MYJAVA, 25. 9. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 4:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Brezina, Šturdík, Kodaj (Repta) - Tomka, Bóor, Allina (Kunka), Kusý (Sidamonidze) - Gálik, Liška (Cintula, Pszota)

Zhodnotenie zápasu:

Zápas o druhú priečku v tabuľke sme odohrali na ihrisku v Turej Lúke. O súperovi sme vedeli, že mužstvo je doplnené o hráčov z Dunajskej Stredy a že hráči sú fyzicky vyspelí a hrajú tvrdý, agresívny futbal. To sa nám aj potvrdilo, keď súper hral tvrdo, dohrával súboje a niektoré zákroky na našich hráčov boli až za hranicou férovosti. Výsledkom takejto hry súpera boli dve vážne zranenia našich hráčov, keď Kodaj i Cintula skončili v nemocnici. Naši hráči boli po celý zápas futbalovejší, na mokrom teréne sme sa snažili hrať technický futbal a hlavne sme podali kolektívny výkon. Až na jedno zaváhanie sme v defenzívnej činnosti hrali spoľahlivo, v útočnej fáze sme si vytvorili niekoľko výborných streleckých príležitostí, z ktorých sme štyri využili a zaslúžene sme zvíťazili.

Góly Myjavy: Tomka 2, Allina, Brezina

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - ŠK 1923 Gabčíkovo 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Havlík - Havlík T., Halabrín, Kolník, Benda (Kolárik) - Fedoráš, Adamovic- Adásek (Kravárik), Vajaš (Nešták), Jankových) - Kováč (Kročian)

V tomto zápase sme sa stretli so súperom, ktorý mal rovnaký počet bodov ako my. Gabčíkovo hralo dôrazne, niekedy až na hranici férovosti. Po úvodnom oťukávaní sa hra odvíjala viac na súperovej polovici, lenže do prehustenej obrany sa nám presadzovalo ťažko. Nebezpeční sme boli hlavne zo štandardných situácií, ktoré sa nám však nepodarilo dotiahnuť do gólového efektu. Súperova jediná šanca prišla v 55. min., keď nás výborným zákrokom podržal Havlík. O chvíľu na to sa po prihrávke od Jankovýcha presadil dôrazný Kravárik, ktorý rozhodol o našej výhre. V 77. min. mohol pridať ešte jeden gól Adamovic, ktorému loptu z bránkovej čiary vykopol obranca. Bojovné stretnutie tak skončilo naším víťazstvom 1:0. Za disciplinovaný kolektívny výkon musíme chlapcov pochváliť a dbať na to, aby pokračovali s pokorou po ceste ktorou ideme!

Góly Myjavy: Kravárik

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 6:1 (3:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec S. (Miča), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň (Pribiš), Durec M., Horniaček, Mošovský (Horák), Bies, Jobb (Handžiu)

V úvode zápasu sme i so šťastím ustáli veľkú príležitosť súpera, premenili sme pokutový kop a po vylúčení súperovho hráča sme do konca prvého polčasu strelili dva góly. Napriek oslabeniu sa súper snažil v druhom polčase o otvorenú hru, čo nám vyhovovalo, pripravili sme si veľké možstvo gólových možností, z ktorých sme tri využili. Spokojnosť s výsledkom, plným bodovým ziskom a zlepšeným herným výkonom našich chlapcov.

Góly: Jobb 2, Bies 2, Mošovský, Vávra (z PK)

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - FK Slovan Duslo Šaľa 3:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Galbavý (Hrubý) - Parči, Černák A., Černák Š., Jozefák - Jankových, Mihálik, Batka, Michalík - Belanský, Pešta
Striedali: Sládek Š., Brna, Vojtek, Sládek F., Kulíšek

Súper zo Šale disponuje mladým kádrom, poväčšinou ročníkom 2007, avšak v tomto ročníku nadpriemernou kvalitou. Ako už býva u nás zvykom, na začiatku zápasu musíme inkasovať. Tentokrát to bolo síce až v 9. minúte, ale gól bol z kategórie zbytočných, keď po sérií chýb v obrane a spoliehaniu sa jeden na druhého sme si zbytočne skomplikovali situáciu. Postupne sme začali preberať iniciatívu, avšak naše zakončenia končili na konštrukcii brány. Druhý polčas sme začali najhoršie ako sa len dá. Už v druhej minúte sme dostali druhý gól a súper viedol už 2:0. Potom sme začali do súpera búšiť, ale v záverečnej fáze nám stále čosi chýbalo. Vylepšila sa nám nálada po 8 minútach druhého polčasu, keď Pešta z dialky prekonal súperovho brankára. Potom sa náš tlak ešte viac a viac stupňoval, ale dlho bez gólového efektu. Na konci zápasu niektorí chlapci ukázali nesmiernu snahu zvrátiť výsledok a odmenou boli góly v predposlednej a poslednej minúte strelené Alexom Černákom a Mihálikom. Za nezlomnú snahu pobiť sa s výsledkom aj za nepriaznivých okolností si zaslúžia pochvalu.

Góly: Pešta, Černák A., Mihálik

Ďalšie výsledky:

Prípravka U11
Spartak Myjava - Zlaté Moravce B 6:1 (4:0), góly: Štefka 2, Nešťák 2,Hlavek, Bičian

Prípravka U9
Spartak Myjava - Zlaté Moravce B 5:5 (1:3), góly: Gálik 2, Madluška, Sanglimbeni, Sivák