MYJAVA, 5. 11. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:8 (1:4)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Kodaj, Šturdík, Pszota (Osuský) - Tomka (Sidamonidze), Brezina, Allina (Cintula), Kusý (Repta) - Gálik (Liška), Karika

Zhodnotenie zápasu:

V poslednom kole jesennej časti sme odohrali zápas u súpera zo stredu tabuľky. Na nekvalitnej trávnatej ploche sme išli do zápasu s cieľom vyhrať a opäť predviesť kvalitný výkon. Hneď v úvode sme dostali domácich pod tlak a do 15. minúty sme strelili tri góly. I naďalej sme predvádzali výborný kombinačný futbal, čoho výsledkom bolo niekoľko výborných príležitostí na skórovanie, no brankár domácich chytal výborne. Do prestávky sa nám podarilo vsietiť už iba jeden gól po rýchlej krídelnej akcii. V závere polčasu sa domácim podarilo znížiť krížnou strelou z hranice šestnástky. V druhom polčase sme pokračovali vo výborom výkone z prvého polčasu, čo sme potvrdili ďalšími strelenými gólmi a niekoľkými zahodenými príležitosťami. V tomto zápase sme podali najlepší výkon v jesennej časti a domáci mohli byť radi, že výsledok nebol dvojciferný. Za výkon, nasadenie a predvedenú hru si chlapci zaslúžia pochvalu.

Góly Myjavy: Kusý 2, Tomka 2, Gálik, Pszota, Sidamonidze, Liška

MLADŠÍ DORAST U17

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 2:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Havlík N. - Kravárik, Kolník, Halabrín, Benda - Jankových (Havlík T.), Adamovic, Fedoráš, Adásek (Nešták), Krahulec (Vajaš) - Kováč (Kročian)

Posledný majstrovský zápas jesennej časti sme odohrali v Trnave o prvé miesto s lídrom tabuľky. Hral sa bojovný a behavý futbal na nie veľmi dobrom teréne. Naša prvá šanca prišla hneď v úvode, keď priamy kop Jankovýcha len tesne minul bránu. Postupom času sa začala ukazovať kvalita súpera, ktorý bol silný hlavne vo svojej ofenzíve. Prvý gól sme inkasovali po centri z našej ľavej strany a hlavičke útočníka hostí z bezprostrednej blízkosti - 1:0. Prvý polčas bol vyrovnaný, v niektorých úsekoch hry sme boli aj lepší, čo sme na našu škodu nedokázali využiť.

Do druhého polčasu sme išli s tým, že chceme byť stále aktívni, napádať súpera a pokúsiť sa streliť vyrovnávajúci gól. Bohužiaľ, hneď v úvode Trnava potrestala naše nedôrazné bránenie v pokutovom území a zvýšila na 2:0. Potom už to bolo ťažké. Nedarilo sa nám presadzovať na polovici súpera a problém sme mali aj v obrane. Pokúsili sme sa prestriedať a zmeniť rozostavenie, čo nám pomohlo iba čiastočne. V závere mal veľkú príležitosť Nešťák, no netrafil priestor brány. Je nutné povedať, že s ohľadom na kvalitu súpera sme odohrali dobrý zápas a určite treba za predvedený výkon a hlavne bojovnosť chalanom poďakovať.

STARŠÍ ŽIACI U15

Slovan Galanta - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Hodúl - Černák (Miča), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Mošovský, Gulán, Jobb (Mišík) - Bies

Zápas presne zodpovedal číslam v priebežnej tabuľke. Zišli sa dve mužstvá, ktoré v priemere strelili len jeden gól na zápas a súperova obrana je v počte inkasovaných gólov druhá najlepšia. Preto sa neočakávali gólové hody. Aj keď sa nám v priebehu prvého polčasu darilo držať častejšie loptu na našich kopačkách, do vyložených príležitostí sme sa dostávali len ťažko. Súper sa spoliehal na individuálne schopnosti ich jediného vysunutého útočníka, ktorý nám svojím dôrazom robil ťažkosti v priebehu celého zápasu. V závere polčasu sa ocitol pred súperovým brankárom osamotený E. Gulán, svoju príležitosť nevyužil. Z následného súperovho autového vhadzovania pred naším pokutovým územím a nedorozumení v našej obrane mohol ísť do vedenia súper, výborným zákrokom nás podržal brankár Ľ. Hodúl.

V druhom polčase sme si vybrali šťastie za predchádzajúce kolá, v ktorých nám chýbalo. Súper nás hneď v jeho úvode privrel v našom pokutovom území. Po sérií rohových kopov mohol niekoľkokrát skórovať, nemieril však ani raz presne. Po vymanení sa zo súperovho tlaku sme v 48. min. úspešne dotiahli rýchly protiútok E.Gulánom, ktorý pri streleckej mizérii súpera rozhodol o našom šťastnom víťazstve.

Gól Myjavy: Gulán