MYJAVA, 16. 10. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 4:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský, Brezina, Šturdík, Pszota (Osuský) - Tomka, Bóor (Sidamonidze), Allina (Liška), Kusý (Cintula) - Gálik, Karika (Kodaj)

Zhodnotenie zápasu:

Zápas sa odohral na výborne pripravenej hlavnej ploche so súperom, o ktorom sme vedeli, že nedostáva veľa gólov a väčšina jeho zápasov sa končí deľbou bodov. Úvod zápasu patril súperovi, ktorý nás prekvapil vysokým napádaním, výsledkom čoho bol už v tretej minúte gól v našej sieti. Hostia pokračovali v aktívnej hre i po vedúcom góle a vysokým presingom nám robili problémy pri našej rozohrávke. Postupne sme sa dostali do tempa i my a do polčasu sa nám podarilo výsledok otočiť. V prvom polčase bola hra vcelku vyrovnaná, my sme boli aktívnejší v zakončení, no šance Kusého, Kariku a Gálika zostali nevyužité. Hosťom sme po inkasovanom góle nebezpečnejšie zakončiť nedovolili.

Druhý polčas sme začali lepšie my, súpera sme dostali pod tlak, výsledkom čoho boli ďalšie dva góly. Od tohto momentu sme diktovali tempo hry, držali sme loptu častejšie na svojich kopačkách a snažili sa o zakončenie. Zápas sme zaslúžene dotiahli do víťazného konca, ale treba pochváliť i súpera za predvedený výkon, pretože na ihrisku pôsobili ako mužstvo s dobre organizovanou defenzívou podporovanou výborne chytajúcim brankárom.

Góly Myjavy: Tomka 2, Karika, Allina

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Havlík N. - Havlík T., Kravárik, Kolník, Benda - Kročian (Mareček), Adamovic, Fedoráš, Vajaš (Nešták), Jankových (Adásek) - Kováč

Odohrali sme zápas na perfektne pripravenej hlavnej ploche so súperom, ktorý sa nachádza v spodnej polovici tabuľky, čo na ihrisku nebolo vôbec poznať. V úvode zápasu sa hralo medzi šestnástkami, no postupne začali hosťujúci hráči preberať iniciatívu. Prehrávali sme súboje, zle sme pracovali v ťažisku hry, začali sme robiť individuálne chyby. Boli sme nedôrazní a neplnili sme taktické pokyny. Napriek tomu sme sa dostávali do nebezpečných protiútokov, ktoré sme nedotiahli do úspešného konca. Súper mal územnú prevahu, no vážnejšiu šancu si nevypracoval.

Po dohovore a upresnení si taktických pokynov cez prestávku sme v druhom polčase zvýšili aktivitu, začali sme sa lepšie pohybovať a vyhrávať súboje. Dostávali sme sa čoraz častejšie do zakončenia, no žiaľ bez výsledného efektu. V 70. minúte sa nám podarilo úspešne zahrať štandardnú situáciu, keď po centri Jankovýcha otvoril skóre zápasu Kravárik - 1:0. Po strelenom góle sme sa snažili tlačiť pred bránu súpera, čoho dôsledkom bol rohový kop, po ktorom sme uzavreli skóre zápasu na 2:0. Za výkon v druhom polčase sme si víťazstvo zaslúžili.

Góly Myjavy: Kravárik, vlastný

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 1:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec S. (Miča), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Horniaček (Mošovský), Gulán, Jobb - Bies

Prvý polčas prebiehal medzi šestnástkami s minimom vyložených gólových príležitostí na oboch stranách. Súper sa však dostal v 22. min. k ohrozeniu našej brány, keď po strele do tyče zostal nepokrytý hráč hostí a z hranice šestnástky namieril presne. Naše príležitosti zostali nevyužité. Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne, so snahou o rýchle vyrovnanie. Pribrzdila nás však nepresnosť pri rozohrávke, keď súper išiel do dvojgólového vedenia. Ťažko sme sa opäť dostávali do zápasu, až v 60. min. sme sa dokázali strelecky presadiť Gulánom. Posledné minúty zápasu sme súpera pritlačili pred bránu, vytvorili sme si niekoľko možností na vyrovnanie, chýbalo nám však najmä pri strele Durca M. šťastie.

Gól: Gulán

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - MŠK Považská Bystrica 1:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Sládek J. - Kováč, Černák A., Parči - Černák Š., Batka - Jankových, Mihálik, Jozefák - Pešta, Belanský
Striedali: Vojtek, Michalík, Brna

V zápase s Považskou Bystricou sme chceli nadviazať na posledné víťazstvo v Novom Meste, preto sme sa do súpera ihneď od začiatku zápasu pustili do útočenia. Prvých päť minút sme hrali na súperovej polovici a dokázali sme si aj vytvoriť šancu, ktorú sme však nevyužili a z následného rýchleho protiútoku sme dostali gól. Našťastie, gól nás nezlomil a o dalších päť minút sme vyrovnali Mihálikom. Potom sme pokračovali v našom snažení, avšak chýbal nám lepší prechod medzi našou stredovou formáciou a útokom. V druhom polčase sa obraz hry nemenil, hral sa dobrý technický futbal z obidvoch strán s našou miernou prevahou v poli. Potom prišla 48. min. a súperov priamy kop z veľkej diaľky, ked náš brankár bol dlhšiu dobu bez práce a ľahká lopta mu vypadla z ruky a následne súper už nemal problém loptu doraziť. Je chvályhodné, že sa chlapci pokúšali s nepriaznivým stavom niečo urobiť, vytvorili si aj šance, ale bez gólového efektu. Preto sme z výsledku trochu sklamaní, za predvedenú hru sme si určite prehrať nezaslúžili.

Gól: Mihálik

Ďalšie výsledky:

Prípravka U11
Spartak Myjava - Považská Bystrica 5:2 (1:1), gól: Michalička 3, Pochylý, Jamrich