model súťaže, ktorá bola rozdelená na dve skupiny po 10 mužstiev, kde z každej skupiny postupuje prvých päť mužstiev, ktoré budú hrať o víťaza súťaže, sme mali cieľ skončiť v prvej pätke. Mužstvá z druhej polovice budú hrať o udržanie sa v súťaži, kde bude vypadávať až 6 mužstiev. Slabšia príprava sa odzrkadlila i v úvodných súťažných zápasoch, keď sme podávali kolísavé výkony a zbytočne stratili 4 body - s Prievidzou a Lok. Trnava. Hráči striedali lepšie momenty s horšími, nedarilo sa nám udržať rovnakú výkonnosť u všetkých hráčov. Už po prvom kole pre zdravotné problémy absentovali celú jesennú časť Nálepa s brankárom Smetanom. So zraneniami sme bojovali i v ďalších zápasoch, keď nám postupne vypadávali hráči (Samul, Kunka, Bóor, Gálik, Kodaj, Dubovský). Aj z toho dôvodu nám bol na niektoré zápasy vypomôcť Karika. Až po piatom kole sme sa začali v zápasoch presadzovať tak, ako sme si predstavovali a do konca jesennej časti sme už nestratili ani bod. V tabuľke sme obsadili druhú priečku o bod za vedúcou Dubnicou s bilanciou 14 zápasov, 11 výhier, 2 remízy a 1 prehra so skóre 54 : 12.  

     I napriek všetkým problémom sme jesennú časť zvládli a v predstihu sme si zabezpečili miesto v nadstavbovej časti, ktorá bude hrať o víťaza súťaže. Chlapcom ďakujeme za vzornú reprezentáciu klubu a dúfame, že v jarnej časti nadviažu na výkony z jesennej časti. 

 

                                              
Tréner: Dubovský Dalibor
Asistent: Duga Ján

zdroj: D. Dubovský