MYJAVA, 30. 10. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FK Dubnica nad Váhom 3:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Osuský), Kodaj, Šturdík, Pszota - Tomka (Sidamonidze), Brezina, Allina (Liška), Kusý (Repta) - Gálik (Cintula), Karika

Zhodnotenie zápasu:

Šláger kola medzi prvým a druhým mužstvom sa odohral na umelej tráve. V zápase sme chceli potvrdiť výborné výsledky z predošlých kôl, keď sme v siedmych po sebe hraných zápasoch nestratili ani bod. Prvých pätnásť minút bola hra vyrovnaná, obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, no na oboch stranách chýbalo presnejšie zakončenie. Po vyrovnanom úvode nás hostia dostali pod tlak, výsledkom čoho bol úvodný gól zápasu. Hráči hostí pôsobili na ihrisku živšie, vyhrávali osobné súboje a prehrávali nás v strede poľa. Výsledok prvého polčasu bol pre nás prijateľný, pretože súper si vytvoril ešte dve výborné príležitosti na skórovanie, no podržal nás brankár Samul.

Cez prestávku sme zmenili rozostavenie hráčov, vysvetlili si niektoré veci, výsledkom čoho bol z našej strany úplne iný obraz hry ako v prvom polčase. Už po niekoľkých minútach sa nám podarilo vyrovnať, čím naši hráči ožili a vytvorili sme na súpera tlak. Ten sme využili na strelenie ďalších dvoch gólov a vytvorili si ešte niekoľko zaujímavých streleckých príležitostí. Po chybe v strede poľa a rýchlej akcii sa hosťom podarilo znížiť na rozdiel gólu, čím sa súper opäť dostal do zápasu a snažil sa o vyrovnanie. V nadstavenom čase sa im to skoro aj podarilo, no na naše šťastie hráč hostí minul z hranice piatich metrov po rohovom kope našu bránu. Obe mužstvá predviedli kvalitné výkony a potvrdili, že oprávnene vedú tabuľku.

Góly Myjavy: Gálik, Karika, Tomka

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FK Dubnica nad Váhom 4:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Kravárik, Kolník, Halabrín, Benda (Kolárik) - Jankových (Kročian), Adamovic, Fedoráš, Adásek (Havlík T.), Krahulec (Vajaš) - Kováč (Nešták)

Naše ďalšie stretnutie sme odohrali so súperom, s ktorým sme prvý zápas prehrali 0:1. O Dubnici sme vedeli, že je to kvalitné a technické mužstvo s dobrou organizáciou hry. Zápas sa začal opatrne z obidvoch strán. Postupom času sme začali preberať iniciatívu a pritlačili súpera na jeho polovici. Náš prvý gól prišiel po rohu, keď sa k lopte dostal Halabrín a hlavou otvoril skóre zápasu. Na ihrisku sme dominovali, lepšie kombinovali, vyhrávali osobné súboje a do bodky dodržiavali taktické pokyny. Ďalší gól prišiel o necelých desať minút neskôr, keď loptu vybojoval dôrazný Kováč, prihral voľnému Adáskovi a ten zvýšil na 2:0. V závere polčasu sme si vypracovali tri gólové príležitosti po štandardných situáciách, ktoré sme nepremenili.

Druhý polčas mal podobný obraz ako prvý. Stále sme boli aktívni, ochotní bojovať a behať. Náš ďalší gól prišiel v 49. min., keď sa po peknom centri Adáska dostal k lopte Jankových a technickou strelou nedal brankárovi šancu - 3:0. Dubnica mala svoje šance hlavne zo štandardných situácií, ktoré však nevyužila. Posledný gól sme pridali po peknom úniku Jankovýcha, ktorý našiel v šestnástke voľného Kováča a ten dal na konečných 4:0. Odohrali sme najlepšie stretnutie v sezóne a zaslúženou výhrou sme si upevnili naše postavenie v tabuľke. Za predvedený výkon si chlapci zaslúžia veľkú pochvalu! Na druhý týždeň nás čaká zápas o prvé miesto v Trnave, na ktorý sa tešíme.

Góly Myjavy: Halabrín, Adásek, Kováč, Jankových

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - Moravany nad Váhom 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Černák, Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Horniaček, Jobb, Durec S. (Miča) - Bies

V prvom polčase sme herne súpera prevýšili, dokázali sme si vytvoriť niekoľko sľubných možností na skórovanie, chýbala nám však presnosť a dôraz v zakončení. Keď sa nedokázali presadiť naši útočníci, v závere polčasu sa odhodlal k strele spoza šestnástky ľavý obranca Matúš Mihaljevič a za pomoci teču súpera nás poslal do vedenia. Na herne dobre zvládnutý prvý polčas sme už v druhom nenadviazali, nedarilo sa nám udržať loptu dlhšie na súperovej polovici, po ľahkých stratách sa súper častejšie dostával k ohrozeniu našej brány. Zápas dvoch z našej strany rozdielne zvládnutých polčasov rozhodla jedna odvážna strela na súperovu bránu.

Gól: Mihaljevič