Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti ročníka 2018/2019 mladšieho dorastu

U 17 Spartaka Myjava
MYJAVA, 21. 11. 2018 - Mladší dorast Spartaka Myjava U17 skončil po jesennej časti aktuálneho súťažného ročníka II. ligy ZsFZ sk. A na druhom mieste a na prvú Trnavu stráca 4 body. A ako sa na uplynulé týždne pozerá vedenie realizačného tímu myjavských mladších dorastencov?

 

HODNOTENIE JESENE 2018/2019 MLADŠIEHO DORASTU U17

Súpiska: Havlík Niko, Vdoviak Michal, Nešťák Martin, Šimek Sebastián (S.Š. Turá Lúka) Halabrín Jerguš, Havlík Timon, Krahulec Tomáš, Kolárik Martin, Mareček Šimon, Vajaš Riano, Štepanovic Dominik (Častkovce), Feranec Filip( Krajné), Kolník Šimon, Adásek Andrej, Benda Marek, Kosík Jakub (Ukončenie Pôsobenia v U17), Kováč Ľubomír, Kročian Filip, Jankových Richard, Fedoráš Michal, Marek Alex, Bies Miroslav (Turá Lúka), Javorček Mário (Holíč),  Jurenka Kevin (Holíč), Kravárik Dušan, Adamovic Tomáš

Najlepší hráč: Celý tím!!!
Družstvo U17 sa po jesennej časti umiestnilo na druhom mieste so skóre 26:10
O góly sa podelili:  Kováč Ľubomír - 9, Adásek Andrej - 4, Kravárik Dušan - 3, Jankových Richard -2, Halabrín Jerguš - 2, Adamovic Tomáš - 2, Fedoráš Michal - 2, Kolník Šimon - 1, Vlastný - 1
Najviac odohratých minút: Michal Fedoráš - 1089, Richard Jankových - 1061, Tomáš Adamovic - 1040
 
Prípravu na sezónu začali mladší dorastenci v domácich podmienkach. Všetky prípravné zápasy odohrali v Českej republike s veľmi kvalitnými súpermi. Príprava bola krátka a čas na trénovanie dosť obmedzený, keďže prípravné stretnutia boli plánované v cykle streda, sobota.
Po pár prípravných stretnutiach a oboznámení sa, v čom sú ešte rezervy, sa hráči v tréningovom procese venovali prevažne organizácii hry, v obrannej fáze prehusťovaniu priestoru a následne nadviazaniu na útočnú fázu a spôsob, ako sa chceme presadzovať. Čo im v sezóne pomohlo. Nie vždy sa im darilo všetko plniť tak, ako si predstavovali, no pre krátkosť času je vedenie tímu s predvedenými výkonmi spokojné. Káder je vyvážený, prevažne ho tvoria hráči z blízkeho okolia. V priebehu sezóny U17 získala perspektívneho futbalistu z Trebatíc, Kravárika. Na hosťovanie išiel Sebastián Šimek (Turá Lúka). Najväčšou stratou je ukončenie futbalovej kariéry Jakuba Kosíka, ktorý má veľký potenciál a zvýšil by kvalitu mužstva. Dôležité bude rozmýšľať a začať pracovať čo najskôr na doplnení kádra na budúcu sezónu. Je dôležité povedať, že chlapci pochopili filozofiu - TÍM je viac, ako jednotlivec!

Do sezóny mladší dorastenci vstupovali s cieľom hrať pozorne v obrane, dodržiavať stanovený systém, hrať v rýchlosti, často si prihrávať, hrať aktívne za každého stavu s dôrazom na organizovaný presing. Boli momenty, kedy sa im to darilo, niekedy menej, ale možno konštatovať, že sa pochopili a postupne zlepšovali. V celej jesennej časti dosahovali vyrovnané výkony. Až na stretnutie v Šamoríne. Najlepší zápas odohrali na domácom ihrisku s Dubnicou nad Váhom. Trocha ich mrzí posledný zápas o prvé miesto, ktorý nezvládli, ale v tomto stretnutí sa prejavila obrovská kvalita súpera v útočnej formácii.
Odohrali celkovo 14 zápasov, získali 10 výhier, uhrali 1 remízu, utrpeli 3 prehry s aktívnym skóre 26:10 a umiestnili sa na spomínanom 2. mieste. Získali 31 bodov. Máme tretí najlepší útok a druhú najlepšiu obranu.
Chlapci si zaslúžia poďakovanie za poctivú prácu v tréningovom procese, kde zistili, že tvrdo pracovať a zlepšovať sa je dôležité! V prechodnom období vedenie tímu naplánovalo na spestrenie pre chlapcov halový turnaj za účasti kvalitných súperov. V ďalšom období budú musieť s pokorou a skromne pokračovať v nastavenom režime, tvrdej práci a zlepšovať sa vo všetkých činnostiach. Vedenie tímu aj touto cestou a v neposlednom rade ďakuje všetkým rodičom a priaznivcom za podporu!
Vo fungovaní klubu nevidí vedenie tímu žiadne nedostatky, ktoré by im sťažovali prácu. Jediným návrhom je, aby sa vrátili k používaniu vedúceho družstva. Skvalitnilo by to prestupové obdobie a prípravu na majstrovské stretnutia.

 
  V R P Góly Skóre Body
1 FK Lokomotíva Trnava 14  11  44:6  38  35 
2 Spartak Myjava 14  10  26:10  16  31 
3 ŠK 1923 Gabčíkovo 14  17:10  28 
4 FK Dubnica n. Váhom 14  40:21  19  26 
5 FC ŠTK 1914 Šamorín 14  17:11  21 
6 FKM Karlova Ves 13  23:20  16 
7 ŠK Žolík Malacky 14  20:25  -5  14 
8 FC Baník Prievidza 14  15:24  -9  11 
9 FKM Nové Zámky 14  10  9:38  -29 
10 FK Rača Bratislava 13  11  6:52  -46 
                                              
Tréner: Kvasnica Daniel UEFA „B“
Asistent: Manák Miroslav UEFA „C“
Vedúci : Kvasnica Daniel
Lekár: Michalec Michal

zdroj: D. Kvasnica