Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 34. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 28. 8. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19

FK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 3:1 (2:0)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Brezina, Šturdík (Sidamonidze), Kodaj (Osuský) - Tomka, Gálik (Bóor), Allina (Kunka), Kusý (Repta) - Karika, Liška (Cintula)

Zhodnotenie zápasu:

     Zápas o prvé miesto v tabuľke sa odohral na umelej tráve. Od začiatku sa hral nadpriemerný futbal. V prvom polčase boli o niečo aktívnejší domáci, no do vážnejšej príležitostí sa nedostali. Úvodný gól zápasu strelili domáci po rohovom kope a našom zlom individuálnom bránení v pokutovom území. Naši hráči sa snažili o vyrovnanie, no príležitosti Tomku, Kusého a Kariku sme nedokázali dotiahnuť do gólového efektu. V závere polčasu sa domácim podaril rýchly brejk a inkasovali sme druhý gól. Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom pokúsiť sa o zvrat. Herne sa nám to aj podarilo, pretože sme boli po celý polčas lepším mužstvom, no nedarilo sa nám presadiť sa strelecky. Výborné príležitosti mal dvakrát Brezina, no ani raz netrafil z hranice piatich metrov bránu domáceho mužstva. Strela Reptu letela tesne vedľa a hlavičku Gálika len z námahou vyrazil brankár domácich. Kontaktný gól sa nám podarilo vsietiť až v závere zápasu Tomkom, keď využil samostatný nájazd. V týchto fázach sme domácich dostali pod tlak a snažili sa o vyrovnanie. Po jedinej útočnej akcii v druhom polčase sme inkasovali tretí rozhodujúci gól. Negatívom zápasu bolo zranenie Allinu a nepríjemný zákrok domáceho hráča (ktorý zostal bez kartového potrestania) na nášho hráča Gálika, ktorého musela záchranka odviezť do nemocnice v Trenčíne.

Gól Myjavy: Tomka

MLADŠÍ DORAST U17

FK Dubnica nad Váhom - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Halabrín, Benda, Adamovic, Mareček (Vajaš), Kročian (Havlík T.), Adásek, Fedoráš, Jankových, Kováč, Kravárik

Zhodnotenie zápasu:

     V zápase sme sa stretli s doteraz najlepším súperom. O Dubnici sme vedeli, že to bude takticky a technicky dobre pripravené družstvo, čo sa aj potvrdilo. Zápas mal v celku vyrovnaný priebeh. Nám sa Dubnicu darilo dobre brániť pokiaľ sme boli dôrazní a plnili sme taktické pokyny. V 35 min. po chybe v našej obrane prišiel trest, keď sa útočník súpera dostal za našu obranu a otvoril skóre. Na začiatku druhého polčasu zahral výborne štandardku Jankových, no na našu smolu trafil iba brvno. Myslím si, že stretnutiu v slušnom tempe a výbornom nasadení by viac pristala remíza. Ale keďže bol súper efektívnejší a na rozdiel od nás dokázal využiť jednu zo svojich šancí, zo zápasu si odnáša tri body.

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - ŠKF Sereď 0:4 (0:2)

Zostava Myjavy: Hodúl - Černák (Pribiš), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Mošovský (Handžiu), Jobb, Horniaček (Drobný) - Durec (Miča), Mihálik (Mišík), Plaskoň

Zhodnotenie zápasu:

     V prvom polčase sme začali v jeho úvode so snahou o čo najdlhšie držanie lopty, prejavila sa však rýchlo veľká kvalita súperových hráčov, ktorí nás dokázali rýchlo o loptu pripraviť a prechádzať do nebezpečných protiútokov. Súper si po tlaku vypracoval niekoľko štandardných situácií a dokázal sa vďaka výškovej prevahe gólovo presadiť najmä po rohových kopoch. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil. Súper dominoval, my sme sa pokúsili ohroziť súperovho brankára strelami spoza šestnátky, ktoré však neznamenali väčšie nebezpečenstvo.

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - ŠKF Sereď 3:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Sládek J. (Hrubý) - Michalík, Parči, Jozefák, Ingr - Kováč, Černák, Batka, Jankových - Sládek F., Pešta. Striedali: Brna, Galbavý

Zhodnotenie zápasu:

     Za ideálneho futbalového počasia sme odohrali zápas proti chlapcom zo Serede. Od začiatku sme pritlačili súpera na jeho polovicu. V prvej desaťminútovke sme mali minimálne štyri čisté šance, avšak skóre sa nemenilo. Potom naši chlapci znervózneli a naša dominancia nebola až taká výrazná. Paradoxne, vtedy sa nám podarilo skórovať vďaka Peštovi. Polčas skončil 1:0. Po zmene strán súper vyrovnal hru a po desiatich minútach sa mu podarilo vyrovnať aj skóre. Naši chlapci bojovali, avšak situácie riešili veľmi individualisticky a to neviedlo ku gólu. Vykúpil nás až priamy kop z kopačky Černáka. Od tohto momentu opadla z chlapcov ťarcha zodpovednosti a zase sme boli dominantní na ihrisku. Podarilo sa nám ešte raz skórovať Peštom a pozahadzovať niekoľko vyložených šancí.

Góly Myjavy: Pešta 2, Černák

JUNIORKY

NMŠK Bratislava - Spartak Myjava 0:7 (0:5)

Zostava Myjavy: Vančíková - Pirťanová (Šellengová), Sudorová, Chlepková, Janošková - Nikodemová, Glatzová, Čagánková - Panáková (Bogorová), Boorová, Krčová

Zhodnotenie zápasu:

     Juniorky mali v prvom kole novej sezóny za súpera NMŠK Bratislavu, v ktorej kádri pribudlo viacero posíl zo susedného Slovanu. Napriek tomu sme boli počas celého zápasu lepším družstvom, hrali sme kombinačný futbal a o výhre sme rozhodli už v 1. polčase. Jediné negatívum bol ťažší terén, ktorý dievčatám komplikoval rozohrávku a niektoré situácie si vyžadovali jednoduchšie riešenie. 

Góly Myjavy: Bogorová 2, Šellengová, Boorová, Čagánková, Panáková, Krčová

ŽIAČKY

NMŠK Bratislava - Spartak Myjava 0:8 (0:3)

Zostava Myjavy: Čermáková - Janošková, Burzová, Kleinová, Žitňanská - Durcová, Tanglmayerová, Tonkovičová, Valiková - Matušicová, Sudorová. Striedali: Karvaiová, Karasová, Škarítková

Zhodnotenie zápasu:

     Súper z NMŠK mal od začiatku zápasu o dve hráčky menej. Bol v podstate stále pred svojím pokutovým územím a snažili sa prehusťovať priestor tak, aby našim hráčkam znemožnili dostávať sa do šancí. Zo začiatku sa im to darilo, no najmä v 2.polčase sa na nich rútil jeden útok za druhým. Naše hráčky si schuti zastrieľali a zvíťazili jednoznačne 8:0.

Góly Myjavy: Tanglmayerová 3, Burzová, Janošková, Karasová, Škarítková, Tonkovičová