MYJAVA, 28. 8. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 2:2 (2:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský, Brezina, Kodaj, Repta (Šturdík) - Tomka, Bóor, Allina (Kunka), Kusý (Osuský) - Karika (Sidamonize), Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu:

Zápas s kvalitným súperom sa odohral na umelej tráve za zlých podmienok, pretože na mnohých miestach stála voda. Preto občas na oboch stranách viazla kombinácia. Obe mužstvá sa snažili hrať futbal a od začiatku sa bolo na čo pozerať. Začiatok sme mali lepší my, pretože sme sa dostali do dvojgólového vedenia. Hru sme mali pod kontrolou a hostia pôsobili nervóznym dojmom. Vedenie mohlo byť i vyššie, no Kusý nepremenil pokutový kop a to sa nám vypomstili v ďalšom priebehu. Po zbytočnej strate lopty pred našim pokutovým územím a následnom faule sa hosťom podarilo znížiť. Hostia sa týmto gólom dostali späť do zápasu a v závere polčasu mohli po rýchlej akcii i vyrovnať, no na naše šťastie hráč hostí nastrelil konštrukciu brány. Druhý polčas sme začali zle, keď už v 20. sekunde sme inkasovali gól po našej hrúbke v pokutovom území. Od tohto momentu sa hra vyrovnala. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal a vsietiť tretí gól. My sme boli v útočnej fáze o niečo aktívnejší, no v koncovke sme boli „jaloví“. Hostia si záver stretnutia už ustrážili a odviezli si bod. My sme zostali zo zápasu sklamaní, pretože sme ho mali zápas rozohratý výborne, no nedisciplinovanosťou niektorých hráčov sme prišli o víťazstvo.

Góly Myjavy: Tomka, Liška

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FK Lokomotíva Trnava 2:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Havlík T. (Kolárik), Adamovic, Halabrín, Kročian (Benda), Jankových, Fedoráš, Adásek (Vajaš), Mareček (Kolník), Kováč, Kravárik (Nešták)

V piatom majstrovskom stretnutí sme sa stretli s veľmi kvalitným súperom, ktorý nestratil ani bod a uštedril súperom v každom zápase viac ako päť gólov. V úvode stretnutia sa hrala vyrovnaná partia bez výraznejších šancí na oboch stranách. My sme sa sústredili na bránenie stredovej zóny a po zisku lopty sme prechádzali do rýchlych protiútokov. To sa nám aj darilo. No v polovici prvého polčasu začal súper nakopávať lopty, čo robilo našej obrane problémy. Súper bol fyzicky dobre stavaný a vyhrával väčšinu súbojov. Po jednej takejto akcii a našom nedôraze súper otvoril skóre zápasu - 0:1. Do konca polčasu sa už hralo iba medzi šestnástkami.

Do druhého polčasu sme išli s úmyslom zvýšiť aktivitu a začať vyhrávať súboje, čo sa nám nedarilo. Súper v úvode druhého polčasu na ihrisku dominoval vo všetkých herných činnostiach, čoho dôsledkom po našich chybách bol inkasovaný druhý gól v našej sieti - 0:2. Následne sme prestriedali, striedajúci hráči priniesli na ihrisko kvalitu a začali sme byť nebezpeční. Dobre sme kombinovali a po peknej krídelnej akcii Havlíka s Nešťákom sa nám podarilo skórovať Kováčom - 1:2. Následne sme zmenili rozostavenie na ihrisku a zvýšili sme aktivitu, s čím sa súper nevedel vyrovnať. Pri záverečnom tlaku sa nám po peknej prihrávke Nešťáka podarilo vyrovnať skóre stretnutia na 2:2 Kolníkom. Do konca zápasu sa už nič vážnejšie neudialo. Remízu s tak vyspelým družstvom si veľmi ceníme a s pokorou musíme pracovať ďalej.

