MYJAVA, 21. 8. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 5:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský, Kodaj, Šturdík, Pszota - Tomka (Osuský), Bóor (Repta), Allina, Kusý - Gálik, Cintula (Sidamonidze)

Zhodnotenie zápasu:

Za teplého počasia na ihrisku v Turej Lúke sme privítali súpera z dolných priečok tabuľky. Z rôznych príčin nám chýbalo viacero chlapcov základnej zostavy, no zápas sme i bez nich zvládli. Po celý zápas sme boli lepším mužstvom a zaslúžene sme vyhrali. Zápas sa niesol z našej strany v tréningovom tempe. Hostia môžu byť s výsledkom spokojní, pretože naši hráči sa predbiehali v zahadzovaní šancí. Keby sme premenili iba polovicu príležitostí, výsledok zápasu je dvojciferný. Spokojnosť s tromi bodmi, nespokojnosť so zakončením, čo sa nám vypomstilo i v minulom zápase.

Góly Myjavy: Tomka, Cintula, Šturdík, Kusý, Sidamonidze

Spartak Myjava - FKM Nové Zámky 3:0 (3:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Kolník, Benda (Havlík T.), Adamovic, Kročian (Šimek), Adásek, Fedoráš, Jankových, Mareček (Vajaš), Kováč, Kravárik (Nešták)

Zápas sme začali výborne a už v 1. min. sme otvorili skóre, keď obrane utiekol Kováč. O tri minúty neskôr pridal ďalší gól Kravárik, po prihrávke Kováča obišiel brankára a zasunul do prázdnej brány - 2:0. Hrali sme dobre a boli sme efektívni. V 17. min. sa do šance opäť dostal Kováč a nezaváhal. Súpera sme prehrávali kombinačne a aj v súbojoch. Druhý polčas sme poľavili a náš výkon sa s tým z 1. polčasu nedá porovnať, čo je škoda. Nové Zámky boli lepšie a hlavne dôraznejšie v osobných súbojoch, častejšie držali loptu na kopačkách. Avšak svoju prevahu nevyužili, a tak sa zápas skončil výsledkom 3:0 pre nás.

Góly Myjavy: Kováč 2, Kravárik

ĎALŠIE VÝSLEDKY :

Starší žiaci U15: Trebatice - Spartak Myjava 2 : 1 (1 : 1)

Gól Myjavy:
Plaskoň

V prvom polčase sme mali lepšie držanie lopty, dostávali sme sa krátkymi prihrávkami až pred súperou šestnástku, no chýbala nám presnosť finálnej prihrávky, po ktorej by sme sa dostali k priamemu ohrozeniu súperovej brány. Súper sa spoliehal na lopty nakopnuté za našu obranu. V 30. min. zápasu po jednoducho nakopnutej lopte sa podarilo Plaskoňovi získať loptu v súperovej 16-tke, zbaviť sa obrancov a veľmi peknou strelou do opočného horného rohu brány skóroval. Po rozohraní súperov hráč využil krátku nekoncentrovanosť našich hráčov, poľahky obišiel troch a po minúte vyrovnal. V druhom polčase sme pokračovali v aktívnej hre, získali sme niekoľko štandardných situácií, po ktorých sme mohli ísť do vedenia. Dnes ale platilo pravidlo nedáš - dostaneš. Domáci hráč vykopával strelu Handžiua z bránkovej čiary a z následného protiútoku sa gólovo presadil súper. V ďalšom priebehu hry sme už nedokázali pokračovať v aktivite z úvodu druhého polčasu, viazla kombinácia, nemali sme dostatok fyzických ani psychických síl na vyrovnanie. Prehrali sme zápas, v ktorom sme neboli horší.

Mladší žiaci U13: Trebatice - Spartak Myjava 0 : 1 (0 : 0)

Gól Myjavy: Belanský

Aj tretí zápas sme odohrali vo veľmi horúcom počasí. Prvý polčas sa odohrával väčšinou v strede poľa ďaleko od priameho ohrozenia brankárov. Náš brankár zasahoval prakticky iba raz, keď dobre vybehol pri brejku súpera. Súperov brankár zasahoval zase iba po strelách z väčšej vzdialenosti. Polčas skončil spravodlivou remízou 0:0. V druhom polčase sa naši chlapci postupne dostávali viac k zakončeniu a chlapci mali aj trochu smolu, keď nastrelili tyč a následná dorážka skončila taktiež na žrdi. Opäť sme skúšali strely z väčšej vzdialenosti. Jedna z nich brankárovi prepadla cez ruky, úspešný strelec bol Belanský. Súper nemal už síl na skorigovanie a s prehľadom sme si už víťazstvo nenechali ujsť.