Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 45. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 12. 11. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 1:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Černák, Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M.(Durec S.), Horniaček(Mošovský), Gulán, Jobb - Bies

Zhodnotenie zápasu:

     Zápas sme začali najlepšie v sezóne, veľkou aktivitou, ktorá bola odmenená presnou kombináciou zakončenou gólom J. Plaskoňa v 5. min. zápasu. Súpera sme gólom zaskočili, ukázalo sa však, že s pribúdajúcim časom viac povzbudil súpera ako nás. Síce sme mali ešte do polčasu niekoľko príležitostí na navýšenie náskoku, technicky vyspelý súper sa však tiež doskázal dostávať do blízkosti našej brány. Do polčasu sa však skóre nemenilo.

     Priebeh druhého polčasu sa viac odvíjal na našej obrannej polovici. Dobre kombinujúcemu súperovi sme sa najmä v strede poľa nedokázali vyrovnať, prichádzalo k častému prečíslovaniu. Len vďaka dnes veľmi dobre hrajúcej stopérskej dvojici Jankových a Vávra k priamemu ohrozenie našej brány nedochádzalo. V 54. min. zápasu sme však už nedokázali správne zareagovať na situáciu pred našim pokutovým územím a strelou spoza neho sme inkasovali. V ďalších minútach hry chcelo každé z mužstiev strhnúť víťazstvo na svoju stranu, hráči neboli v svojich aktivitách presní a tak sa zrodila podľa priebehu hry zaslúžená remíza.

Gól Myjavy: Plaskoň

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 0:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Sládek J. - Pešta, Parči, Mihálik, Sládek Š. - Jankových, Černák Š., Batka, Michalík - Kováč, Belanský. Striedali: Galbavý, Kulíšek, Sládek F.

Zhodnotenie zápasu:

     Posledný zápas jesennej časti sme odohrali na umelej tráve proti kvalitnému tímu z Nových Zámkov. Takmer celý prvý polčas sa hral medzišestnástkový futbal bez výraznejších gólových šancí. Hra sa prelínala z jednej strany na druhú, kde súperi narazili na kvalitné obranné formácie. V druhom polčase postupne súper preberal iniciatívu, keď sme boli v druhej desaťminútovke trochu viac zatlačení, avšak bez vyloženejších šancí. Potom sa hra vyrovnala, našu najväčšiu šancu zahodil Michalík, keď sa únáhlil zbytočne rýchlo ku streľbe. Tak sme si so súperom body podelili, keď po našom nie najoslnivejšom výkone sme si bod zaslúžili hlavne za bojovnosť.