Góly Myjavy: Kováč, Kolník

STARŠÍ ŽIACI U15

PFK Piešťany - Spartak Myjava 3:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Černák (Miča), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Mošovský, Handžiu, Horniaček (Drobný) - Durec (Mišík), Mihálik (Bies), Plaskoň

Do zápasu sme vstúpili najhoršie ako sa dá. Hneď po rozohraní sme stratili loptu, prepadli na pravej strane obrany a inkasovali v 25. sekunde zápasu. Z tohto šoku sme sa dlho nevedeli herne spamätať a prišiel ďalší trest v 11.minúte v podobe inkasovaného druhého gólu. Celý prvý polčas bol z našej strany bojazlivý a až v jeho závere sme sa dostali ku kombinačnej hre, ktorá však nepriniesla korekciu skóre. Druhý polčas sme zvládli lepšie, nemali sme však šťastie v zakončení. Naše útočné aktivity sme viedli cez krídelné priestory, ale nedokázali sme ich dotiahnuť do gólového efektu. Súper zvýšil skóre po premenenom pokutovom kope, v čase kedy sme boli aktívnejší.

MLADŠÍ ŽIACI U13

PFK Piešťany - Spartak Myjava 8:0 (6:0)

Zostava Myjavy: Sládek J. (Hrubý) - Sládek F., Parči, Michalík, Madluška - Kováč, Černák, Batka, Jankových - Belanský, Pešta. Striedali: Brna, Galbavý, Sládek Š.

V piatom kole sme nastúpili v Piešťanoch. V úvode zápasu prišla dlhá lopta na vysokého súperovho útočníka, ten z polovice ihriska vyšprintoval a prehrávali sme 0:1. O daľšie dve minúty sa situácia zopakovala a už sme prehrávali 0:2. Skúšali sme aj meniť rozostavenie našej obrany avšak na rýchlonohých útočníkov súpera sme nenašli recept. V strede v poľa sme so súperom hrali vyrovnanú partiu, naši chlapci si dovolili v hre 1 na 1, taktiež dobre kombinovali, ale k samotnému zakončeniu sme sa nemohli dostať, pretože v tom nám vždy zabránil vysoký a rýchli stopér. O krutej prehre rozhodli práve traja vysoký a rýchlostne vybavení hráči súpera, dvaja v predu a jeden v zadu, na ktorých sme proste nestačili v rýchlosti. Ak by sme zhustili priestor pred našou bránou prehra nemusela byť taká vysoká, my sme však stále pokúšali hrať dopredu a to bola voda na mlyn na súperove brejky.

JUNIORKY

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 9:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Vančíková - Kleinová, Sudorová, Chlepková, Janošková - Glatzová, Nikodemová, Čagánková - Panáková (Škarítková), Boorová, Bozalková (Bogorováň

Na vysoké domáce víťazstvo stačil juniorkám priemerný výkon. Góly padali väčšinou po individuálnych akciách, kde sa ukázala kvalita našich hráčok. Chýbala lepšia kombinácia, lepší pohyb, dôraz, k čomu ťažko za takého stavu hráčky donútiť.

Góly Myjavy: Boorová 2, Panáková 2 , Bogorová 2, Nikodemová, Glatzová, vlastný

ŽIAČKY

Spartak Myjava - DAC Dunajská Streda 9:1 (4:0)

Zostava Myjavy: Čermáková - Janošková, Burzová, Beňušková, Vachulová - Durcová, Tanglmayerová, Tonkovičová, Valiková - Matušicová, Obuchová. Striedali: Sudorová, Karasová

Žiačky podali proti Dunajskej Strede ukážkový výkon a schuti si zastrieľali. Od úvodu zápasu hrali dievčatá pekný kombinačný futbal, boli rýchlejšie a technickejšie ako súper. Ukázal sa veľký potenciál družstva a všetky hráčky splnili úlohy, s ktorými do zápasu išli. Zaujali aj individuálne výkony Tonkovičovej a Burzovej.

Góly Myjavy: Tonkovičová 2, Sudorová 2, Valiková 2, Matušicová, Janošková, Karasová