MYJAVA, 23. 10. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:4 (0:3)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Kodaj, Šturdík (Sidamonidze), Pszota (Cintula) - Tomka, Brezina, Allina (Repta), Kusý (Liška) - Gálik, Karika (Osuský)

Zhodnotenie zápasu:

Ďalší zápas sme odohrali so súperom, ktorý bol v tabuľke posledný. Rozdielne postavenie oboch mužstiev sa hneď od začiatku zápasu prejavilo i na ihrisku. Na nekvalitnej hracej ploche sme boli od začiatku lepším mužstvom, čo sme potvrdili už v prvom polčase strelením troch gólov. Druhý polčas sme sa snažili o navýšenie skóre, no podarilo sa nám to iba raz. Naši hráči boli vo všetkých herných činnostiach lepší a v tréningovom tempe sme zaslúžene vyhrali.

Góly Myjavy: Gálik, Karika, Liška, vlastný

MLADŠÍ DORAST U17

FKM Nové Zámky - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Kravárik, Kolník, Halabrín, Benda - Jankových (Kročian), Adamovic, Fedoráš, Nešták (Havlík T.), Mareček (Krahulec) - Kováč (Adásek)

Náš ďalší zápas sme odohrali u kvalitného súpera z Nových Zámkov. Na zlom teréne, ktorý nám zo začiatku robil problémy, bola hra rozháraná. Prvý polčas bol vyrovnaný s minimálnym počtom šancí. Za zmienku stojí asi iba jediná, ktorú Kováč nepremenil. Do druhého polčasu sme vybehli s dvoma zmenami v zostave, lepším pohybom a väčšou bojovnosťou. Začali sme byť aktívnejší a dostávať sa do šancí. Jednu z nich premenil v 75. min. strelou spoza šestnástky Fedoráš - 0:1. V tomto zápase vyhralo mužstvo, ktoré malo väčšiu túžbu po víťazstve a viac bojovalo. Preto chalanov treba určite pochváliť.

Gól Myjavy: Fedoráš

STARŠÍ ŽIACI U15

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec S. (Miča), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Horniaček (Mošovský), Gulán, Jobb - Bies

Zápas sa hral vo veternom počasí. V prvom polčase sme nevyužili vietor v chrbte a k priamemu ohrozenie brankára sme sa vôbec nedostali. Zápas sme začali ako už mnohokrát nesústredene a rýchlo sme inkasovali v 3. mim. zápasu. Aj keď sme v ďalšom priebehu prvého polčasu mali častejšie loptu na kopačkách, vyložené príležitosti sme si nevypracovali. Keď už sme mali možnosť zakončiť, súper obetavo blokoval naše pokusy. Až v závere polčasu sme sa dokázali po presnej prihrávke Biesa presadiť Gulánom.

Napriek nie najlepšie zvládnutému prvému polčasu sme druhý začali tlakom. Chceli sme byť úspešní, stále nám však chýbala odvaha v záverečnej fáze hry. Loptu sme dostali pred súperovu šestnástku, tam sme si však nedokázali poradiť s valom súperových hráčov. Veľa situácií sme riešili stredom ihriska, nevyužívali sme krídelné priestory k finálnym prihrávkam. Pri našej aktivite sme inkasovali druhý gól v 49. min. zápasu. Stále sme mali dostatok času, nie však presnosť a dnes ani vôľu zabojovať o úspešnejší výsledok. Gól súpera na 3:1 v závere zápasu bol zaslúženým vyjadrením nášho nastavenia v zápase.

Gól: Gulán

MLADŠÍ ŽIACI U13

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 1:4 (1:1)

Zostava Myjavy: Sládek J. - Jozefák, Černák A., Parči - Mihálik, Batka - Kováč, Černák Š., Jankových - Pešta, Belanský
Striedali: Galbavý, Vojtek, Michalík, Brna, Sládek F.

V Topoľčanoch sme začali ako takmer vždy náporom, čo vyústilo do šance, ktorú sme nevyužili. Potom prišiel trest, keď prvá strela na našu bránu znamenala gól. Našťastie nás gól nezlomil a o päť minút bolo vyrovnamé Belanským po prihrávke Peštu. Tak skončil aj prvý polčas, aj keď sme si vytvorili niekoľko sľubných príležitostí. V prestávke bol v kabíne dohovor. Súpera sme ešte viac pritlačili a podarilo sa nám aj niektoré šance využiť - dvakrát skóroval Pešta a po individuállnom presadení Alex Černák. Súper si už žiadnu dalšiu šancu nevypracoval a preto je naše víťazstvu úplne zaslúžené

Góly: Pešta 2, Belanský, Černák A.